Hanačky sehrály výbornou partii v Dunajské Stredě, domů ale jedou s prázdnou.

HC DAC Dunajská Streda – DHK ZORA Olomouc 28:26 (13:11)

Průběh utkání: 1:0, 2:1, 3:3, 5:4, 6:7, 8:8, 8:10, 9:11, 13:1113:13, 14:14, 17:14, 18:15, 19:19, 20:19, 24:19, 24:20, 24:23, 25:24, 26:24, 27:25, 28:26    

Rozhodčí: Bočáková – Zubo            Diváci: 178        7 m hod: 4/3 – 2/1                  Vyloučení: 4 – 4

HC DAC Dunajská Streda: Magera, Gájdosci, Oláhová: Péncez, Da Silva, Juhos 5, Meszáros 1, Desortová 7, Pastorková, Sári 4 /3,  Virági,  Hornyák 1, Rajnohová, Bizík 4, Elö 6.

Trenér: Viktor DEBRÉ

DHK ZORA Olomouc: Habermannová, Polášková 2, Š. Spurná: Závišková, A. Kubálková, Jansová 3, Protivánková,  Přikrylová 1, Roupcová 2, Krejzlíková, Smějová 3/1, Fryčáková, Možíšová 1, Machačová 3, Kuxová 8, K.Kubálková 3.

Trenér: Libor MALÍNEK 

               Zhruba před třemi týdny se hrál v Olomouci turnaj žen o Pohár míru. Mezi účastníky jsme přivítali i stříbrný tým Slovenska Dunajskou Stredu. Trochu s rozpaky jsme přistupovali k tomu, zda je výhodné a správné, aby kvalitní účastníci turnaje, kteří za několik týdnů by měli znovu se stejnými soupeři nastoupit v mistrovském měřeni sil. Nic a nikomu to nakonec nevadilo, že na příklad naše družstvo mělo hrát hned v prvním ligovém  kole proti Dunajské Stredě, když na turnaji jsme podlehli D. Stredě nakonec 24:19 a proti Šale jsme měli  hrát ve 4. kole, nebo Šaľa proti Dunajské ve 3. kole atd. Nakonec to první utkání na Slovensku se bez problémů sehrálo, dokonce trenéři si pochvalovali vyrovnanost duelu, prostě všechno bylo O.K.

               Až nečekaně dobře zahájila naše děvčata souboj proti favoritovi, první patnáctiminutovka se odehrává v naprosté vyrovnanosti, žádný z obou soupeřů si nevytvořil nijak velký náskok a tento vývoj pokračoval i v dalších minutách. Krátce před zahájením poslední dvacetiminutovky se prosadila naše děvčata a vypracovala si dvoubrankové vedení (8:10). V té době byla velmi aktivní zejména Natálie Kuxová, která ještě ve 23. minutě držela vedení 10:11. Pak začala úřadovat posila z Poruby Eliška Desortová, která ve 26. minutě srovnala na 11:11. Krátce na to byly vyloučeny v krátkém sledu za sebou dvě hráčky Zory a soupeř dvakrát skóroval a stanovil skóre prvního poločasu na 13:11. Hanačky však ani po přestávce zbraně nesložily, jako uragán vtrhla na hřiště Monika Machačová, která třemi brankami v řadě srovnala výsledek na 14:14. Basu s ní však držela Eliška Desortová, která dvěma brankami držela domácí celek na dostřel. Poté následovala série vyloučení na obou stranách. V době, kdy se poločas lámal do své druhé poloviny, se domácím podařil kratičký brejk a tak poprvé navýšily vedení na tříbrankový rozdíl (18:15). Na to okamžitě reagovala Kuxová, která třemi brankami snížila vedení domácích na 20:19, když jednu branku přidala i Klára Kubálková. Bohužel tento stav jako by vyburcoval domácí střelkyně, naopak hostující tým jako by na pětiminutovku vypnul a povolil domácím navýšit vedení na 24:19. Patrně šlo o výpadek, který poznamenal vývoj, i když se Hanačky znovu zvedly a začátek poslední desetiminutovky jednoznačně patřil opět našim děvčatům, šest minut kralovaly na ploše jen ony, vstřelily čtyři branky. Bohužel neproměnily sedmičku a zkušený domácí soupeř však reagoval těmi nejproduktivnějšími – Beatrix Elö třemi brankami v závěru v řadě, když se ve druhé polovině trefila, cekem 5krát, držely tak náskok ve prospěch domácích. Z našeho týmu se blýskla Roupcová, která se také trefila dvakrát, ale domácím se v posledních sekundách podařilo ještě odsk

očit na rozdíl tří branek a to rozhodlo. Naše děvčata podala v Dunajské Stredě heroický výkon a při troše štěstí si mohla domů odvést cenný skalp. Škoda, zaplatili jsme tentokrát daň za nezkušenost, jinak však výkon našeho týmu je nutné ocenit.

Autor textu: Václav Dobeš   

Foto: DAC Dun. Streda