HANAČKY TO DOKÁZALY, POSTUP DO PLAY- OFF JE DOMA !!!

SOKOL PÍSEK –  DHK ZORA OLOMOUC  20:27  (10:11)

Průběh utkání: 0:3, 2:5, 4:6, 6:7, 9:7, 10:10, 11:10 – 11:14, 12:15, 13:16, 14:21, 15:24, 16:26, 18:26, 20:27

Rozhodčí: Halada – Kosmák        DIVÁCI:            7 m hody:  2:2 – 4/4                    Vyloučení4 – 6

TJ Sokol Písek: Preslová, Bezpalcová , Kržová –  Kubišová 9/2, B. Velková, Kržová, Pokorná 1, A. Velková, Mergová, Svobodová 3, Bicanová, Stellnerová 3, Chlupová 3, Součková, Pešková 1.

Trenérka: Kateřina HROMÁDKOVÁ

DHK ZORA Olomouc: Polášková 1, Haládíková – Kapsová 1, Jansová 7/4, Sovová, Kašpárková 3, Přikrylová 1, Roupcová, Krajčovičová 2, Machačová 1, T. Fyčáková, Možíšová, Hejlová 2, Kuxová 5, Kubálková 3, Kubáčková 1.

Trenér: Libor MALÍNEK

S velkými obavami po debaklu  v sobotním zápase doma od Slavie odjížděly ve středu Hanačky na horkou půdu do jihočeského  Písku, do nepříjemného prostředí písecké „Obloukovky“. Přesto že bilance  vzájemných utkání obou soupeřů byla po zápasech v Písku vzácně vyrovnaná, 9 krát jsme v Písku vyhráli a 8 utkání skončilo naší porážkou, naopak domácím prostředí  prostředí jsme dosud utrpěli jedinou porážku. Vyhlášená Obloukovka a celkové prostředí  v písecké hale na naše družstvo vždy působilo jaksi depresivně a Písek patřil mezi destinace,  kam  tak nějak podvědomě jsme radostně nejezdívaly. I proto snad navíc s vědomím domácího debaklu na Hanačkách nějaká tíha odpovědnosti ležela.  Proto jako balzám na duši působilo rychlé vedení 0:3, navíc když nejlepší domácí střelkyně a nejlepší  kanonýrka celé soutěže Tereza Pokorná hned při první sedmičce selhala. Olomoučanky se po úspěšném zahájení ofenzívy zklidnily dvěma brankami Kašpárkové  a Kubálkové a dále si udržovaly náskok. Postupně se ale začaly prosazovat i domácí hráčky, zejména se dařilo Stellnerové, která třemi brankami zvedla prapor domácích a v končící polovině poločasu Pokorná svou jedinou brankou v zápase vyrovnala na 6:6. Vzápětí  Jansová dvěma proměněnými sedmičkami otočila ještě vedení na stranu Zory, poté však následovala tříbranková série domácích, které vývoj otočily na své vedení 9:7. Na začátku třetí dvacetimintovky začala úřadovat domácí Kubišová, zvýšila na 10:8, Hanačky však vzápětí po sedmičce Jansové a brejku Přikrylové opět vyrovnaly a poslední branku poločasu při vyloučení Kubišové dala výhozem přes celé hřiště do prázdné branky v poslední sekundě poločasu brankařka Míša Polášková a poločas  tedy skončil vedením hostujícího celku 10:11.

Druhý poločas začal čtvrtou sedmičkou, kterou opět bezpečně proměnila Nikola Jansová a vzápětí navýšila vedení Zory dvěma brankami Štěpánka Hejlová. Tři rychlé branky v úvodu byly signálem domácí trenérce Hromádkové k team time-outu. Domácí družstvo se krátce otřepalo, vstřelilo dvě branky a snížilo na dvou gólový rozdíl. Hráčkou druhého poločasu se stala Kristýna Kubišová, která ke dvěma brankám z prvního poločasu přidala dalších šest ve druhé půlce. V tu dobu už ale Hanačky plně ovládly dění na hřišti a nepřipustily žádné drama, neustále navyšovaly své vedení a krátce po polovině poločasu už vedly 13:20. Krátce před koncem už byl stav 16:26   a utkání se v klidu dohrálo s pohodlnou výhrou Hanaček sedmibrankovým rozdílem. V domácím týmu nadprůměr  vynikl výkon Kristýny Kubišové, která však ale sama na všechno nestačila. V našem  družstvu zaslouží pochvalu  za nadprůměrný výkon v brance Miša Polášková, která si připsala 18 úspěšných zákroků. Jedničkou z našich hráček byla Nikola Jansová, která kralovala 100 %  úspěšností střelbou sedmiček, další tři branky přidala po střelách z místa pivota. Pěti gólovou střelkyní se stala Natálie Kuxová. 3 branky z prostoru 9 m přidala Kašpárková a stejně tak Kubálková z křídla, dvěma proměněnými brejky se blýskla Hejlová, po jednom pak Kubálková a Kuxová.

Text Sokol Písek

V poslední kole MOL ligy se rozhodovalo o dvou zbývajících místech v play-off. Naše házenkářky měly dva pokusy zajistit si postup mezi nejlepší čtyřku. K rozhodujícímu utkání přijela do Písku Olomouc, která k jistotě play-off potřebovala u Otavy zvítězit, tomu odpovídal i nástup Hanaček do utkání, kdy po pěti minutách vedly 4:1. Domácích házenkářkám se podařil návrat do utkání v polovině prvního poločasu, kdy vyrovnala svou jedinou brankou v utkání Tereza Pokorná. O tři minuty později šly Sokolky do vedení a ve 24. minutě vedly 10:8, na což reagoval hostující trenér oddechovým časem, který se vyplatil a Olomouc si do konce poločasu vzala vedení zpět, 11:10.

Píseckým házenkářkám už po několikáté v této sezóně nevyšel vstup do druhého poločasu, během prvních čtyř minut třikrát inkasovaly a nedokázaly se prosadit ani jednou, čímž dovolily Olomouci vytvořit si čtyřbrankový náskok. V šesté minutě druhé půle ještě snížila Jana Chlupová na rozdíl dvou branek 12:14, ale na dalších šest branek hostí dokázala odpovědět pouze Kubišová jednou trefou, a tak byl stav třináct minut před koncem 13:20 z pohledu domácích. Od 24. minuty první půle do 12. minuté druhé půle se domácí hráčky prosadily pouze třikrát za dvacet minut hry. Házenkářky Zory už si sedmibrankové vedení pohlídaly až do konce utkání a mohly tak na konci slavit postup mezi nejlepší čtyřku. V zároveň hraném utkání v Chorzowě se z vítězství radovala Plzeň, která tak odsunula naše děvčata na páté místo, bod mimo play-off a do skupiny o udržení, play-out, která nebude z pohledu píseckého diváka příliš atraktivní, protože na osmou barážovou pozici máme náskok čtrnácti bodů, zatímco ve hře je bodů pouze dvanáct. Nadstavba začíná poslední dubnový víkend.