Mladší dorostenky za sebou mají první zápas

DHK Zora Olomouc – Sokol Kobylisy II 32:26 (21:13)

Sestava a branky:
Fišerová D., Habermannová K. – Selingrová K. 1, Coufalová A., Maráčková M., Kuxová N. 10/2, Hejlová Š. 4, Miklíková K. 2, Roupcová C. 3, Smějová M. 1, Machačová M. 4/1, Kubálková K. 5, Spurná M. 2 , Krejzlíková E.

V úvodním utkání nového ročníku 2018/2019 1. ligy mladších dorostenek jsme se na domácím hřišti utkali s nováčkem soutěže, s pražským týmem Sokol Kobylisy II.

V prvním poločase naše děvčata plnila vcelku dobře pokyny, které byly řečeny před utkáním. Hlavně přechod do rychlého útoku se nám dařil. V obraně se střídaly dobré pasáže s těmi horšími. Poločasový stav 21:13 v náš prospěch byl dobrý základ do druhé poloviny utkání.

Druhý poločas byl ovšem z naší strany velice špatný a prohráli jsme jej o dvě branky. Chyběla nám jiskra a energie, která nás zdobila v prvním poločase. Obrana byla velice pasivní a z toho pramenily laciné branky a vylučování. To se promítlo i do rychlého přechodu, který prakticky nebyl. V útoku nám chyběl pohyb, kdy jsme ze stoje řešili situace 1:1. Když už jsme se dokázali prosadit na brankovišti, tak vytáhla dobrý zákrok hostující brankářka, nebo jsme nastřelili tyčky. Za první poločas zaslouží holky pochvalu, za druhý ovšem ne, ten spolu rozebereme. Tým doznal velkých změn a spousta věcí je pro děvčata nových. Bude to nějaký čas trvat než, si nové návyky zažijí, ale házená se hraje 60 minut a stejně dlouho musí trvat i hráčské nasazení! Pozitivem je tréninková morálka. Respekt musíme složit soupeři, který bojoval za každého stavu až do samotného konce a podal velice sympatický výkon.

Trenéři: Zemánek K., Táborský V.