Markéta Hurychová již trénuje v polském Lubinu, co vzkazuje fanouškům Zory a jak se jí daří?

Pravá spojka Markéta Hurychová se již připravuje se svým novým týmem Metraco Zagłębie Lubin na nadcházející sezónu. Jak jsme již psali v předešlém článku Markéta působila v A-týmu DHK Zora Olomouc 4 roky, nastoupila k 102 utkáním v nichž nastřílela 201 branek. Stala se tak velmi důležitou hráčkou na hřišti a díky svým výkonům se zařadila také do týmu české reprezentace. Markéty jsme se ještě před sezónou zeptali na pár otázek. Přejeme Markétě mnoho úspěchu a doufáme, že získala v našem klubu cenné zkušenosti, a věříme, že se ještě někdy naskytne možnost spolupráce. 

Co bylo rozhodujícím elementem a co tě lákalo na tom, si zahrát právě v tomto týmu Metraco Zagłębie Lubin?

Vždy jsem chtěla zkusit jít hrát do zahraničí, zkusit něco nového a naučit se novým věcem. Házené dávám svůj veškerý čas, a proto bych chtěla v ní něco dokázat. Tým jako je Zaglebie Lubin, kde hrají evropské poháry EHF a patří k těm nejlepším v polské lize, mi to může pomoct realizovat.

Máš za sebou už určitou část přípravy, jak se ti v týmu líbí a je příprava hodně rozdílná od té naší Olomoucké?

Do týmu mě holky přijaly docela dobře. Je samozřejmě obtížné zapadnout, když jste z jiného státu a mluvíte jiným jazykem, i když polština je podobná, ale snažím se naučit co nejvíce polských slov a snad mi to půjde za chvíli lépe. Co se týče tréninků, tak jsou náročnější. Často střídáme běhání, halu, posilovnu a zpestřujeme si to plážovou házenou.

Máš v plánu se někdy ve svém volnu přijet podívat na zápas na Zoře?

Ano, určitě mám. V nejbližší době bych chtěla jet do Olomouce a podpořit holky, jak to jen půjde. Bude to obtížné, jelikož zápasy budou v podobných termínech, ale chtěla bych se přijet podívat už na první ligový zápas proti Porubě a vidět holky.

Kolik jsi hrála dohromady let v Olomouci a líbilo se ti tu u nás?

V Olomouci jsem hrála 7 let a moc jsem se tu naučila. Naučila jsem se starat sama o sebe, jelikož jsem přišla v 15 letech a každý z trenérů mi něco dal, od každého jsem se něco naučila a jsem velice ráda, že jsem se tenkrát rozhodla jít do Olomouce z Prahy a zkusit něco nového. Našla jsem si tu kamarády a v budoucnu bych tu i chtěla bydlet.

Tým prozatím oslabil o levorukou spojku, kdo si myslíš, že bude na pravé spojce nejvíce nastupovat?

Myslím si, že A-tým Zory má veliký potenciál. Na každém postu máme šikovné hráčky, které jsou platné. Myslím si, že mě zastoupí na pravé spojce Majda Kašpárková, která je sice pravačka, ale hraje na pravé spojce stejně tak dobře, jako na levé. Je to šikovná hráčka s velkým potenciálem podle mě, protože je všestranná a může zaskočit soupeře čímkoli. Dál si myslím, že by tam mohla hrát Val Kapsová, nebo Ivča Závišková. Všechno to jsou holky s potenciálem a můžou se jen zlepšovat.

Chtěla by sis v budoucnu ještě někdy v Olomouci zahrát?

Jednou bych si chtěla ještě v Olomouci zahrát. Je to pro mě tým, který má dlouholetou historii a něco dokázal. Nevím, jak to v budoucnu bude, ale do Olomouce bych se chtěla vrátit.

Co ti bude nejvíce chybět z našeho Olomouckého světa a našeho klubu/týmu?

Nejvíce mi budou chybět holky ze šatny. Tady v zahraničí je to trochu jiné, všichni se tu baví, ale ve vzduchu je cítit mírná rivalita. Na Zoře jsme se podporovala jedna druhou a měly jsme velmi dobrý kolektiv. Vídaly jsme se každý den a podnikaly spolu různé výlety, to mi bude opravdu chybět nejvíc. Dál mi bude chybět Olomouc, jako město. Olomouc je nádherná po všech stránkách a budou mi chybět místa, kam jsme chodili.

Na Zoře jsi působila i v trenérském týmu u žákovské kategorie, máš v plánu se do budoucna trénování dětí ještě věnovat?

Do budoucna bych se chtěla k trénování jednou vrátit, ale teď bych se chtěla nejdříve zaměřit sama na sebe. Poznat různé názory a cvičení v jiných zemích, zkrátka se více učit a pak využít vědomosti k trénování.

Chtěla bys něco vzkázat Olomouckým fanouškům?

Chtěla bych jim poděkovat za podporu, kterou jsme dostávali v předešlých zápasech. Bez vás by to nebylo takové a kolikrát bychom ani nedosáhli některých výsledků, kterých jsme dosáhli. Podporujte prosím holky i nadále, protože si to zaslouží.

 

Zdroj fotografie: www.lubin.pl