Hanačky sehrály doma s Iuventou vcelku vyrovnanou partii

DHK ZORA Olomouc – Iuventa Michalovce 20:24 (12:16)

Průběh utkání: 0:1, 3:2, 3:4, 4:4, 4:6, 6:6, 6:9, 7:13, 10:13, 12:14, 12:16 – 13:18, 14:18, 14:22, 18:22, 18:24, 20:24.

Rozhodčí: Brzósková, Pavelová       Bez diváků        7 m hody: 2/2 – 3/3           Vyloučení: 2/2 – 3/3

DHK ZORA Olomouc: Haládiková, Polášková – Závišková 3, Jansová 4, Kapsová 4,  Sovová, Protivánková, Kašpárková 1, Přikrylová 5, Krajčovičová, Gajdošíková, Kuxová, Fryčáková, Možíšová, Kubálková, Kubáčková 3/2 .

Trenér: Libor MALÍNEK

Iuventa Michalovce: Kordowiecká, Jablonská – Klučková 2/1, Štefaniková 2, Popovcová 4, Rebičová 1, Trifunovič 1, Trúnková 5, Kohuch,  Holejová 1, Godeč 1, Bajčiová 3/2, Radovič, Premovičová 3, Kompaniecová 1, Dulinová.

Trenér: Ján Beńadík

Před týdnem se ze Zemplína vracely Hanačky s trochou smutku v duši, vysoká porážka rozdílem patnácti branek byla až krutá a Olomoučanky přivítaly v duchu  to, že mohly hned za týden  prokázat, že házenou stále hrát umějí a mohou se pořád se ctí rovnat i těm největším favoritům  a to i tehdy, když se nedaří, tak jak by si představovaly. Pravdou sice přes všechno zůstává to, že Iuventa zůstává stále super siným týmem který jsme schopni tu a tam porazit, ale ne snad pravidelně porážet, ty rozdíly  v kvalitě mezi oběma týmy bohužel stále ještě existují, ale v sobotním utkání se alespoň výkonnosti soupeřek přiblížily.

V prvním poločase  se obě družstva prvních desert min tahala o vedení do stavu 6:6, hostům se pak podařilo odskočit na tříbrankový  rozdíl, Martina Přikrylová ještě snížila na rozdíl dvou branek a Slovenky opět navýšily své vedení o další čtyři trefy a rázem jsme prohrávali 6:13 a to už začalo být na pováženou. Domácí trenér reagoval Time Outem  a naše holky přidaly tři branky a snížily  třemi brankami na 10:13, poločas pak skočil rozdílem (12:16). Po vyrovnaných deseti minutách ve druhém poločase se znovu hostujícímu týmu podařilo odskočit až na osmibrankový rozdíl v době, kdy do konce zbývalo odehrát polovinu poločasu (14:22). Domácí družstvo se však nevzdávalo, znovu stáhlo vedení soupeře, na nižší než čtyřbrankový rozdíl se však přes veškerou snahu nedostalo.

Autor textu: Václav Dobeš.