V utkání starších dorostenek Hanaček a Zlína se zrodila plichta

DHK ZORA Olomouc – Handball PSG Zlín  30:30  (14:14)

Průběh utkání: 0:1, 3:5, 4:8, 5:9, 10:9, 12:13, 14:14 – 15:16, 19:19, 221:23, 26:24, 27:27,  28:28, 28:29, 30:29, 30:30.

Rozhodčí: Králíček, Letev      Diváků  70,    7 m hody:  1/1 – 3/2      vyloučení:  4 – 3

DHK ZORA Olomouc: Š. Spurná, Poláčková – Maráčková, Machačová 7, Kuxová 3/1, K. Kubálková 2, Opálková, M.Spurná,  Roupcová 2, Selingrová, Krejzlíková 3,  Foretová,  Grofková 2,  Hejlová 10.

Trenér: Václav RIEDEL.

Handball PSG ZLÍN: Jechová, Stojarová, Prekopová – Daňková 8/1, Šimarová, Křižanová, Sedláčková 3, Žáková 5, Hvozdenská 8/1, Podškubková 5, Štipčáková, Juříková, Šarmanová 1.

Trenér: Marek KOLÁŘ

Naprosto vyrovnané utkání se uskutečnilo v sobotním dopoledni mezi staršími dorostenkami domácích a Zlína. Zlínské družstvo přijelo na Hanou sebevědomě, v kompletním složení se všemi svými esy, a nenechalo nikoho na pochybách, že si přijelo pro úspěch. Od prvních minut diktovaly tempo hry, přesně střílely a využívaly rychlých brejků Z domácího družstva se dařilo pohříchu jenom Monice Machačové a to bylo na rozjeté  Zlíňačky málo. Domácí děvčata zpočátku trochu znervozněla, všechny předpokládané opory hostí, očekávaný tlak ustály a zakončovaly často do odkryté obrany, na křídle  se dařilo zkušené Sedláčkové, často se dařilo zakončovat z pozice pivota přesnou střelbou Žákové. Po deseti minutách hry, kdy se Zlínu podařilo odskočit ve vedení až na čtyřbrankový rozdíl si domácí trenér  vyžádal „Time time out“  domácím se podařilo vyrovnat hru a převzaly iniciativu, když se jim podařilo pětibrankovou šňůrou otočit výsledek a ujaly se vedení 10:9. To však bohužel netrvalo dlouho mladá Sarah Podškubková, která před tím hrála za družstvo mladších dorostenek Zlína se třikrát trefila do černého a hostující družstvo se ujalo vedení 10:13. Závěr poločasu však zastihl lepší pohodě domácí děvčata, kterým se podařilo závěr poločasu srovnat na 14:14.

Druhý poločas začal rychlou přestřelkou obou týmů za tři minuty vedlo hostující družstvo 15:16. Od těch chvil se dlouhých 15 minut obě družstva střídala ve vedení, vždy hosté vedli a domácí vyrovnávali. Ke zlomu došlo krátce po polovině poločasu, kdy domácí dvěma brankami otočili vývoj, který se opět změnil na konci poslední pětiminutovky. Za stavu 28:29 převzala otěže utkání Štěpánka Hejlová a třemi brankami získala pro domácí vedení 29:30, vyrovnávající branku pak vsítila  šťastnou střelou Hvozdenská.