Favorité v 1. kole starších dorostenek nezaváhali

          Jedenáctka družstev  zařazených do soutěží první ligy starších  dorostenek vstoupila před týdnem do svého prvního kola, volný los měl celek DHC Sokol Poruba, který se představí v sobotu v Ostravě a soupeřem mu bude Slavia Praha. Před 1. kolem jsme se snažili odhadnout, která družstva budou patřit k favoritům a naše odhady se vůbec nelišily. Jak také, když jsme uváděli, že k favoritům budou pařit medailisté minulého ročníku soutěží starších a mladších dorostenek, tedy – Baník Most, Sokol Poruba, DHC Plzeň, Slavia Praha, Jindř. Hradec, Zlín a k nim ještě Ivančice (mistr 2017). Všechna tato družstva také v prvním kole nového ročníku byla úspěšná a některá se ještě do výčtu favoritů ani nedostala  (Poruba, DHC Plzeň). Pokud by tento trend měl pokračovat i v dalších kolech kdo by tedy pro pořadí na dalších místech zbýval ? Z moravských celků Olomouc, Veselí a Otrokovice, z českých pak  už jenom Sokol Písek a to jsou družstva, která s výjimkou Otrokovic by měla být zálohou interligových týmů.  Pevně věříme, že nastíněný model nebude pravidlem pro další kola a že ani žádný  favoritů to nebude nikdo mít tzv. předplaceno, ale naopak se zrodí řada překvapení a nečekaných výsledků. Pro zajímavost je třeba kvitovat také to, že ve skupině prvoligových týmů starších dorostenek je všech osm z interligových klubů, což je chvályhodný poznatek a mimo skupiny „interligových“  zde hrají družstva Ivančic, Otrokovic  a Jindř. Hradce.

          V neděli tedy nastoupí naše děvčata proti favorizovanému týmu Zlína, který patří k velkým favoritům soutěže, když stále ještě těží z dlouholeté líhně zlínské mládežnické házené. Je ale s podivem, že už druhý ročník po sobě se v žákovských soutěžích objevuje vždy jen po jednom družstvu starších žaček Zlína, což ukazuje na změnu systému mládežnických celků ve Zlíně. No uvidíme !! V každém případě do Olomouce přijede  kvalitní tým  zlínských starších dorostenek, který v prvním kole udělil debakl družstvu Písku (47:20, ve kterém jsme našli stejně jako v týmu Zlína po dvou  hráčkách, které pravidelně oblékají dres interligového týmu (ve zlínském družstvu  Záhorová a Mrázková, v družstvu Písku Kržová a Adéla Velková). Je to samozřejmě dobře, že se teenagerky objevují v interligových dresech, chceme jen zvýraznit to, že kvalita dorostenecké soutěže letos bude hodně vysoká. Pokud jsme měli možnost porovnat si sestavu příštího soupeře Zlína, pak z loňského kádru jsme napočítali pětici hráček, kromě brankařky Vařechové vesměs kvalitní střelkyně (Zahradníčková, Gajdošíková, Záhorová a Mrázková), pětice děvčat naopak před týdnem nastoupila mimo utkání starších dorostenek, také za tým mladších dorostenek v utkání proti HC Háje.

          Pokud jde o naše družstvo, věřme, že budeme moci nastoupit v plné síle, když dost citelně jsme v utkání proti Ivančicím postrádali Julii Rožkovou, která plnila svoje studijní povinnosti v zahraničí. Naše družstvo hrálo s dalším z favoritů (HK Ivančice) a drželo se velmi statečně,  ještě šest minut před koncem utkání byl stav 23:24, šest branek  v řadě v posledních minutách v naší síti však dalo konečnému výsledku dost nepříjemnou facku. Je to škoda, protože naše holky bojovaly a byly po většinu času favoritovi více než vyrovnaným soupeřem. V dalších utkáních dojde k další konfrontaci favoritů . Do hry vstoupí Sokol Poruba, který měl v prvním kole volný losa nastoupí doma proti Slavii, Jidř. Hradec nastoupí podruhé v domácím prostředí a soupeřem budou Otrokovice, které zase budou hrát své druhé utkání na hřišti soupeře, Ivančice přivítají ve své hale družstvo DHC Plzeň, do Veselí zamíří družsto DHK Baník Most. Volný los ve druhém kole bude mít družstvo Sokola Písek. Všechna utkání by se měla hrát v neděli 23. září 2018.

 

Rozpis 2. kola 1.lgy starších dorostenek:

Ve 12:00 hod. se hraje utkání: Házená Jindř. Hradec – Jiskra Otrokovice

Ve 13:00 hod. se hraje utkání: SHK Veselí – DHK Baník Most

Ve 13:00 hod. se hraje utkání DHK ZORA Olomouc – HC Zlín

Ve 13:30 hod. se hraje utkání:HK Ivančice – DHC Plzeň

Ve 13:30 hod. se hraje utkání: DHC Sokol Poruba – DHC Slavia Praha

Volný los má družstvo Sokol Písek

 

Autor textu: Václav Dobeš