Hanačky nachytaly Šaľu na hruškách, už podruhé vítězí

DHK ZORA Olomouc – HK  Slovan Duslo Šaľa  31:23  (19:11)

Průběh utkání: 1:1, 1:1, 3:1, 5/4, 8/5, 9:6, 11:7, 13:8, 14:9, 17:10, 19:10, 19:11 – 22:14, 24:14, 24:16,

27:17, 29:20, 30:21, 31:23.

Rozhodčí: Horáček, Novotný    Diváků 130    7 m hody:  3/2 – 7/7       vyloučení:  6 – 4

DHK ZORA Olomouc: Polášková Haládiková –  Trumpešová, Závišková 5/2, Kapsová 5, Jansová 3, Sovová, Protivánková, Kašpárková 3, Přikrylová 1, Krajčovičová 2, Gajdošíková 3, Řezníčková, T. Fryčáková 5, Možíšová, Kubáčková 4.

Trenér: Libor MALÍNEK

HK Slovan Duslo Šaľa: Novotná, Furgaláková – Takáčová 1, Rácková, Špendlová, Königová 3, Pócsiková 9/7, Ščipová, Matušincová 5, Ušiaková, Tulipovánová 2, Nėmethová 3, Vargová, Varjassiová.

Trenér: Peter PČOLA

Ve velkém stylu zastihlo sobotní utkání v Olomouci domácí hráčky, ty se pustily do svého soupeře od prvních minut a od začátku utkání začaly diktovat tempo hry. Výborný výkon předvedla brankařka Míša Polášková, které zaznamenala 21 úspěšných zákroků a podílela se velkou měrou na úspěšném výsledku. Naopak se příliš nedařilo brankařce Šaľy Sabrině Novotné, která musela být v průběhu utkání střídána a nepotvrdila tak svou neprůstřelnost, kterou udivovala při svém nedávném působení na turnaji v Olomouci. První desetiminutovka utkání byla vyrovnaná do stavu 5:4, poté se domácím podařilo odskočit na 8:4, krátce po začátku druhé poloviny poločasu vedly domácí 11:6, do závěru poločasu navýšily své vedení až na poločasových 19:11. Druhý poločas začal dalším náporem domácích, už po minutách vedly poprvé rozdílem deseti branek a hostujících celek jako by postupně uvadal. V průběhu období mezi 17. – 25. předvedla velké sólo  Valentýna Kapsová, která nastřílela za uvedené období 4 branky v řadě, které proložila Slovenka Katarína Pócsiková dokonce šesti brankami, z toho byly čtyři branky ze sedmiček.

Potěšitelné z pohledu Hanaček je zejména to, že se o branky podělilo celkem devět hráček, takže palebná síla se rozdělila skoro na celý tým.