Hanačky vezou z Mostu velice cenný bod.

DHK Baník Most – DHK ZORA Olomouc 25:25 (14:14)

Průběh utkání: 2:0, 3:2, 4:3, 5:5, 6:8, 9:9, 9:10, 1212, 12:14, 14:14 – 15:16, 16:18, 19:19, 19:20, 21:20, 21:22, 22:24, 23:25, 24:25, 25:25.   

 Rozhodčí: Brzósková, Sovová     Počet diváků            Střelba 7 m hodů: 3/3 – 4/4    Vyloučení:   2 – 3

DHK Baník Most: Müllnerová, Kašparová – Holanová 2, Stříšková 4/2, Andrýsková 4, Šutranová, Pokorný, Mikulčík 4, Cholevová 7/1, Ecksteinová, Špone, Kroftoví, Poláková 1, Kostelná, Somionko 2, Mikulášková 1.

 Trenér: Adrian STROZÍK

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Habermanová, Spurná – Závišková  Jansová 4, Protivánková, Roupcová 2, Krajčovičová 1, Krejzlíková, Smějová 5/2, Fryčáková 4, Možíšová 2, Machačová 2, Kuxová 4/2, Kubálková 1.

Trenér: Libor MALÍNEK

Libor Malínek, trenér DHK Zora Olomouc: „Kdyby mi někdo řekl před zápasem, že budeme s Mostem hrát šedesát minut vyrovnanou partii, asi bych mu nevěřil. Kromě začátku jsme prakticky neprohrávali a Mostu se podařilo vyrovnat až v posledním útoku. Byl to dnes vybojovaný bod, a to se cení, musím celý tým jen chválit. Je vidět, že dokážeme zahrát, škoda výpadků s jinými družstvy, ty body nám pak chybí. Tentokrát jsme měli hodně blízko k zisku dvou bodů, ale jsme spokojení i s jedním.

 

               Jen jedinkrát v celé historii vzájemných styků družstev Mostu a Olomouce jsme nad dnešním soupeřem dokázali zvítězit. Stalo se to hned při vstupu Baníku mezi elitu, tedy prakticky v prehistorii kdy po výhře v prvních vzájemných stycích na podzim v Mostě kdy jsme prohráli 29:22 jsme v odvetě v Olomouci dokázali vyhrát své jediné utkání 31:22 a pak už nic, jen samé porážky.  Vždy jsme doufali, že přece jednou to už musí vyjít.   A tak jsme se nakonec přece jen dočkali. Po bojovném průběhu  v celém zápase se pro naše děvčata zrodila sice jen poloviční radost „jen plichta“, ale díky za ni, už na ni v Olomouci čekáme opravdu hodně dlouho. I když na druhé straně ke dvěma bodům dnes v Mostě chybělo opravdu malinko, přesně 28 sec chybělo našemu týmu, kdy si trenér za stavu 24:25 vzal time-out. Bohužel po vypršení času time-outu naše družstvu zakončilo z ostrého úhlu střelou z pravého křídla, což brankařka domácích Müllnerová zneškodnila a soupeř měl dostatek času k protiútoku a ten Stříšková bohužel proměnila. Škoda, radost Hanaček mohla být dvojnásobná. A podle průběhu utkání mohla být totiž i naprosto zasloužená. Udělali jsme si rozbor nedělního zápasu a zjistili jsme opravdu, že v průběhu celého utkání až na pár minutek v úvodu jsme drželi favorita doslova na uzdě, naše družstvu bylo totiž ve vedení celých 21 minut, naproti tomu domácí v souhrnu pouze necelých 14 minut a zbývajících také 14 minut se hrálo nerozhodně. Tedy přece jen velká škoda. Věřme, že jsme prolomili dlouhé prokletí a že se nám nějaké ty bodíky i proti favoritovi občas podaří získat.

 

                 Hanačky začaly utkání s elánem a i když domácí vstoupili do zápasu sebevědomě a byly si patrně i vědomy svého postavení a zřejmě také dlouhého prokletí soupeře z neustálých porážek. Náš tým nepřipustil domácí, aby se nějak výsledkově vzdálil. Hned po prvních deseti minutách, kdy u domácích řádily zejména Stříšková a Andrýsková, se osmělily i Hanačky, při chuti byla zejména Míša Smějová, která se v prvních minutách trefila hned čtyřikrát. Postupně se ale přidávaly i ostatní a v brance se dařilo i Michaele Poláškové. Naše družstvo si udržovalo mírný náskok, žádný ze soupeřů se nevzdálil o víc než dvě branky, většinou se ale hrálo oboustranně kontaktně, v závěru poločase se dvakrát prosadila dvěma brankami Roupcová. Poločas skončil tedy nerozhodně 14:14. Hanačky se držely zaběhnutého scénáře a vůbec nepouštěly soupeře do jakéhokoliv náznaku trháku, naopak byly stále aktivní a udržovaly si vedení. Krátce po polovině druhého poločasu se několikrát za sebou trefila Cholevová, která se stala nejlepší střelkyní domácích, naopak u hostujícího týmu si střelbu rozdělilo více střelkyň, důležité branky v závěru zaznamenala Možišová. Závěr utkání nesignalizoval žádné velké drama, domácí nasadily nejlepší hráčky, kterým se v průběhu nejvíc dařilo, zejména zkušená Slovenka Lucia Mikulčiková řádila jako černá ruka. Do hry se vrátila i Andrýsková, závěr jsme snad dokonale popsali už úvodu.

zdroj: web klubu DHK Baník Most

Autor textu: Václav DOBEŠ