Sedmé kolo MOL ligy se mělo hrát v poklidu, opak se ale stal pravdou

O minulém kole se v prognózách hovořilo jak o kole, které by se mělo odehrát v poklidu, favorité si měli bez problémů poradit se svými soupeři, zkrátka nic neobvyklého se nemělo přihodit. Naopak ale ve dvou moravských halách vybuchly časované pumy, protože dvoubodové výhry si z nich odnesla dvě družstva figurující sice v horní polovině tabulky, ale nepatřící mezi TOP favoritky. Oba „průměrní“ se ale vzbouřily proti osudu a překvapení byla na světě. Nejprve v sobotu odpoledne v Ostravě před kamerami slovenské televize TV 123 si děvčata ze Šariše vyšláply na Sokolky z Poruby a za podpory výborné Lucie Gubíkové v brance a střelecky disponované mladičké Popovcové (2000) na křídle zaslouženě vyhrály. Ve druhém utkání, hraném na Hané si Hanačky připomněly po šesti letech to, že Iuventa v Olomouci byla pro jejich předchůdkyně velmi často „oblíbeným soupeřem“, kdy si pravidelně připisovaly cenné body. S potěšením jsme v sobotu přijali skutečnost, že se se slovenským velkoklubem úspěšně poměřily také naše současné holky, které po výhře poskočily na třetí pozici.

Další utkání 7. kola už opravdu byla odehrána bez větších emocí, zejména Slavia Praha přehrála předchozí přemožitelky Iuventy – celek SHK Veselí n. Mor a stále je jediným družstvem s plným bodovým ziskem a stala se tak lídrem současné tabulky soutěže. Duel slovenského nováčka soutěže Bánovců se zatím ne příliš úspěšným Jihočeským Pískem vyzněl jednoznačně pro český tým a v posledním utkání trochu nečekaně vyrovnaným utkáním přece jen zkušenější Zlín porazil druhého z nováčků HK Hodonín jen tříbrankovým rozdílem.

Na rozdíl od sedmého kola je v následném osmém kole několik zápasů, které mohou dost zamotat pořadím. Největším hitem by mělo být utkání na Zemplíně, kde přivítá domácí Iuventa současného lídra tabulky pražskou Slavii. Dalším šlágrem pak bude určitě páteční slovenské derby Šaľa – Prešov. Zajímavý průběh slibují i obě česká derby, v nichž nastoupí v domácích prostředích outsideři proti favorizovaným týmům, do Písku přijede český mistr Baník Most a v Hodoníně přivítají Sokol Porubu, která si už nebude moci dovolit další zaváhání. Ani oba sobotní podvečerní česko-slovenské duely nebudou bez náboje, i když oba moravští zástupci nastoupí v roli favoritů. Někdy však může být tato role dosti ošidná. Panenky budou chtít určit využít domácího prostředí a zajistit si další přísun bodů, tentokrát v souboji proti slovenskému nováčkovi z Bánovců. Poslední sobotní zápas začne pod hradem Matúše Čáka v 18:00 hod. a mladý ambiciózní tým z Trenčína přivítá družstvo HC Zlín, které zatím svým příznivcům moc radosti nepřipravil. Čtyřbodový vklad do tabulky a navíc nula na kontě zápasů odehraných na hřištích soupeřů, není opravdu na velké jásání navíc i další utkání v sobotu je právě na cizím hřišti, takže uvidíme. Útěchou může alespoň být to, že utkání na hřištích soupeřů Zlín hrál v Praze se Slavií, v Šaľe, v Mostě a v Prešově, takže docela kalibry u nichž se moc nevyhrává. Volný los v 8. kola bude čerpat DHK ZORA Olomouc.

Rozpis utkání 8. kola MOL LIGY:.
Pátek 27.10.2017 v 18:00 hod.: Slova Duslo Šaľa – ŠŠK Prešov
Sobota 28.10.2017 v 15:00 hod.: Sokol Písek – HK Baník Most
Sobota 28.10.2017 v 15:00 hod.: Iuventa Michalovce – DHC Slavia Praha
Sobota 28.10.2017 v 16:00 hod.: HK Hodonín – DHC Sokol Poruba
Sobota 28.10.2017 v 17:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – HK Sokol Bánovce n.Bebr.
Sobota 28.10.2017 v 18:00 hod.: HK AS Trenčín – HC Zlín

Václav Dobeš
Foto: Archiv DHK ZORA