Hanačky doma obraly o bod lídra tabulky Iuventu Michalovce

DHK ZORA Olomouc – Iuventa MICHALOVCE  25:25 (11:13)

Průběh utkání: 1:0, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 3:4, 5:5, 6:7, 7:7, 8:9, 8:11,10:11, 11:13 – 13:13, 14:15, 17:15, 20:16, 23:18, 24:20, 24:25, 25:25.

Rozhodčí: Bubeníček – Petruška            Diváci: 88          7 m: 3/3 – 7/6        Vyloučení:   2 – 3

Sestavy a branky:

DHK ZORA Olomouc: Haládiková, Polášková – Kapsová, Jansová 5/3, A. Kubálková, Kašpárková 2, Roupcová 1, Machačová 4, Možišová 1, Hejlová 2,  Kuxová 3, K. Kubálková 4, Kubáčková 3 .

Trenér: Libor MALÍNEK

 Iuventa MICHALOVCE: Almeida, Jablonska-Bobal – Dvorščaková, Štefaníková 2, Popovcová, Trifunovič, Trúnková 6, Dulinová, Holejová 7/3,  Wollingerová 3, Bajčivová 4/3, Radovič  1, Godeč 2, Klučková.

Trenér: Mgr. Jan Beńadík

               Konečně si po dlouhé době zase mohli olomoučtí házenkářští příznivci zakřičet z plných plic. Ano na Hanou přijel favorit favoritů, úřadující lídr soutěže Iuventa Michalovce. Nic nevadilo, že se letos poprvé hrálo ve všední den, na házenou se totiž bohužel ale také k jejich škodě letos diváci příliš nehrnou a to omlazený domácí tým, ve kterém na příklad v posledním domácím zápase, který se ve středu tak vydařil, nastoupilo v domácím týmu hned šest dorostenek (Roupcová, Machačová, Hejlová, Kuxová a sestry Klára a Anička Kubálkovy), a to už je setsakramentská síla. Navíc je třeba připomenout, že Hanačky patří k nejlepším družstvům v soutěži v domácím prostředí, mají na svém kontě výhry nad Šaľou, Stupavou, Hodonínem a nyní čestvě i remízu s Iuventou. Svědčí to o výborné práci všech, kdož se o družstvo dorostenek stará, ale také těch, kteří našli odvahu ty mladé do lítého boje nasadit. Ale neměli bychom zapomenout ani na ty ostatní. V brance se dařilo Míše Polášková, kolik toho odběhala Valentýna Kapsová, nebo neúnavná Nikola Jansová, zapomenout se nedá na střelkyni rozhodujících gólů Terezu  Kubáčkovou, ale i další Magdu Kašpárkovou, nebo Aničku Možíšovou atd.

               První zaváhání slovenského mistra! Deset soutěžních zápasů bez ztráty bodu odehrály Michalovce, než poprvé ztratily alespoň jeden bod. Senzační remízu na své palubovce uhrála Olomouc, která navíc nebyla díky skvělému výkonu ve druhém poločase daleko od vítězství. Remíza a z toho plynoucí bod se proti dosud stoprocentnímu celku ale určitě počítá.

               Na úvodní gól Natálie Kuxové odpověděly Michalovce třemi zásahy v řadě, Patrícia Wollingerová zvýšila na 3:1 a později na 5:3 ve prospěch hostů. Claudia Popovcová ale ve třinácté minutě vyrovnala na 5:5, trefy znamenající vyrovnání zaznamenaly rovněž Magda Kašpárková a Štěpánka Hejlová. V nejvýraznějším vedení za celý první poločas byly hostující házenkářky v pětadvacáté minutě, když na 11:8 zvýšila Ivana Godeč. Po time-outu trenéra Olomouce snížily Klára Kubálková a Anna Možíšová na rozdíl jedné branky, první poločas ukončila ze sedmimetrového hodu hostující Bajčiová. Hanačky začaly po velmi dobrém prvním poločase cítit šanci a také podle toho vstoupily do druhé půle. Klára Kubálková vyrovnala na 13:13, později na 15:15 a ve čtyřicáté minutě proměnila sedmimetrový hod Nikola Jansová. Dvoubrankový náskok zařídila domácímu celku Monika Machačová, po gólu hostující Holejové se dvakrát prosadila Natálie Kuxová a Tereza Kubáčková zvyšovala na 20:16! Nikoleta Trúnková a Vladimíra Bajčiová se podělily rovným dílem o čtyři góly, sedm minut před koncem byly ale stále hráčky Michalovců za svým soupeřem o tři branky. Na 24:20 navíc zvýšila olomoucká Tereza Kubáčková. Poslední minuty nabídly opravdové drama, Michalovce zrychlily svoji hru s cílem smazat svoji ztrátu a zdárného cíle dosáhly v osmapadesáté minutě, kdy na 24:24 vyrovnala Marija Radović a hned poté otočila skóre zpět na stranu hostů Trúnková. Poslední útok ale patřil domácím hráčkám, které v přesilové hře trpělivě dohrály akci až na Terezu Kubáčkovou, která svojí ranou rozhodla o remíze. Domácí tribuny aplausem ve stoje ocenily úžasný výkon a z toho plynoucí výsledek svých oblíbenkyň.

                „Kdyby mi někdo před zápasem řekl, že budeme šedesát minut hrát vyrovnanou partii s Michalovcemi a dokonce se to překlopí ve druhé půli na naši stranu, tak bychom to brali všemi deseti. Na druhé straně bylo dobře, že jsme vyrovnali, asi by bylo hodně nespravedlivé, abychom po takovém výkonu prohráli. Nebudu vyzdvihovat jednotlivce, všichni na place bojovali i za cenu zdraví,“ byl z výkonu svých svěřenkyň nadšený domácí trenér Libor MALÍNEK

                „Asi bych nejprve pogratuloval domácím k dnešnímu výkonu v utkání a řekl bych, že kdybychom vyhráli, tak bychom si to rozhodně nezasloužili. V rámci tohoto zápasu jsem se nebyli schopni se odtrhnout. Ve druhém poločase se to pomalu překlopilo na stranu domácích. My jsme se na konci zdvihli a rapidně jsme přidali. Nakonec jsme vedli o gól. Myslím, že zlatý bod,“ souhlasil se spravedlivým výsledkem trenér Michalovců Jan Beňadík.

Autor textu: Václav  DOBEŠ