Hanačky zaskočily favorita a vrátily se na čtvrté místo

DHK ZORA Olomouc – HC DAC Dunajská Streda 29:26 (15:16)

Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:4, 7:4, 7:6, 8:7, 8:9, 10:9, 11:11, 13:11, 13:14, 13:16, 15:16 – 16:17, 18:17, 20:19, 22:21, 24:22, 27:22, 28:24, 28:25. 29:26.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček    Bez diváků 7 m hody: 2:0 – 3:3      Vyloučení:  3 – 3

DHK ZORA Olomouc: Haládiková, Polášková – Závišková 3, Trumpešová 1, Jansová 2,  Kapsová 1,  Sovová 1,  Kašpárková 5, Přikrylová 6, Krajčovičová, Řezníčková, Gajdošíková 4, Kuxová, Fryčáková 5, Kubálková, Kubáčková 1.

Trenér: Libor MALÍNEK

HC DAC Dunajská Streda: Oguntoye, Oláhová:  Pénces, Lelekesová, B. Bizík 7/2, Juhos 7, Straková, Meszáros, Jagodič, Pastorková 1, Orszolya Virág, Rajnohová, Bugárová 4, R. Bízik, Élö.7/1.

Trenér: Viktor DEBRE

Dlouho očekávané a vyhlížené utkání označované od svého prvního vstupu Slovenek z Dunajské Stredy po otevření soutěže po pokračování MOL ligy někdy před koncem ledna a zejména poté, kdy padla ze strany Dunajské Stredy do té doby nepřekonatelná hradba v podobě neporazitelnosti českého lídra Baníku Most. Středeční utkání v Olomouci neslo všechny znaky výjimečnosti, pro naše družstvo to byl svátek, soupeře předcházela jak jsme avizovali dokonce pověst nového lídra soutěže, ano i tak zapůsobila porážka Černých andělů, na do té doby nijak zvlášť výrazného ale nikoliv však výjimečného týmu. V každém případě jsme se všichni na střetnutí těšili trenér Malínek připomenul, že se podařilo po delší době nastoupit do zápasu s tím nejlepším co má nyní k dispozici. Také soupeř avizoval ze zaslané sestavy kvalitu, co jméno to hvězda, připomeňme jen některé:  Bizík Réka, Bugárová Cintia, Juhos Kata, Rajnohová Monika, Élö Beatrix atd.

Utkání začalo ve svižném rytmu, první minuty patřily hostujícímu celku, který využil několika chyb našich holek a utekl krátce do dvoubrankového náskoku, domácí hráčky se však nenechaly zahanbit,  brzy srovnaly a šly do prvního vážnějšího trháku, kdy jsme vedli za osm minut 7:4. Rychlonohé Slovenky brzy srovnaly, velice aktivní v té době byla zejména na levém křídle operující Reka Bizik, která také byla úspěšnou  exekutorkou prvních dvou sedmiček. V dalším čase se obě družstva několikrát vystřídala ve vedení, oba týmy si však byly vědomy, že každý byť i menší únik  by mohl být pro vývoj skóre velice nebezpečný. V závěru poločasu se obě družstva také vystřídala v nepoměněných sedmičkách. Nejprve Tereza Kubáčková orazítkovala tyč branky soupeře, a vzápětí zlikvidovala sedmičku Míša Polášková po střele Réky Bizík, a Magda Kašpárková ji potrestala proměněným brejkem a upravila na poločasový stav (15:16). Po změně stran prvních patnáct minut si obě družstva hlídala své pozice, nedošlo k žádnému většímu gólovému úniku. Od 15. do 22. minuty se Dunajská jakoby odmlčela, nevstřelila ani branku  a naše družstvo za tu  dobu nastřílelo pět branek  a v podstatě tak rozhodlo o svém bodovém zisku. Závěrečné minuty už byly chudé na branky, obě družstva si více méně hlídala výsledek.

Od prvních minut začala v brance našeho družstva Zuzana Haládíková, ta si však zapsala jen jediný úspěšný zákrok, proto ji ve 14. minutě vystřídala Míša Polášková, která do konce poločasu zaznamenala 7 a ve druhém poločase další 4 úspěšné zákroky, a druhé straně v brance hostí se dařilo Belle Oláhové v brance hostí, která měla celkem 17 úspěšných zákroků. Pokud jde o střelecké pokusy našich děvčat stoprocentní střeleckou úspěšností se může pochlubit Martina Přikrylová, když všech jejichž šest pokusů bylo úspěšných, stejně jeho jediný pokus Kláry Sovové. Vcelku dobrou úspěšnost zaznamenaly také na spojce |Magda Kašpárková a na křídle Tereza Fryčáková, zaznamenaly po pěti brankách ze sedmi střeleckých pokusů. Po semi střeleckých pokusech zaznamenaly Tatiana Gajdošíková a Iva Závišková, ta první z nich nastřílela 4 branky, Iva o jednu méně. 50% střeleckou úspěšnost si zapsala Nikol Jansová, ze 4 pokusů se trefila dvakrát stejně úspěšná byla Trumpešová, dva pokusy a jedna branka. Posledními střelkyněmi byl Tereza Kubáčková  a Valentina Kapsová s jedním úspěšným střeleckým zásahem ze tří pokusů. Z hráček hostí byly tři hráčky se sedmi brankami a shodou okolností všechny hrající v družstvu na křídlech, Réka Bizík hrající na levém křídle v tom měla dva 7m hody, Beatrix Élö hrající na pravém  křídle jeden 7 m hod a Kata Juhos hrající také na pravém křídle.