Tatran Bohunice – DHK ZORA Olomouc 12:26 (7:17)

Průběh utkání: 0:1, 2:3, 3:4, 3:8, 5:13, 6:16, 7:17 – 8:21, 9:25, 10:26, 12:26
Rozhodčí: Hajn, J. Novotný 25 diváků 7 m hody: 5/4 – 3/1 vyloučení: 1 – 4

Tatran Bohunice: Havránková – Partlová 6/4, Sedlářová 1, Vudová 1, Šimková 1, Odehnalová 2, Sedláčková, Hudková, Blažková, V. Dusilová 1.

Trenér: Tomáš PARTL

DHK ZORA Olomouc: Polášková, Hašlarová, Švábová – Gazdíková 1, Pšenicová, Protivánková 3, Molíková 1, Kristková, Glogarová 1, Juřičková 5, Konvičná 5, Dobrovská 3, 7/1, Krůpová.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Starší dorostenky Zory Olomouc sehrály v sobotu v Brně další mistrovské utkání 1. Ligy východ a odvezly si domů oba body, které je posunuly blíže vedoucím příčkám tabulky. Hned v úvodu je třeba říci, že domácí Tatran Bohunice nenastoupil v úplném složení, chybělo mu několik klíčových zraněných hráček a jejich absence utkání dost ovlivnily. Olomoucké družstvo zase naopak mělo v sestavě několik hráček s ještě nedoléčenými zraněními, takže trenérům přišlo celkem vhod, že mohli zátěž rozložit na všechny hráčky, které byly zdravotně jakž takž fit. Hanačky totiž také v následujícím týdnu čeká náročná kombinace dalších těžkých zápasů, nejprve ve čtvrtek 26. října od 19 hodin nastoupí v domácím prostředí k dohrávce utkání druhého kola proti Ivančicím a hned za dva dny 28. října bude hrát v rámci 6. kola opět v domácí hale proti ambicióznímu týmu SHK Veselí n. Mor. Takže všechno v průběhu brněnského střetnutí nahrávalo našemu družstvu tak, že na příklad do hry nemusela vstupovat ani mladá kanonýrka Bětka Krůpová.

Průběh utkání držely od prvních minut pevně v rukou Olomoučanky, prvních deset minut držely domácí krok ve vývoji skóre, kdy naše holky vedly 3:4. Dalších pět minut už jsme ale odskočili na 4:8 a skóre utěšeně narůstalo, pět minut před poločasem jsme už vedli 5:13 a poločas skončil desetibrankovým vedením Hanaček. Také druhý poločas začal kanonádou hostujícího celku, který navršil na 7:21 a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. V průběhu druhého poločasu pokračovala další výměna hráček na hrací ploše tak, že se na hřiště dostaly s výjimkou už jmenované Bětky Krůpové všechny hráčky Zory, což bylo dalším velkým pozitivem zápasu. Utkání nakonec skončilo výraznou výhrou našeho družstva 12:26, i když jsme se opět nevyvarovali hluchého místa mezi 18. a 27. minutou, kdy naše děvčata nevstřelila ani jedinou branku, i když střeleckých pokusů bylo dost a dost.

Výbornou práci odvedla v prvním poločase v brance Míša Polášková devíti úspěšnými zákroky, od páté minuty druhé půlky ji nahradila Kristýna Hašlarová, která pokračovala ve výborných výkonech a ve dvacetiminutovce, po kterou byla na hřišti pustila pouze 3 branky, z nichž dvě byly ze sedmiček, když jednu sedmičku Kristýna zneškodnila už v prvním poločase. Na posledních pět minut se do branky dostala i Bára Švábová, která se uvedla hned dvěma super zásahy po střelách z brankoviště. Stoprocentní výkon odvedla Julie Rožková, nejen svými sedmi brankami, ale byla také jedničkou v obranné fázi. Z dalších spojek se střelecky neprosadila Katka Pšenicová, podařily se jí dvě gólové přihrávky do křídla na Elišku Konvičnou. naopak se dařilo Markétě Dobrovské, prosadila se i bojovností v obranné fázi. Nikola Glogarová se prosadila hlavně v obranné činnosti, mladá Kristková byla na hřišti tentokrát více než 20 minut a potvrdila, že by mohla být platnou hráčkou. Z křídel se dařilo v prvním poločase Juřičkové, pět branek za poločas bylo výborným vkladem, škoda jen, že svůj výkon nezopakovala i ve druhém poločase. Svůj vysoký standard předvedla Eliška Konvičná, ta si své branky rozložila do obou poločasů, posledních dvacet minut už si střelecký zápis nezapsala. Monika Molíková hrála jen první polovinu druhého poločasu, má v sobě víc, než tentokrát předvedla. Z pivotů se střelecky dařilo Protivánkové, která stoprocentně zužitkovala přihrávky od Rožkové, Dobrovské ale i od Kristkové. Gazdíková odvedla množství „černé“ práce v obraně.

V domácím týmu byla jasnou jedničkou brankařka Leona Havránková, která byla pro řadu hráček Olomouce jen těžko překonatelnou překážkou, v utkání jsme jí zaznamenali 12 úspěšných zákroků. Z ostatních hráček se nejvíc dařilo na spojkách Denise Partlové a Tereze Odehnalové.