Hanačky zahájily přípravu na interligu

 

           Od včerejška se, mezi interligové týmy, které zahájily přípravu na novou interligovou sezonu zařadily už také Hanačky, kterým se sice v té minulé nepodařilo navázat na předchozí ročníky, kdy se jim podařilo dvakrát za sebou postoupit mezi čtveřici nejlepších českých týmů, nebo dokonce, tak jako v ročníku 2016/17 kdy se podařilo získat  svou zatím poslední „velkou medaili“, i když byla „jen“ bronzová.

          Pokud jde o změny v hráčském kádru, k nijak velkým měnám v něm nedochází, svou činnost v týmu ukončila Lucie SEVEROVÁ po jedenácti letech zejména z důvodů zdravotních po odehrání 222 interligových zápasů v nichž  zaznamenala 258 branek a získala do své sbírky  jednu interligovou bronzovou medaili, jednu  stříbrnou a dvě bronzové medaile za mistrovství ČR. Druhým odchodem z hráčského kádru družstva před novou sezonou je zahraničí angažmá Markéty Hurychové, která odchází do polské nejvyšší soutěže. V našem interligovém týmu odehrála čtyři sezony, nastoupila v nich ke 102 utkáním v nichž nastřílela 201 branek.

          Na straně příchodů jsme zaznamenali návrat Terezky Fryčákové po ročním studijním pobytu v pražské Slavii, když tam nastoupila celkem  ve 24 utkáních včetně čtyř v play-off a zaznamenala v nich 68 branek, z toho 7 v play-off. Novými tvářemi v týmu žen budou z družstva starších dorostenek Adéla Protivánková (2000), odchovankyně litovelské házené a Alžběta Krůpová (2001) odchovankyně Lesany Zubří.

          Trenéru družstva Liboru Malínkovi se na včerejším zahajovacím tréninku objevilo celkem 17 hráček, všechny jsou před novou sezonou zdravotně v pořádku, také obě brankařky Rašková a Haládiková ukončily rehabilitace po vleklých zraněních. Absence na zahájení jsme zaznamenali  u juniorské reprezentační brankařky Michaely Poláškové, která v neděli ukončila účast na juniorském B championátu v Litvě a dále chyběla Jarmila Trumpešová, která je na studijním pobytu  ve Slovinské Lublani. Na prvním tréninku se zety objevily tyto hráčky: Zuzana HALÁDIKOVÁ, Lucie RAŠKOVÁ, Iva ZÁVIŠKOVÁ, Valentýna KAPSOVÁ, Nikola JANSOVÁ, Klára SOVOVÁ, Magda KAŠPÁRKOVÁ, Martina SALČÁKOVÁ, Karolína ŽÁČKOVÁ, Denisa KRAJČOVIČOVÁ, Ivana SALAŠOVÁ, Tatiana GAJDOŠÍKOVÁ, Diana ŘEZNÍČKOVÁ, Annamária PATRNČIAKOVÁ, Tereza FRYČÁKOVÁ, Adéla PROTIVÁNKOVÁ, Alžběta KRŮPOVÁ.

          Jaký bude mít družstvo průběh přípravy ? Týden 22. – 26. 07. 2019 příprava v areálu házené klubu, 30.07. – 04. 08. 2019 soustředění v areálu Sokola Kostelec na Hané  (v pátek 02. 08. v Kostelci přípr. utkání  proti HC Zlín),  05.08 – 09. 08. 2019 příprava v  domácím areálu (ve čtvrtek 08. 08. v Morkovicích příp. utkání proti HC Zlín), 12. 08. – 16. 08.  příprava v areálu DHK (ve středu 14.08. přípr. utkání ve Veselí n. Mor.), 17.08. – 18. 08. – turnaj o Pohár míru v Olomouci  (Šaľa, Hlohovec, Stockerau, DHK ZORA), 23. – 25. 08. turnaj v Šaľe, 26. 08. – 31. 08. příprava v areálu DHK ZORA, 31. 08. první utkání MOL ligy doma proti Sokolu Poruba.

         Realizační tým družstva bude pracovat v sestavě: hlavní trenér Libor Malínek, na soustředění, které zahájí tým příští pondělí  v areálu v Kostelci na Hané bude představen nový asistent, ve funkci vedoucího družstva pokračuje Alois Lasovský a masér bude jako dosud Michal Korytář.

Autor textu: Václav Dobeš