Výhra starších dorostenek na domácí palubovce

DHK Zora Olomouc – DHC Plzeň 29:25 (16:14)

Sestava a branky: Poláčková, Spurná Š., Horáková 3, Hlaváčková 2, Marešová, Rodeková 3, Kräuterová 7, Opálková 2, Spurná M. 1, Kubálková 4, Krejzlíková 3, Ryšánková, Ešnerová 4

Po týdnu se starší dorostenky představily na domácí palubovce, kde sehrály dramatické utkání proti DHC Plzeň. Již začátek zápasu naznačil, že v tomto utkání opět budeme sbírat hodně žlutých karet a 2minutových trestů, někdy velmi sporných! Ale nehledejme výmluvy a raději se vraťme k zápasu. První desetiminutovka byla v naši režii, děvčata hrála soustředěně zejména v obraně i v útoku se nám dařilo a dokázaly odskočit (7:3). Nejvíce nás zlobila plzeňská levá spojka, která zakončovala nebo vyřešila finální přihrávku pro dobře postavenou či nabíhající spoluhráčku, to zapříčinilo, že se Plzeň dotáhla ve 23minutě na rozdíl 1 branky. Holky to, ale nepoložilo a po oddechovém času, kdy jsme zopakovali pokyny a nechali je vydechnout, zařadily vyšší rychlost, v obraně včas přistupovaly, přerušovaly a z toho těžily, soupeř hrál do pasivity, kdy většinou zakončoval avizovanou střelou z dálky, kterou naše velmi dobře chytající brankařka lapila.

V útoku naše děvčata předvedla rozmanitost, zakončovala ze všech pozic, nejen po nacvičených signálech. První poločas skončil rozdílem 2 branek (16:14). Druhý poločas se odehrál v podobném sledu, kdy jsme si udržovali 2 až 3 brankový náskok. Přesto, že se již projevila únava, holky měly 3 zbytečné ztráty míče, které naštěstí nepřinesly plzeňský tlak, tak se nám podařilo zápas dotáhnout do vítězného konce (29:25). Bojovnost a odhodlání v tomto těžkém utkání nechyběla a všechny holky musíme pochválit, zaslouženě vyhrály a získaly důležité body.

Trenér: Václav Riedel