Starší žačky A zahájily sezónu hned dvěma výhrami

Hrabůvka – DHK Zora Olomouc „A“ 7:47

DHK Zora Olomouc „A“- TJ Sokol Poruba „A“ 23:17

O víkendu odehrály starší žačky „A“ 2 utkání. V pátek odložený zápas prvního kola s Hrabůvkou a v neděli s Porubou „A“.
Páteční utkání a jeho hodnocení je jednoduché: soupeř neměl házenkářsky co nabídnout, my jsme si vyzkoušeli vysunutou obranu a přechod do rychlého útoku.
 
Zato nedělní měření sil s áčkem Poruby slibovalo vyrovnanou partii a v daleko větší míře prověření našich schopností. V obraně jsme vycházeli z agresivní vysunuté obrany, při které se snažíme dostávat soupeře pod tlak a nutit ho k chybám. Jsme na začátku sezony, a tak všechny aspekty tohoto způsobu obrany nemáme samozřejmě zažité, ale jsme zatím velmi spokojeni s přístupem všech hráček. Výsledkově zápas rozhodlo lepší proměňování brankových příležitostí na začátku druhé půle, kdy jsme odskočili na větší brankový rozdíl a v brance nás podržela svými zákroky Míša Krajcová. Dalším pozitivem v útoku bylo, že i když soupeř proti nám hrál jak vysunutou, tak zasunutou obranu,  dokázali jsme se prosadit, jen nás v prvním poločase brzdilo neproměňování šancí. 
 
Tentokrát uvádíme sestavu ještě bez konkrétních sestav a branek na utkání. Jelikož se přechází na nová systém zápasu, nemáme přesné informace. 
 
Sestava: Krajcová, Šmídová, Pivodová, Helísková,Polesová, Jurečková Michaela, Jurečková Kamila, Jurečková Lucie, Smetková, Divišová, Skálová, Veselá