Druhé kolo MOL ligy už klepe na dveře!

                Tak už je to tady, první kolo nového ročníku interligy přineslo několik překvapujících výsledků. Především v Praze se asi nečekala hladká pětibranková výhra a vítězství domácí Slavie nad suverénem minulých ročníků Iuventou, překvapení přinesla také výhra Šaľy v Kynžvartě, výborný výkon Hanaček v Dunajské Stredě, i když ty nakonec odjely domů bez bodového zisku také nezůstal bez ohlasu, potvrdil se vítězný návrat Korešové domů z německého angažmá a hladká výhra Písku nad Plzní. Snad jen výhra Mostu nad Zlínem asi nikoho příliš nepřekvapila.  Skoro velkým překvapením ale skončilo nedělní utkání ve Stupavě, kde nechybělo mnoho k překvapení. Domácí Slovenský tým Stupavy, který přesto že po většinu času vedl, prohrál brankou v poslední sekundě utkání 25:26.

                Druhé kole se na program tlačí už ve středu 7. září a bude to pěkně ostré. Kdo viděl v prvním kole zápas v Písku, nebo následně lítý boj Slavie doma proti Iuventě, určitě dá zapravdu že se máme na co těšit. Korešová v domácím prostředí jako by pookřála, prostě doma je doba a vedle ní pookřála i na pivotu i Alena Stellnerová. Navíc start mistra určitě naleje do žil nové síly a zaplní píseckou “Obloukovku“ do posledního místečka. Obě devítigólové střelkyně budou věřme plnit domácí halu i nadále a přidají-li se i hostující kanonýrky, bude o radost postaráno. Vždyť i kanonýrky českého mistra dovedou v čele s mladými Cholevovou, Smetkovou, nebo Stříškovou, nebo rychlonohou Slovenku MIkulčík pěkně roztopit pod kotlem.

                V sobotním odpoledni bude druhé kolo pokračovat nezmenšeným tempem, naše děvčata budou chtít navázat na cestu kterou jim nastínila Šaľa, když se bez bázně a hany pustla před týdnem do favorizovaného Kynžvartu. Vždyť i naše děvčata dovedla ukázat v přípravě právě proti Šaľe, že i proti  takovým týmům by si mohly troufnout držet krok, i když Plzeň není zrovna týmem na který by se nějak extra těšily. Vždyť právě Veronika Galušková nepatří mezi moc oblíbené soupeřky, na které by se nějak obzvlášť těšily. Nic naplat musíme si to s nimi rozdat jak se říká na „férovku“. Zajímavé utkání můžeme očekávat na Zemplíně, sice oba soupeři v prvním kole neuspěli, ale oba by se rádi s touto svou nálepkou rozloučili. Iuventa, ani Kynžvart nejsou týmy, které by se jen tak lehko smířili s porážkou ale budou ji muset alespoň do soboty nějak zkousnout. Duslo Šaľa se veze na vítězné vlně, navíc jim los přihrál soupeře, který neuspěl doma v prvním kole, takže se nedá očekávat, že by Duslo doma neuspělo, ale i zázraky se někdy mohou udát, takže uvidíme. Naopak v Ostravě se utkají dva vítězové z prvního kola, uvidíme jak si poradí Sokolky s nadupaným týmem Dunajské Stredy, který má navíc ve svém středu jednu z posil Elišku Desortovou, která patřila mezi opory Poruby. Také v neděli se očekává lítý boj ve Zlíně, mladý domácí tým, který nastoupil pod vedením nového trenéra Jiřího Mičoly, který přišel krátce před sezonou zanechal v Mostě sympatický dojem favoritkami ale v utkání budou asi Pražanky, které nastoupily s výrazně posíleným hráčským kádrem v čele s reprezentační brankařkou Petrou Kudláčkovou

Rozpis 2. kola MOL ligy:

Středa 07.09.2022 v 18:00 hod.: Sokol Písek – DHK Baník Most     

Sobota 10.09.2022  v 17:00 hod.: DHC Plzeň – DHK ZORA Olomouc

Sobota 10.09.2022 v 17:30 hod.: Iuventa Michalovce – Házená Kynžvart

Sobota 10.09.2022 v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šaľa  – AHT Tatran Stupava

Sobota 10.09.2022 v 18:00 hod.: Sokol Poruba – DAC Dunajská Streda

Neděle 11.09.2022  v 17:30 hod.: Handball PSG Zlín – DHC Slavia Praha

Autor textu: Václav Dobeš