Desáté kolo se bude dohrávat až v lednu 2022

                Ano, je to opravdu tak, devět kol se snažili marně ztéct skalopevnou obranu lídra všechny renomované české i slovenské obrany, v čele s českým mistrem Baníkem Most, který hned ve druhém kole soutěže Iuventě v domácím prostředí v Mostě podlehl.  Takže vlastně naše družstvo jako by prolomilo určitou bariéru a tabu a budeme teď s napětím sledovat co se bude ve vztahu mezi Iuventou a ostatními družstvy dít. Osmělí se i další týmy a budou chtít Iuventě zasazovat i další údery? Osobně se domníváme, že, síla a propracovanost „mašiny“, kterou značka Iuventa představuje je tak obrovská, že je schopná takové, ale i daleko těžší ataky bez pohromy zvládnout. Vraťme se ještě krátce k závěru utkání v Olomouci. Síla týmu zpod Zemplína se ukázala právě ve chvílích, kdy se Hanačkám začalo dařit a zhruba od poloviny druhého poločasu si udržovaly čtyřbrankový náskok 20:16 – 24:20, což bylo v čase 53:38. Poté však zapnula Iuventa a její rychlonohé hráčky začaly běhat mezi oběma brankovišti neuvěřitelnou rychlostí, zejména se prosazovaly Bajčiová, Holejová a Trúnková a sázely za záda Míši Poláškové jednu branku za druhou a postupně snižovaly až na vedení 24:25 ve svůj prospěch, což bylo v čase 59:28. Po Time-outu domácích vstřelila vyrovnávací gól Tereza Kubáčková, na konečnou remízu 25:25.

               Deváté kolo přineslo i další zajímavé výsledky. Své první body, resp. první bod si v Písku připsalo družstvo Zlína, který vlastně nebodoval od prvního kola, když porazil doma slovenského nováčka ze Stupavy a až do devátého kola si připisoval jen samé nuly. Třízápasovou šňůru bez výhry si zapsaly písecké Sokolky, které odehrály v minulých týdnech třízápasovou sérii proti lídrům Mostu, Michalovcům a Dunaj. Stredě. Podobnou třízápasovou šňůru lídrů má za sebou také DHC Plzeň. Pražská Slavia si ze souboje proti Ruchu Chorzów připsala další dva body, stejně jako družstvo Kynžvartu, které se výhrou nad Stupavou už uhnízdilo mezi absolutní špičkou – je už na třetím místě, prostě nebojácný nováček. Důležitý bodový zisk si ze souboje s Hodonínem připsaly Sokolky z Poruby. Český lídr Baník Most si přivezl dva body ze Slovenska, souboje v Šaľe už nejsou pro Baník zdaleka takovou hrozbou jako bývaly, i s tím se musejí Slovenky smířit.

                Ve velmi rychlém tempu hned o víkednu po středečním kole MOL ligy bude hráno další – 10. kolo. Pětice zápasů se bude hrát hned v sobotu 6. listopadu a bude sehráno několik velmi zajímavých střetnutí. Hráčky i vedení zlínského PSG si určitě podzim představovalo lépe. Před desátým kolem se nachází Zlín na dvanáctém místě se třemi body, ve svém posledním představení ukončil ale sérii porážek a získal cenný bod v Písku. Teď se vrací na domácí palubovku a bude na sympatický výkon chtít navázat. Před sebou má náročného protivníka, DHC Plzeň. Západočeský celek sice rovněž není ve výsledkové formě, stále se figuruje mezi předními týmy soutěže a ve středečním zápase nebyl daleko od triumfu nad Dunajskou Stredou. Loňský ročník navíc Plzeňanky vítězně zakončily právě ve zlínské hale Datart. Fanoušci obou celků se tak mohou těšit na zajímavé měření sil. „Čtvrtý zápas za jedenáct dní. Zatím jsme v předešlých případech nebyli výsledkově úspěšní, ale herně se začínáme vracet tam, kde bychom chtěli být. Ve Zlíně, který se výsledkově chytil v Písku, to nebude jednoduché utkání. Ale přesto si myslím, že zkušenosti by měly být na naší straně, takže když k utkání přistoupíme maximálně koncentrovaně a zodpovědně, můžeme se vrátit na bodovou vlnu,“ věří svým svěřenkyním plzeňský Richard Řezáč.

                 Hodonín se po utkání v Porubě vrací před vlastní fanoušky a bude chtít bodovat. Na své palubovce totiž přivítá Stupavu, slovenského nováčka soutěže, který se zatím nedokázal mezi československou elitou prosadit. Body nesbírá ani český celek, v několika utkání k nim ale měl mnohem blíže, než jeho protivník. I z tohoto důvodu se tak Hodonín před svým publikem představí ve sporadické roli papírového favorita utkání. Trenér Antonín Střelec je ale opatrný.   „Na zdraví hráček se trochu projevuje ten náročný program. Bylo by hodně naivní si myslet, že Stupava nám dá něco zadarmo. V posledních zápasech jsme ztratili některé body zbytečně, musíme být na zemi. Pouze s pokorou a respektem k soupeři se můžeme dostat dál. Nechceme se sami srazit lehkomyslností, že to snad půjde samo. V takovém případě bychom si připravili vlastní past. Věřím ale, že se nám podaří utkání zvládnout.“

                Dalším domácím týmem, který bude chtít zápas zvládnout, bude nepochybně mostecký Baník. Český mistr si přivezl ze slovenské Šaľy dva body a i díky výkonu Olomouce se přiblížil na jeden jediný bod za svého hlavního rivala v boji o interligový titul, Iuventu Michalovce. Stíhací jízda pokračuje utkáním s ostravskou Porubou, která se v posledních zápasech výsledkově chytla na soupeřích z dolní poloviny tabulky a společně se Slavií začíná dotírat na další české celky. V Mostě ale na Sokolky nečeká nic jednoduchého. Zápas je navíc pro oba celky malou přípravou na pohárové utkání, Černí Andělé narazí na Porubu také v rámci čtvrtfinále Českého poháru žen.

                 Dvě utkání se v rámci 10. kola hrají na Slovensku. Michalovce na své palubovce přivítají Šaľu a dva body jsou pro hostitele malou povinností, obzvláště poté, co utrpěly hráčky Iuventy vůbec první bodovou ztrátu. O to se postarala ZORA Olomouc, která by určitě ráda podobný výkon, jako proti lídrovi tabulky, předvedla v Dunajské Stredě. Domácí házenkářky ale neztratily vyjma Mostu a Michalovcím body s žádným dalším soupeřem, na domácí palubovce navíc předvádí stabilní výkony a nastoupí zde již do sedmého ligového duelu v této sezóně! Hanačky se tak pokusí o překvapení, které se jim ale již jednou podařilo a na Slovensko určitě nebudou chtít jet pouze na výlet.

              Program desátého kola pak završí Slavia s Pískem. Pro oba týmy se jedná o malou přípravu na EHF Evropský pohár. Čeští zástupci proti sobě nastoupí o víkendu 20. a 21., tedy těsně před startem světového šampionátu. O ligové body si to ještě předtím ale celky rozdají v pražské hale Slavia, navíc se jedná také o bitvu tabulkových sousedů. V případě vítězství by se Písek mohl vrátit do lepší poloviny tabulky, kam se ale i díky pomoci dalších pravděpodobných výsledků může dostat svým vítězstvím také Slavia. „Utkání se Slávií mají pokaždé zajímavý nádech, je to daný tím, že poměrně často dochází k přestupům mezi oběma celky, takže to zápasům dodává zvláštní náboj. Slávistky se v posledních zápasech zvedly, předváděly pěknou házenou, nečeká nás lehký zápas, navíc na hřišti soupeře. Navíc se musíme trochu otřepat z té remízy se Zlínem, do zápasu je teď potřeba dát vše a zabojovat o vítězství,“ řekla před zápasem Kateřina Hromádková.

Utkání mezi Kynžvartem a polským Chorzówem se odehraje až v lednovém termínu.

 Rozpis 10. kola:

Sobota 6. 11. 2021 v 14:00 hod: Handball PSG Zlín – DHC Plzeň                             (Deml – Dvořáček)

Sobota 6. 11. 2021 v 17:00 hod: HK Hodonín – AHT HC Tatran Stupava             (Hanák – Pavlíček)

Sobota 6. 11. 2021 v 17:30 hod: DHK Baník Most – DHC Sokl Poruba                (Kavulič – Pavlát)

Sobota 6. 11. 2021 v 17:30 hod: Iuventa Michalovce – HK Slovan Duslo Šaľa     (Cipov – Klus)

Sobota 6. 11. 2021 v 18:00 hod: DAC Dunajská Streda – DHK ZORA Olomouc  (Oťapka – Haščíková)

Neděle 7. 11. 2021 v 14:00 hod: DHC Slavia Praha – Sokol Písek                       (Kichner – Vacula)

Neděle 23. 1. 2022 v 11:00 hod: KPR RUCH Chorzów – Lázně Kynžvart

 

Autor textu: Václav DOBEŠ