Hanačky nastoupí doma už ve středu proti Dunajské Stredě

                  Jediným středečním utkáním MOL ligy bude ve středu 17. února 2021 utkání na Hané, kam přijede favorit z největších, který vlétl do poklidných vod házenkářské MOL ligy jako uragan.  Až do 30. ledna se úřadující český mistr vyhříval na výsluní popularity zdálo se, že jeho pozice na čele prvoligové tabulky je neotřesitelná.  Pravdou bylo, že čelu tabulky vévodil bez jakýchkoliv skrupulí Baník Most ale od 30. ledna už tomu tak docela nebo. První porážku dosavadní lídr utržil právě až v předposledním lednovém dnu. Do té doby právě Dunajská Streda, která trůnila v poklidu na  6. místě  se ztrátou 3 bodů a měla odehráno pouze 6 zápasů. Od té doby sehrála Dunajská Streda další 4  utkání  to s plným bodovým ziskem ( v Mostě 29:24, v Porubě 28:22, v Plzni 28:19 a doma s Pískem 32:23). Zdá se tedy alespoň podle dosavadních posledních zápasů, že se asi zrodil nový lídr. V každém případě, je pro Hanačky připravena na středu další „lahůdka“ a to po třech porážkách, které utržily v řadě za sebou v Šaľe, v Michalovcích a doma dveta s Iuventou. Je pravdou, že se jednalo vesměs o favority. Takže věřme, že po dlouhém půstu, bychom měli očekávat spíš chvíle hojnosti, ale pozor !!! –  zase je zde ten nešťastný lídr v podobě Dun. Stredy. Ovšem na druhé straně, jaké pak strachy, sice jsme toho zatím proti Dun. Stredě moc nenahráli, ale pokud ano, tak vždy vítězně, takže proč by to nemohlo pokračovat?

                Po středeční předehrávce v Olomouci kam přijede rozjetá Dunajská Streda, která  má za sebou čtyři vítězství v řadě, a  která se po nich katapultovalo až na samou špičku tabulky a  pasovala ji na favorita nejen tohoto duelu. Vraťme se ale v krátkosti ještě k minulému kolu. V podstatě se neobjevuje nic extra nového, tam kam přijede někdo ze silné slovenské trojice, zpravidla posbírá body a odjede, což se plně potvrdilo plně i v utkáních minulého kola. V Olomouci se sice domácí děvčata snažila seč mohla, nevyvarovala se však zase herním momentům, které stačily Zemplíčankám odskočit na pohodlný náskok. Přesto však je třeba Hanačky pochválit za bojovný výkon a snahu vždy narůstající manko eliminovat a přiblížit se na dostřel. Dunajská Streda si doma pohlídala podle očekávaní souboj s Plzeňačkami  a porazila je jednoznačným  rozdílem devíti branek. Suverénně si vedli Černí andělé na Šariši, když čtvrtému slovenskému celku nedali šanci, k využití jejich předností, kterými bývají kvalitní střelba ze střední vzdálenosti. Zajímavý průběh a také jistou kvalitu mělo jediné čistě české utkání, zápas ve kterém se podařilo domácímu Písku odčinit vysokou  porážku z Ostravy (35:20) a znovu se přihlásit do souboje o české play-off.

               V sobotní dohrávce kola se odehrají čtyři utkání, dvě jsou na pořadu v Česku dvě pak na Slovensku. Prvním zápasem v Česku bude střetnutí v Plzni, kam přijede  favorizovaná Šala, která se pokusí navázat na předchozí úspěšné zápasy. Dlouhou cestu až na Šariš, bude mít před sebou pražská Slavia, která má za sebou dlouhou přestávku, když naposledy  vyhrála  právě nad soupeřkami z Prešova v Praze v Edenu 27. ledna, když je porazila  27:22. Předpokládáme  tuhý boj, vyloučena není ani dělba bodů, favorizujeme však pražskou Slavii. Po delší době nastpupí znovu po řadě zápasů Hanačky doma v roli favoritek, i když to nebudou mít ani tentokrát vůbec jednoduché, Jihočešky přijedou na Hanou namlsány domácí výhrou nad ambiciózní Porubou, která týden starou porážku z Písku hodně těžko zkousávala. Poslední sobotní utkání uvidí Zemplín, kam přijedou Zlíňačky, po pauze způsobené odložením zápasu před týdnem proti Hodonínu. Favoritkami budou samozřejmě domácí, uvidíme však, co provede přestávka s Moravankami, jejich porážka v Šale, kde podlehly jen 32:27 nebyla vůbec marná.

 

Rozpis víkendových zápasů:

Středa 17. 02. 2021 v 17:00 hod.: DHK ZORA Olomouc – DAC Dunajská Streda

Sobota 20. 02. 2021 v 17:00 hod.: DHC Plzeň – HK Slovan Duslo Šaľa

Sobota 20. 02. 2021 v 17:00 hod.: ŠŠK Prešov – DHC SlaviaPraha

Sobota 20. 02. 2021 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc – TJ Sokol Písek

Sobota 20. 02. 2021 v 18:00 hod.: Iuventa Michalovce – Handball PSG Zlín

 

 Autor textu: Václav  Dobeš