Hanačky v neúplné sestavě podlehly Mostu  o 11 branek

DHK Baník Most – DHK ZORA Olomouc 32:21 (15:10)

Průběh utkání: 3:0, 3:2, 7:2, 8:4, 10:4, 10:7, 11:8, 13:9, 15:10 – 17:10, 20:11, 20:12, 22:12, 23:16, 25:16, 25:17, 29:18, 30:20, 32:20, 32:21.

Rozhodčí: Fukala – Mohyla            Diváci:                7 m:   1/1 – 4/4          Vyloučení:  4/4 – 4/4 – Veronika Andrýsková –  (DHK  Baník Most) červená karta za tři vyloučení.

DHK Baník Most: Müllnerová, Janssen – Zemanová 3, Stříšková 4/1, Andrýsková 5/3, Jungová, Mkulčík 6,  Cholevová 2, Ecksteinová 1, Smetková 6, Maňáková 3, Kroftová, Kostelná 2, Mikulášková.

Trenér: Adrian STROZÍK

DHK ZORA Olomouc: Haládiková, Polášková – Závišková, Kapsová 4, Jansová, 6/4, Sovová, Kašpárková 2, Machačová,  Možišová, Hejlová 2,  Kuxová 3,  Kubálková 2, Kubáčková 2.

Trenér: Květoslav KUBA

Tak jako před, rokem, kdy se na nás lepila, období, kdy snad nebylo týdne, aby naše družstvo mohlo nastoupit v optimálním složení a v sestavě dokonce mnohdy museli trenéři sáhnout i do sestav dorostenek a lepit tak sestavy, jak se dalo. Nakonec vše se v dobré obrátilo a byli jsme schopni postoupit v plné síle i do play-off, tam nás ale štěstí opustilo a zůstali jsme bez vytoužené medaile. Kladem, který se začíná snad zúročovat je skutečnost, že máme k dispozici řadu děvčat, které ještě nedorostly do dospělého věku, ale jsou schopné už vstupovat do zápasů kdy je to potřeba zacelit díry v sestavě, když je toho potřeba. Vraťme se ale k aktuálnímu zápasu v sobotu v Mostě. Zde už vygradovala situace natolik, že zdravotní problémy postihly už i trenéra týmu Libora Malínka, kterého zastoupil jeho asistent Květoš Kuba. Pokud jde o hráčky, dlouhodobě jsou mimo hru elitní křídla Martina Přikrylová a Tereza Fryčáková, nově se k nim přidala Denisa Krajčovičová, další nově přibyla Claudie Roupcová, takže opět čtveřice hráček „na marodce“. Nic naplat k dnes už dorosteneckým „stálicím“, Kubálkové, Kuxové, Hejlové a Roupcové, přibyla v posledních zápasech další – Monika Machačová.

Domácí hráčky začaly utkání ve velkému stylu, mladé „pušky“ Smetková a Cholevová, zahájily třemi brankami v řadě, po chvíli se „chytly“ i domácí Kapsová a Kubáčková které snížily na 3:2. Domácí znovu udeřily sérií Čtyř, při chuti byla zejména Smetková, která se už trefila čtyřikrát a domácí zvýšily na 8:3, dvě branky Hanaček přidala Nikola Jansová a v polovině poločasu vedly domácí 10:4. Vzápětí třemi brankami v řadě snížily hosté na 10:7. Do konce poločasu přidaly domácí čtyři branky, hostující družstvu tak pilné nebylo a poločasový výsledek se tak ustálil na 15:10. Druhý poločas zahájily pětibrankovou kanonádou domácí děvčata a první pětiminutovku navýšily na 20:11. Do poloviny poločasu navýšila třemi sedmimetrovými hody Jansová své konto na 23:16. Poslední desetiminutovka se nesla ve znamení série tří branek  Lucie Mikulčík, v závěru se dvakrát trefila Štěpánka Hejlová, utkání tedy skončilo 32:21.

Adrian Struzik, trenér DHK Baník Most: „S dnešním zápasem jsem spokojený, hráli jsme hezkou házenou, obrana nám fungovala dobře, rychlé útoky také, kdybychom proměnili všechny šance, mohlo být skóre 45, ale podstatné je, že si dokážeme vytvářet šance. Atmosféra v týmu byla skvělá, jsem rád, že si zahrály všechny hráčky a skoro všem se podařilo skórovat, včetně naší nejmladší hráčky Markéty Zemanové, která se prosadila dokonce třikrát.“

Michal Korytář, asistent trenéra DHK Zora Olomouc: „Zápas se mi líbil, přes náš počáteční ostych, kdy jsme zkazili hodně míčů. Následně už zápas dostal i trochu rychlost. Myslím, že jsme úplně nezklamali, škoda našich promarněných šancí, když jsme neproměnili tři trháky, ale holky bojovaly a zaslouží si pochvalu.“