Hanačky podlehly doma Mostu o 11 branek

DHK ZORA OLOMOUC – DHK Baník MOST  26:37 (13:23)

Průběh utkání:  0:4, 1:9. 2:9, 3:12, 6:15, 8:17, 10:20, 12:21, 12:22, 13:23 – 15:24, 17:25, 19:27, 22:29, 23:31, 23:33, 25:34, 25,36, 26:37.

Rozhodčí: Šlezingr – Špunar          Diváků:   186       7 m hody:  5/4 – 0         Vyloučení:   2 – 1

DHK Zora Olomouc: Polášková, Habermannová – Malinová 2/1, A. Kubálková 6, Jansová 3/3 , Protivánková 1, Roupcová 1,   Krejzlíková, Horáková 1, Vasiljeva 2 , Možíšová , Machačová 7 , K. Kubálková 3

Trenérka: Lucie Fabíková

Z posledních dvou zápasů jsem velmi zklamaná, utkání v Plzni ani nestojí za komentář. Utkání s Mostem, myslela jsem si, že si budeme chtít napravit reputaci, vstup do zápasu byl velmi špatný, nechali jsme se rozebrat všemi akcemi, na které jsme se celou dobu připravovali, potom už jsme se nechytli a Most byl samozřejmě lepším týmem na hřišti než my po všech směrech, ale my jsme to soupeři nesmírně ulehčili.

DHK Baník Most: Řezáčová, Kašparová –  Ozonovszky 6, Štříšková 7, Jestříbková 4, Řádová 1 , Eiensteinová 1, Ariševská, Behenská 2, Poláková 3 , Kuxová 5, Zachová 3, Somionka 3, Mikulášková 2.

Trenér: Vladimír ŠUMA

Prvních osm minut zápasu házenkářek Olomouce a Mostu se odehrávalo v Olomouci jako ve zlém snu. Hostující družstvo vlétlo na domácí ekipu jako uragán, útok za útokem se valil na domácí branku a domácí brankařka se musela cítit doslova jako v jednom ohni. Na druhé straně v brance Mostu stála reprezentační brankařka Karin Řezáčová, od niž se míče odrážely doslova jako od stěny, takže za avizovaných necelých osm minut nezůstal doslova kámen na kameni a na ukazateli skóre svítil hrozivý stav 1:9. První tři branky ze čtyř v domácí síti obstarala Maďarka ve službách Černých andělů Eszter Ogonovszky, pak se až neuvěřitelně rozstřílela rtuťovitá křídelnice Adéla Stříšková, která se v krátkém čase trefila hned šestkrát a bylo vymalováno. Když se v závěru první desetiminutovky neujala ani sedmička, do té doby skoro neomylné exekutorky 7m hodů Ivy Malinové, tak to skoro vypadalo na vhozený ručník domácího týmu do ringu.  Naštěstí domácí děvčata neztratila víru v sebe sama a hrozivou lavinu alespoň trochu zbrzdila.  Krátce po polovině prvního poločasu, kdy se brankový rozdíl vyšplhal až na 6:17, se rozdíl trochu jako by ustálil, a začalo se dařit Hanačkám alespoň udržovat jakž takž vyrovnaný stav, i když to desetibrankové manko viselo nad naším týmem stále ve vzduchu. Do konce poločasu se podařilo ten desetibrankový rozdíl alespoň udržet (13:23).

V polovině druhého poločasu se dokonce povedlo stáhnout vedení soupeře na 22:28, tedy až na hratelný šestibrankový rozdíl, víc však už zkušený soupeř nedovolil. Na začátku poslední desetiminutovky už byl zase rozdíl desetibrankový a utkání se bez dramat v klidu dohrálo. Závěr si už Baník v poklidu pohlídal a udržel si brankový rozdíl, který nastřádal v průběhu celého střetnutí.

Autor textu: Václav  DOBEŠ