Většina a interligových týmů už je v plné přípravě

          Začátek nové sezony se blíží mílovými kroky, v plné permanenci jsou nyní především házenkářky juniorského a dorosteneckého věku, juniorky ČR zatím úspěšně bojují v litevské Klaipédě, kde postopily ze skupinu už do závěrečných zápasů. Dorostenecký reprezentační výběr se v Lázních Kynžvart a následně v Kutné Hoře připravuje na dalekou cestu do ázerbajdžánského Baku, kde zanedlouho odstartuje Evropský olympijský festival mládeže. V plném proudu je již příprava většiny interligových družstev MOL ligy, přestupová horečka vrcholí. Trojice  interligových nováčků (Hodonín, Dunajská Streda a Hlohovec) doplňuje své hráčské kádry, zbrojí, ale samozřejmě také družstva stálých účastníků interligy, pohyby nastaly nejen v hráčských kádrech, nebývaly ruch nastal také na trenérských lavičkách. Pojďme tedy společně trochu poodhalit roušku tajemství, do nichž ale jsou zatím některé informace zahaleny a u některých jsou dokonce na úrovní tabu.

         Nejprve se podívejme na změny mezi kormidelníky. Nepočítáme- li nová jména na lavičkách nováčků soutěže, kde se objevují nová jména v Hodoníně který povede  Tomáš Bárta, který přichází s úspěšného účinkování  mezi dorostenkami z Ostravy Zábřeha, u slovenských nováčku HC Sporta Hlohovec vede družstvo Ivan Dávidek,  v družstvu dalšího nováčka MŠK DAC Dunajská Sreda zatím figuruje trenérka Silvia Priklerová, podle prezidenta klubu je v jednání španělský trenér. Trenéři se měnili u obou mistrovských týmů – v Baníku Most to bude nově Jiří Tancoš, v Iuventě Michalovce pak z Mostu přišel Peter Dávid. Nového trenéra má také Slavia Praha kam zamířil z Iuventy Michalovce František Urban. Trenéři se měnili také na Hané – kde odešel Jan Hegar a na místo hlavního trenéra se posunul Libor Malinek. Prekérní situaci řeší ve Zlíně, dosavadní trenér Martin Spuchlák odešel do Mostu k dorostenkám, přípravu zatím absolvuje s družstvem domácí Marek Kolář, vedení usilovně hledá náhradu a v případě, že mise nebude úspěšná je připravena družstvo převzít dvojice Hana Kolářová a Zuzana Juríková. Ke změně došlo také na Slovensku, kde dlouholetého kormidelníka Šaľy Michala Lukačína vystřídal Ján Packa, který skončil u reprezentace žen Slovenska.

 

DHK Baník Most:

Známá je zatím pouze jediná měna odchází mladá slovenská brankařka Kristýna Opátová, která odešla studovat do Zlína.

DHC Slavia Praha:

Na odchodu je několik hráček: makedonská brankařka  Mateja Serafínová odešla do Dánska, také další brankařka Michaela Hillebrandová odchází do zahraničí (Německo), Tereza Chovancová míří do Rakouska, Slovenka Martina Tulipánová se vrací na Slovensko, kde by měla posílit nováčka Sportu Hlohovec, podle vedení Slavie by se měla domů  do Olomouce vrátit jedna ze dvojčat Fryčákových – Tereza. Na seznamu příchodu jsme zaznamenali maďarskou brankařku Petru Pusztaiovou, z Rumunska přichází Alexandra Carasolová, z hostování v Plzni se vrací Lucie Líbalová, třetí brankařkou bude dcera bývalého trenéra Slavie Karin Řezáčová, také další hráčky Issová, Brožová a Vítová se přesouvají ze starších dorostenek, Natálie Svobodová je do žen přeřazena už z kategorie mladších dorostenek.

DHC Sokol Poruba:

Z družstva odešla po několika letech slovenská reprezentační pivotka Eva Minarčíková, která odchází do Zlína. Novou tváří bude slovenská pivotka Barbora Zemanovičvá.

SHK Veselí n. Mor.:

Z Veselí pronikla jediná informace, v družstvu podle slovenských medií skončila údajně Klaudia Michnová. Družstvo zahajuje přípravu v pondělí.

DHK ZORA Olomouc:

Jedinou, zato citelnou ztrátu v kádru jsme zaznamenali odchodem levoruké spojky Markéty Hurychové, která by měla odejít na zahraniční angažmá do Polské nejvyšší soutěže, naopak do mateřského klubu se vrací po dvou letech ze Slavie Tereza Fryčáková. Do sestavy družstva budou zapojeny dvě hráčky z družstva dorostenek, odchovankyně litovelské házené  Adéla  Protivánková a odchovankyně Lesany Zubří Bětka Krůpová jejíž počet branek v nejvyšší soutěži starších dorostenek se zastavil na čísle 99.  

 HC Zlín:

Příchody do družstva jsme uváděli výše, citelná ztráta je však také na seznamu odchodů: aktivní činnosti zanechaly zkušené Benedíková, Hradilová a Nygrýnová, otazník zatím visí nad talentovanou Slovenkou Melanie Jagodič.

  SHK Hodonín:

Žádné informace z klubu nejsou k dispozici

Iuventa Michalovce:

Odešly: Petkovičová, Mugušová, Habánková, Filková – Tregubová.

Přišly: Anastazia Burdina (Ukrajina), Katarína Muríková návrat z hostování v Prešově,  z dorostu Miriam  Milenkyová, Ela Savko, Simona Rovňáková, Ivona Michalcová

HK Slovan Duslo Šaľa:

Odešly: Ivana Bahýlová, Jasmína Vargová

Přišly:  Karolína Matušincová, novou tváří v týmu je Černohorka Andrijana Jančičová

 HC Sporta Hlohovec:

Do týmu nováčka se hlásí celá řada zkušených hráček – Martina Tulipánová ze Slavie Praha, Sofia Demajová z Prešova, Kristýna Kisová, Katarína Kolečányová, Dominika Czuczorová, Ivona Skaličanová

Zatím žádné informace nejsou dostupné z Bánovců, Prešova ani z týmu nováčka Dunajské Stredy.

Autor textu: Václav Dobeš