Bojovné utkání – pod kontrolou Olomoučanek

DHK ZORA Olomouc – HK Ivančice 18:14 (9:7)

Průběh utkání: 1:0, 2:2,, 5:4, 7:4,8. 9/7 – 11:9, 13:10, 14,:12, 12 . 15:13, 18:13, 18:14.
Rozhodčí: Kräuter, Ochmann 75 diváků 7 m hody: 2/2 – 2/1, vyloučení: 5 – 4

Sestavy a branky:
DHK ZORA Olomouc: Polášková, Hašlarová, Švábová – Gazdíková, Pšenicová 3, Protivánková 2, Molíková, Kristková, Glogarová, Juřičková, Konvičná 1, Dobrovská 1, Rožková 6/2, Krůpová 5.
Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Hk Ivančice: Šiplová, Bučková – Fraňková, B. Krejčíková, 7/1, Haladová 1, Dužíková, Patočková, Rechová, Kocábová 1, Kovářová 1, L. Krejčíková 1, Bendová 1, Velebová 2.
Trenér: Marek KREJČÍK

Ve čtvrtečním večeru se v hale DHK ZORA Olomouc dohrávalo utkání druhého kola 1.kigy starších dorostenek – východ, ve kterém proti sobě nastoupila družstva domácí Zory Olomouc proti HK Ivančice. Domácí družstvo mělo před dohrávkou odehrána čtyři utkání, když hrála třikrát venku, v Otrokovicích, Porubě a Bohunicích a jediné utkání hrálo doma proti Zlínu. Ivančické družstvo naopak hrálo dvakrát doma a jednou venku v Otrokovicích. Obě družstva měla stejný počet jedinou porážku, Olomouc v Porubě a Ivančice v Otrokovicích. Obě družstva se střetla v olomoucké hale na přípravném turnaji před zahájením sezony, vyhrálo družstvo Ivančic. V sobotní dohrávce postrádalo hostující družstvo obě zraněné, resp. nemocné dorostenecké reprezentantky Olšovou a Vavrouškovou, naopak domácí družstvo mělo k dispozici kompletní sestavu s oběma dorosteneckými reprezentantkami Rožkovou i Protivánkovou, do branky se postavila také Míša Polášková, která se připravuje v interligovém družstvu žen Zory.

V utkání samotném se očekával lítý boj dvou soupeřů kteří se dobře znají, navíc dvě z klíčových hráček družstva, které bohužel tentokrát do hry nezasáhly, se v minulé sezoně připravovaly a hrály v družstvu našich starších dorostenek. Průvodním znakem sobotního utkání byla bojovnost ale také výtečné výkony obou brankařek, jak domácí Míši Poláškové, tak i hostující Petry Šiplové, u obou jsme také napočítali vysoké procento úspěšnosti, Polášková zaznamenala 20 a Šiplová 16 úspěšných zákroků, z těch zákroků hostující brankařky bylo šest z brejků a náskoků do brankoviště. Nejen výkon brankařek, ale také tvrdá a účinná obrana obou týmů, mnohdy až na hranici únosnosti, ale také vysoký počet neproměněných vyložených příležitostí, zejména ze strany domácích hráček, které neproměnily už uvedených šest náskoků zneškodněných brankařkou, ale také dva další, které minuly branku, měly za následek až extrémně nízký počet branek, kterých bylo v tomto utkání dosaženo. První minuty utkání se nesly ve vyrovnaném duchu, většinu utkání vedly domácí děvčata, od poloviny poločasu odskočily na tříbrankový náskok, když se třikrát v řad trefila Bětka Krůpová, první poločas nakonec skončil vedením domácího týmu 9:7. Po změně stran se podařil domácím další minibrejk, v páté minutě vedly 11:7, Ivančice vstřelily první branky ve druhém poločase až v 10. a 11. minutě, vzápětí domácí kontrovaly dvěma brankami (Pšenicová a Krůpová): Hra byla v závěru utkání z nejrůznějších důvodů dost rozháraná, krátce po sobě došlo k několika vyloučením, kdy obě družstva hrála určitou dobu také jen se čtyřmi hráčkami v poli a konečné rozuzlení daly zápasu až dvě sedmičky zahrávané domácím družstvem a bezpečně proměněnými Julií Rožkovou a v posledních minutách úspěšné střely Pšenicové z dálky a Protivánkové z pivota završily výhru domácích.

Pokud jde o zhodnocení jednotlivých hráček o výborném výkonu Míši Poláškové už bylo dost popsáno v úvodu, stejně jako o tom, kolik vyložených šancí naše děvčata v průběhu utkání spálila. Samozřejmě u některých se projevila jejich herní nevyzrálost, u některých, těch zkušenějších už by se to stávat nemělo. Samozřejmě i chyby jsou součástí hry, a nic moc se neděje, pokud jsou kompenzovány dalšími aktivy ve hře a to se našim holkám tentokrát podařilo. Svůj vysoký standard. odvedly spojky Rožková, Krůpová a Pšenicová, i ony však patřily k těm, které některé své šance neproměnily. Další spojky se na hřiště dostaly jen v určitých fázích, zejména při vyloučeních. Střelecky se tentokrát nedařilo křídlům, brankově se prosadila jen Konvičná na začátku utkání, ostatní vyšly naprázdno. Z pivotů se více dařilo Protivánkové.

Z hráček hostujícího družstva byly mimo brankařky nejlepší obě sestry Krejčíkovy, oslabení družstva o dvojici reprezentantek byla citelnější, než se očekávalo.

Václav Dobeš
Foto: Bára Vavroušková

https://vapal.rajce.idnes.cz/2017-10-26_ZORA_OLOMOUC_-_HK_IVANCICE_starsi_dorky