Hanačky pokračují ve vítězném tažení, hlavně proti českým týmům

DHK ZORA Olomouc – TJ Sokol Písek 31:24 (16:12)

Průběh utkání: 0.1, 2:2, 4:3, 6:4, 8:5, 8:7, 9:9, 10:9, 14:10, 15:11, 16:12 – 18:13, 18:15, 20:16, 21:18, 23:19, 26:20, 28:22, 30:22, 31:24.

Rozhodčí: Králíček, Letev, Bez diváků   7 m hody: 5/4 – 2/0, Vyloučení:  2 – 2

DHK ZORA Olomouc: Haládiková, Polášková – Závišková 7, Trumpešová 2, Jansová 3,  Kapsová 1 , Protivánková,   Sovová,  Kašpárková 3, Přikrylová 2, Krajčovičová 3, Řezníčková, Gajdošíková 1, Fryčáková 5, Možíšová, Kubáčková 4/4.

Trenér: Libor MALÍNEK

Sokol Písek: Preslová, Hořáková – Kubišová 5, Dolejšová 2, Hauserová, A. Velková 1,  Pokorná 4, Merglová, Svobodová, Olšová, Bicanová, Stellnerová 4, Chlupová 4, Boorová 1, B. Velková 1,  Pešková 2, Svobodová,

Trenér: Kateřina HROMÁDKOVÁ

České derby v Olomouci bylo vyrovnané do zahájení poslední desetiminutovky prvního poločasu, kdy Jihočešky stačily ještě korigovat a naposledy v utkání se ještě dostaly krátce do vyrovnaného stavu 10:10. Poté už Hanačky převzaly otěže plně do svých rukou a do skočení prvního poločasu si vytvořily už čtyřbrankové veden. Druhá třicetiminutovka u byla plně v kompetenci domácího týmu, který přidal na důrazu a rychlou nápaditou hrou si udržovalo nadvládu nad děním na hřišti. Jihočešky už jen těžko hledaly protizbraň a to jen prvních deset minut druhého poločasu, kdy držely jakž takž přijatelný tříbrankový rozdíl. Po chvíli, kdy se trvale vedení domácích c přehouplo na pětibrankový rozdíl, už si domácí družstvo nenechalo do vývoje ze strany Jihočešek příliš mluvit a domácí si vcelku v pohodě kontrolovaly vývoj až do závěru. Konečný sedmibrankový rozdíl byl nakonec spravedlivým vyjádřením konečného výsledku.

Velku oporou domácího týmu byla v brance Míša Polášková, jejíž 19 úspěšných zákroků znamenalo slušnou dávku klidu pro vývoj utkání. Míša  se blýskla také při zlikvidování dvou sedmiček, jednak vymazala pokus vedoucí střelkyně tabulky střelkyň Terezy Pokorné a ve druhém poločase pak i mladé Hauserové. Domácím děvčatům se dařilo při zakončování rychlých útoků, ze kterých jsme nastříleli 11 branek. Stoprocentní střeleckou střelbu si zapsala Trumpešová, když se ze dvou pokusů nemýlila. Nejlepší mušku tentokrát měla Iva Závišková, která byla úspěšná sedmkrát z osmi střeleckých pokusů. Trojice střelkyň – Jansová, Kašpárková a Krajčovičová zaznamenaly po třech brankách ze čtyř pokusů, což dává úspěšnost 75 %.Hodně si tentokrát zastřílely Fryčáková, z devíti střeleckých pokusů vstřelila 5 branek, její jmenovkyně Kubáčková měla střelbu stoprocentní, ale jen z hranice sedmičky, celkem ale vystřelila celkem osmkrát. Hodně s zastřílela také Přikrylová celkem sedmkrát, ale do černého se trefila tentokrát jen dvakrát. Slovenské duo Kapsová, Gajdošíková si zapsala po jednom úspěchu ze dvou střeleckých pokusů.

Ve velmi dobrém světle se představila brankařka Písku Lucie Preslová, která měla dokonce vyšší úspěšnost než Polášková, když jsme jí napočítali dokonce 21 zákroků. Střelecky nejúspěšnější z hráček Písku byla tentokrát na levém křídle Kubišová autorka 5 branek, po čtyřech brankách vstřelily Stellnerová, Chlupová a kupodivu i vedoucí střelkyně soutěže Tereza Pokorná, která pod čtyři branky  mývá v zápasech málo kdy.