Hanačky v Dunajské Stredě neuspěly

DAC Dunajská Streda – DHK ZORA Olomouc 33:26 (17:13)

Průběh utkání: 2:0, 3:2, 5:4, 7:5, 8:7, 9:9, 11:10, 14:12, 17:13 – 20:16, 21:18, 23:19, 26:20, 29:21, 31:24, 32:26, 33:26.

Rozhodčí: Oťapka – Hašíková      Diváků: 223        7 m hody: 3/3 – 6/4  Vyloučení: 4 – 5  Natálie Kuxová (Olomouc) – Diskvalifikace  hrubý zákrok

DAC Dunajská Streda: Noemi, Oguntyoe – Pénesz 1, Kuczerová, Hornyak, Juhos 2, Meszáros 3, Jagodič, Sári 6, Virág, Oláhová, Hudáková 4, Bugárová 3, Bizik 6, Elö 8/3.

Trenér: Viktor DEBRE

DHK ZORA Olomouc:  Haládíková, Polášková – Kapsová 2, Sovová 5/4, Kašpárková 7 Roupcová, Machačová 4, Možíšová 2, Hejlová 2, Kuxová 1, Kubálková 1, Kubáčková  2.

Trenér: Libor MALÍNEK

Komentář trenéra Libora Malínka: Do zápasu jsme vstoupili dobře. Domácí tým si udržoval jen těsné vedení. Bohužel hned ve 12.min. pro nás nastala další komplikace, kdy N. Kuxová dostala přímou červenou kartu, a tím jsme přišli o údernou spojku. Holky drželi těsné skore až do 25 minuty, ale potom jsme udělali pár zbytečných chyb a soupeř šel do druhé půle se čtyřbrankovým vedením. Ve druhém poločasu se nám bohužel nepodařilo dostat se na kontaktní branku a domácí si výsledek pohlídali a v závěru ho navýšili. Tentokrát nám nefungovala tak obrana jak jsme si představovali, kde se projevila absence N. Jansové. Musím ale i přes porážku pochválit všechny hráčky. Dohrávali jsme je v devíti , a to se na výsledku určitě projevilo. Holky bojovali, dřeli, ale tentokrát to na tak kvalitního soupeře nestačilo.

Domácí házenkářky vstoupily do zápasu velmi sebevědomě, od prvních minut si držely vedení v utkán a bylo zcela zřejmé, kdo je na hřišti pánem. Od prvních minut ovládly hru, zejména to bylo patrné v podání stálic týmu v čele s Bugárovou, Rékou Bizík, Elö a Hudákovou, ke cti naším děvčatům však slouží, že ani ony se od prvních minut nechtěly stavět vůbec do pozice nějakých chudých příbuzných, naopak se směle zapojovaly do všech akcí a výsledkem byla vcelku rychlá a zajímavá házená. Naše hráčky držely krok od prvních minut s velkým elánem vlétla do zápasu zejména Magda Kašpárková, která už do poloviny poločasu měla na svém kontě čtyři branky, kterými vyrovnala stav utkání na zajímavých 9:9. Aktivitou hýřila i Natálie Kuxová, ta však byla až natolik aktivní, že ji rozhodčí za aktivitu už za 12 minut „odměnily“ červenou kartou, takže už i tak prořídlé řady Hanaček utrpěly už i další újmu. V závěru poločasu se ještě prosadila Sovová, i když mezi jednou sedmičkou, byl i jedna neproměněná, což už bohužel potrestaly Slovenky dvěma brankami v závěru poločasu, který tak skončil 17:13. Ještě jednou se podařilo našim holkám pokusit se zasáhnout do vývoje zápasu, Machačová a Kubáčková se trefily dvakrát za sebou a snížily na nadějných 21:18, víc však už toho domácí nedovolily, v dalším pokračování už byl stále více produktivní a dařilo se jim už stále více se prosazovat. Krátce před završením poloviny poločasu po sérii dvou vyloučení se prakticky naplnil osud utkání, domácím hráčkám se podařilo navýšit své vedení na 29:21 a naší děvčatům už se nepodařilo jejich vedení zvrátit, šlo to jen kosmeticcky upravit na sedmibrankový rozdíl.

Autor textu: Václav DOBEŠ

Fotografie: HC DAC Dunajská Streda