Čtvrté kolo starších dorostenek potvrdilo úvahy z minulého kola

Starší dorostenky:
Před týdnem jsme se při hodnocení soutěže starších dorostenek zamýšleli, jak asi bude probíhat soutěž, na jejímž konci bude „odděleno“ z každé skupiny po čtyřech nejúspěšnějších, které vytvoří pro sezonu 20187/19 osmičlennou skupinu 1. ligy starších dorostenek. Už v úvodu jsme zaznamenali trend, že půjde v každém případě o souboj na ostří nože a pro mírné obroušení hran jsme doporučovali, aby se včas zvažovalo vytvořit stejnou strukturu jako u mladších dorostenek, tedy prvoligovou soutěž zřídit s deseti účastníky. Oprávněnost tohoto návrhu potvrdily opět některé výsledky dalšího kola, kdy na příklad další dvě družstva, která byla bez ztráty bodů po třech kolech, si v dalším připsala svou první porážku (Zlín v Olomouci a Ivančice v Otrokovicích). Po čtyřech kolech tak zůstávají pouze první dva bez ztráty bodu – Poruba a Bohunice a neuvěřitelných dalších pět účastníků má jen po jedné porážce a tedy stále velkou šanci zúčastnit se souboje o postoup do 1. ligy.

Je pravda, že výsledky v dalších kolech budou dost poplatné tomu, v jaké sestavě to které družstvo nastoupí, vidíme na příklad, že některé týmy hrají v utkáních se špičkovými hráčkami, z interligových kádrů, např. st. dorky Poruby budou spoléhat na to, bude-li moci nastoupit např. Desortová, nebo Otrokovice se Smetkovou, v družstvu Veselí sestry Klimešovy, nebo v Olomouckém týmu Polášková, v družstvu Zlína budou-li zápasy kolidovat s 1.ligou žen atd.

O víkendu se bude hrát další kolo soutěže starších dorostenek a dojde opět k několika zajímavým střetnutím. Největší pozornost bude soustředěna především na zápas Poruby s Otrokovicemi, ve kterém by mohlo dojít ke střetnutí interligových Desortové a Smetkové, zajímavé utkání se očekává v Brně, kde nastoupí Bohunice proti Olomouci atd. Každopádně příznivci uvidí opět některá velmi kvalitní utkání na které se vyplatí jít se podívat. Naše děvčata pojedou v sobotním poledni do Brna, kde nastoupí po utkání mladších dorostenek, proti domácímu týmu starších dorostenek Bohunic. V domácím družstvu určitě uvidíme Tvarůžkovou, která bude hrát i v prvním zápase mladších ve druhé lize, které soutěž vedou a jsou v reálném souboji o postup do 1. ligy mladších dorostenek. V předchozích utkáních Bohunic zatím nehrála jejich největší hvězda Kristýna Klossová (1999), která by spolu s Tvarůžkovou (2001), měla tvořit páteř bohunického týmu a nahradit tak v minulé sezoně vévodící Natálii Svobodovou (2001) – nejlepší střelkyni loňské ligy starších dorostenek, která přešla před sezonou do pražské Slavie, kde nastupuje zatím bez větších úspěchů v mladších i starších dorostenkách.

Rozpis 5. kolo 1.liga starší dorky – východ
Sobota 21.10. v 11:00 hod.: Taran Bohunice – DHK ZORA Olomouc
Neděle 22.10. v 11:00 hod.: HC Zlín – Sokol Velké Meziříčí
Neděle 22.10. v 13:00 hod.: SHK Veselí n.Mor. – HC Hlučín
Neděle 22.10. v 16:00 hod.: Sokol Poruba – Jiskra Otrokovice
Volný los mají HK Ivančice a Sokol Ostrava-Zábřeh

Mladší dorostenky:
V čele soutěže je stále bez ztráty bodu dvojice Jindř. Hradec, Slavia Praha, jediný ztracený bod má na svém kontě družstvo Otrokovic, jedinou porážku zaznamenalo družstvo Zlína. Ostatní celky, včetně Baníku Most už mají výraznější bodové ztráty. Tabulka se už rozdělia na dvě části.

Olomoucké mladší dorky mají o tomto víkendu volný los. Slavia si své utkání proti dalšímu zástupci pražské házení HC Háje předehrála minulý týden, i tak však i o tomto víkendu budou k vidění další zajímavé zápasy, zejména v Jindř. Hradci kam přijedou Otrokovice a ve Zlíně se utkají domácí s Baníkem Most, tedy obě utkání patří k zápasům mezi favority a hodně mohou napovědět do dalšího průběhu soubojů o špičku. Naše děvčata se v minulém kole předvedla ve výborném světle v domácím prostředí v utkání proti HC Zlín, hlavně po změně stran. S favorizovaným HC Zlín prohrávaly po prvních 30 minutách jednoznačně rozdílem devíti branek 8:17, druhý poločas však patřil zcela jednoznačně jim, když za 20 minut ve druhé půlce dokázaly manko smazat, vyrovnaly na 25:25 a je jen škoda, že se jim nepodařilo obrat dotáhnout až do konce, když poslední pětiminutovku prohrály 3:5 a celkově 28:30. Bodový zisk by jim moc slušel a hodně by si ho bývaly za bojovný výkon zasloužily.

Rozpis 5. kola 1.ligy mladších dorostenek:
Předehráno 12.10. DHC Slavia Praha – HC Ptaha Háje 29:18
Sobota 21.10. ve 13:30 hod.: Házená Jindř. Hradec – Jiskra Otrokovice
Neděle 22.10. ve 13:30 hod.: HC Zlín – DHK Baník Most,
Neděle 22.10. ve 13:30 hod.: HK Ivančice – Sokol Vršovice
Volný los v 5.kole mají DHK ZORA Olomouc a DHC Plzeň

Václav Dobeš
Foto: Dušan Slezáček