Starší dorostenky v předehrávce porazily Porubu

Starší dorostenky DHK Zora Olomouc – TJ Sokol Poruba: 30:24 (13:13)

Do předehrávaného utkání v domácí hale jsme nastoupily v plné sestavě mimo brankářku Nelu Štrublovou, ale po nemocích a zraněních.  Začátek utkání se nám vydařil a po osmi minutách jsme vedly 5:2. Houževnaté soupeřky však brzy srovnaly. Na větší brankový rozdíl jsme se dostaly až v deváté minutě druhého poločasu, kdy jsme odskočily o čtyři góly a náskok si udržovaly a navyšovaly až do konce. V obranné fázi nám činily problém sestry Rajovy a jejich střelba i spolupráce s pivotem, šikovná byla také hráčka Kusinová na levém křídle. V brance nás opět podržela Nikča Fadrná, která měla 15 krásných zákroků a úspěšnost 39%. Pokyny pro obranu se nám však až na vyjma oslabení a některé akce dohrávané do pivota dařilo plnit. V útoku se nejvíce střelecky prosazovala Simča Horáková, která zakončovala jak z brejků, tak z prostoru křídla. I z pravého křídla byla úspěšnost střelby Nikčou Floriánovou vysoká. Na spojkách se prosazovala Terka Kräuterová, Nikča Hynková a Natka Rodeková. Z prostoru pivota jsme daly jediný gól, ale jak Peťa Marešová, tak Julča Horutová velmi dobře bránily a měly několik asistencí.

Sestava a branky: Fadrná N., Helísková T,: Žurková Z., Hynková N. 5, Floriánová N. 5, Horutová J., Rodeková N. 5, Kräuterová T. 2, Ešnerová E. 1, Horáková S. 10, Krajčová L. 1, Krajčová M., Marešová P. 1, Hlaváčková K., Ryšánková E.

Příští neděli cestujeme do Prahy na utkání s Vršovicemi.