Zase dvoubranková porážka, tentokrát  v Plzni.

DHC Plzeň – DHK ZORA Olomouc 27:25 (16:11)

Průběh utkání: 2:0,  4:2, 5:4, 6:5, 7:10, 9:10, 11:11, 11:13, 16:1116:12, 18:15, 20:16, 22:16, 23:19, 24:20, 26:23, 26:25, 27:25.

Rozhodčí: Friedel – Kučerka  Diváci:    196    7 m hody:   4/4 – 6/5               Vyloučení: 4 – 4

DHC Plzeň: Řezáčová, Mancellari –   Kepková 1, Šmrhová, Bušauerová 2 , Schrebmeierová, Kantnerová 1, Formanová, Drozdová 1, Francová 3, Panošová 1, L. Galušková 7, Lásková, Melicharová, D. Galušková, V. Galušková 11/4,

Trenér: Richard ŘEZÁČ:

DHK ZORA Olomouc: Habermannová, Polášková, Š. Spurná: Jansová 3/1, Protivánková,  Přikrylová 1, Roupcová, Krejzlíková, Smějová 1, Fryčáková 1, Možíšová 2, Machačová 6, Kuxová 8/4, K.Kubálková 3.

Trenér: Libor MALÍNEK

Olomoucké házenkářky neodjížděly v sobotu do Plzně v nikterak optimistické náladě, na cestu se nevydala jedna z ostrých spojek Iva Závišková a ani několik dalších hráček nebylo úplně fit, což platí  především o Smějové, Fryčákové nebo Přikrylové. Otěže do rukou musely tedy vzít ty nejmladší, zejména pak Machačová a na levém křídle se snažila Klára Kubálková. Zprvu nebyla schopná prosadit se ani Míša Poláčková v brance, ta měla až do času 15:44 na svém kontě nulu zásahů. Co rozhodlo? Jen si prohlédněte zápis, prvních dvacet minut tam nenajdete jiné jméno než Galušková. A když se netrefí Veronika, zaskočí Linda. Mít v družstvu takové střelkyně, to se to potom střílí, navíc, když se v domácí brance chytí i gólmanka Karin, to se to pak hraje, no co naplat!!!

Naše děvčata se však nechtěla nechat zcela zahanbit a první polovina poločasu byla naprosto vyrovnaná a basu držely naše mladé. Především se dařilo Natálii Kuxové, ta držela zcela vyrovnanou partii s Veronikou Galuškovou, když do poloviny poločasu nastřílela 3 branky a krátce po poločase se podařilo našim holkám v 18. minutě dokonce odskočit o tříbrankové vedení 7:10. Poté se však naše družstvo bohužel na 8 minut střelecky odmlčelo a domácí vyrovnali a ujaly se vedení 11:10.  Závěr poločasu se vydařil domácímu týmu, který pěti brankami v řadě upravil své vedení na 16:11 a to už začalo být skoro kritické. Krátce po začátku poločasu dokonce domácí navršily na rozdíl šesti branek 18:12. Pak přišly opět chvíle pro náš tým. Naše děvčata vstřelila tři branky v řadě a snížila tak na 18:15. V době, kdy se lámal poločasový čas do druhé poloviny, se povedlo našemu týmu snížit na 24:19. Na začátku poslední dvacetiminutovky se opět podařilo našemu týmu snížit na tříbrankový rozdíl 24:21. Drama vrcholilo v posledních pěti minutách, kdy necelé dvě minuty před koncem snížilo naše družstvo na rozdíl dvou branek 26:24 a dokonce v začínající 60. minutě dokonce na 26:25 (v čase 29:23). Soupeř však své vedení udržel a dokonce navýšil výsledek o jednu branku na výsledné scóre zápasu 27:25.

Autor textu:  Václav  DOBEŠ

Autor fotografie:  Rajče  DHC PLZEŇ