Hanačky prohrály v Michalovcích o sedm branek

Iuventa Michalovce – DHK ZORA OLOMOUC  33:26  (15:12)

Průběh utkání: 2:2, 4:3, 4:5, 6:6, 8:7, 10:9, 14:10, 15:12 – 17:14, 18:15, 20:18, 25:19, 25:22, 26:23, 31:22, 32:15, 33:16.

Rozhodčí: Palovčák, – Richvalský           Diváků:  220       7 m hody:   2/2 – 9/9        Vyloučení:  3 – 3,

Iuventa Michalovce: Almeida, Jablonská – Radovič 5/2, Pejovič 2, Dorcz 3, Popovcová 4, Palová, Bačenová, Habánková 1, Kohuch 4, Wolingerová 4, Kowalik 4, Kompaniiets 5, Klučková 1, Krivokapič 1.

Trenér: Peter Kostka

DHK Zora Olomouc: Polášková, Habermannová – Malinová 11/9, A. Kubálková 4, Jansová 1, Protivánková 2, Roupcová ,  Krejzlíková 1, Horáková , Vasiljeva 1, Možíšová 2, Machačová 2, K. Kubálková 3.

Trenérka: Lucie Fabíková

Prvních deset minut se vzájemného utkání na na Zemplíně se odehrávalo ve znamení oboustranného vzájemného oťukávání, co si oba soupeři mohou od sebe v dalším průběhu očekávat a jaká překvapení  ještě mohou očekávat. První se nakonec vzpamatovaly domácí hráčky, kterým se jako  prvním podařilo odskočit po dvaceti minutách alespoň na pětibrankový rozdíl 14:9, ale stejně však ještě žádná sláva, Hanačky se do konce poločasu stáhly na rozdíl tří branek, takže se po přestávce vlastně zažínalo jako znovu, navíc když znovu po poločase se podařilo hostujícímu týmu stáhnou až na rozdílový jediný  gól 19:18.         Škoda, že Hanačky v nastoupeném trendu nestačily pokračovat, naopak se odmlčely stelecky na  pět minut, což stačilo domácímu týmu opět odskočit až na pohodlný  rozdíl  25:18. Poslední záchvěv pak ještě předvedly Hanačky za pár minut později, když se třikrát trefila znovu Malinoví, která stihla za pomoci tří branek za přispěni  Možišové snížit znovu až na rozdíl tří branek 25:22, což však bylo všechno. Hanačky se znovu střelecky odmlčel tentokrát bohužel až na dlouhých devět mnut, a to byla konečná, Domácí tým odskočil pohodlně až na pohodlné vedení 31:23 a bylo prakticky zameteno.

Autor textu: Václav DOBEŠ