Hanačky si doma poradily se Zlínem

DHK ZORA Olomouc – Handball Club Zlín 36­:27 (18:11)

Průběh utkání: 0:1, 3:1, 4:2, 5:5, 6:7, 11:8, 15:9, 17:10, 18:11 – 19:13, 20:15, 23:16, 25:18, 28:20, 28.22, 32:23, 33:25, 35:25, 36:27.

Rozhodčí: Beňuš – Uhlíř            Diváci: 202                7 m hody:  7/6 – 6/4       Vyloučení: 4 – 2

DHK ZORA OLOMOUC: Polášková, Fadrná – Malinová 2/1, A. Kubálková 1, Jansová 5/2 , Kräuterová 1, Protivánková, Roupcová 3, Krejzlíková 1, Horáková, Vasiljevová 3, Možišová 1, Machačová 7, Daňková 7/3, Fleková 1,  K. Kubálková 4.

Trenérka Lucie FABÍKOVÁ

Handball CIub Zlín: Stojarová, Hanzalíková, Rafajová – Herbočková 3, Mizerová Machalová, Šimková 6/1, Jagodič 1, Polomíková 1 , Calderon 1,  Křičková 3, Brabcová 1, Filipková  2,  Escobar, Poznarová 9/4.

Trenér: Milan BUDAY

Pozápasové ohlasy:

Lucie Fabíková, trenérka DHK Zora Olomouc: „V tomto zápase pro nás bylo nejdůležitější, abychom vyhrály a potvrdily naši stoupající tendenci, a to se povedlo. Zápas měl velkou spoustu chyb, ale potřebujeme si vybrat to, co je pro nás to nejdůležitější, a to jsou ty dva body a že jsme dokázaly vyhrát. Byla na nás vidět psychická deka, protože my jsme teď byly ty, které měly vyhrát. Výkon to samozřejmě trochu svazuje a bylo vidět, že tam byla spousta nevynucených chyb, ale pro nás bylo stěžejní, že jsme vyhrály a byly jsme jasně lepší.“

Milan Buday, trenér Handball club Zlín: „V úvodu to vypadalo nadějně, s Olomoucí jsme tuším do dvacáté minuty drželi krok, kdy jsme v podstatě chybovali na minimum. V několika minutách jsme ale schopni ztratit utkání, většinou chybami v postupném útoku, nedůsledně zakončujeme, děláme nevynucené chyby a samozřejmě Olomouc toho využila. Poločas skončil rozdílem sedmi branek, těžko se potom s takovým soupeřem dotahuje. Musím říct, že je to náš momentální stav, kdy hrajeme s dvěma osmnáctiletými hráčkami, které táhnou utkání. Další je Pavla Poznarová, jež v klubu zastává také další funkce a trénuje dvakrát až třikrát týdně, ale přesto všechno si zaslouží v utkání absolutorium, byla vlastně nejnebezpečnější spojkou. Aktuálně válčíme se zraněnými údernými spojkami, které nám teď chybí.“

Autor textu: Václav DOBEŠ