Baník Most vede po 1. utkání nad Zorou 1:0

DHK ZORA Olomouc  – DHK Baník  Most  23:29  (8:12)

Průběh utkání: 1:0, 3:2, 4:3 4:8, 6:9, 8:11, 8:12 – 10:14, 10:16, 13:16, 15:19, 18:21, 19:24, 22:24, 22:27, 23:27, 23:29.

Rozhodčí: Blanár, Haramul         250 diváků         7 m hody: 5/2 – 5/4         vyloučení: 4 – 7

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková – Růžičková , Trumpešová 1, Kapsová, Jansová, Sovová, Kašpárková 1, Salčáková 4, Žáčková, V. Fryčáková, Severová 1, Kubáčková 8/2, Salašová 1, Gajdošíková 4, Chlandová 3.

Trenér: Jan HEGAR

DHK Baník Most: Bezpalcová, Műllnerová – K. Dvořáková 2, V. Dvořáková, Stříšková 2, Jungová, Chmelařová 1, Szarková 10/2, Eksteinová, Kovářová 9/2, Maňáková 2, Kostelná, Zachová 3, Mikulášková.

Trenér: Peter DÁVID

HLASY TRENÉRŮ:

Jan Hegar, trenér Zory Olomouc: „Gratuluji soupeři k vítězství, které, myslím si, bylo zcela zasloužené. My jsme do toho utkání šli s tím, že se pokusíme Most dneska porazit. V prvním poločase náš výkon zabrzdily především technické chyby v nahrávce. Proto jsme nebyli schopní držet s Mostem krok v prvním poločase a to bylo rozhodující pro vývoj dalšího utkání. Obě družstva předvedla klasický play-off zápas plný osobních soubojů a velkého nasazení. Jsem rád, že jsme nesložili zbraně ve druhém poločase a snažili jsme se zápas zdramatizovat. Na obrat to ale nestačilo.“

Peter Dávid, trenér Baníku Most: „Chci pogratulovat soupeři k předvedenému výkonu. Byl to neskutečně těžký zápas, typický play-off zápas, kde se hodně bojovalo. A myslím, že byl i dost dramaticky atraktivní. My jsme věděli, že Olomouc má po celou sezónu jisté pokroky. Věděli jsme přesně, do čeho jdeme. Opravdu jsme měli obrovský respekt se soupeře. Víme o Olomoucké hře, že mají hru postavenou na velmi dobré individuální činnosti krajních spojek, takže s tím jsme se museli popasovat. Jsme ale rádi, že jsme to zvládli.“

Obě družstva nastupovala do play.öff s předsevzetím, svá první vystoupení proměnit ve vítězství. Zvlášť u domcích Hanaček čišelo odhodlání ze všech jejich vyjádření před tkáním, chtěly potvrdit to co předváděly celou sezonu, že je totiž nutno s nimi počítat už trvale mezi absolutní elitu. Je pravdou, že ne proti každému ze soupeřů interligy se jim to daří stejně, jsou soupeři, se  kterými mají dlouhodobě nevyrovnané účty a bude asi dlouho přetrvávat jakýsi blok, než se jim podaří ho zcela  odbourat. Jde samozřejmě o dlouhodobý proces, v letošní sezoně se jim na příklad podařilo odbourat ten z domácích zápasů v Šaľe. Přestože se při celkovém pohledu na první utkání play-off v Olomouci daly zaznaneat momenty, kdy i v tak věhlasném soupeři byla malá dušička z obav o konečný výsledek, což se dalo vyčíst z tváří hráček na příklad pět minut před koncem utkání, kdy se domácím děvčatům podařilo snížit na dvoubrankový rozdíl. Olomouckým hráčkám bohužel stále ještě něco chybí k tomu, aby s plným soustředěním a s minimem chyb dokázaly sehrát dramatické a vyrovnané utkání s úspěšným koncem. Na příklad tři neproměněné sedmimetrové hody a neméně než 18 technických chyb, které jsme našim holkám napočítali nemohou na vítězný zvrat ve vyrovnaném utkání bohužel stačit.

První desetiminutovka byla naprosto vyrovnaná, to se střelecky chytily obě naše krajní spojky, Gajdošíková a Kubáčková,  které se dokázaly vyrovnat i s absenci mladé Hurychové, která tvrdila muziku v předchozích zápasech a skóre bylo pro domácí lichotivé – vedly 4:3. Poté však během pěti minut třikrát inkasovaly ze sedmiček. A na začátku třetí desetiminutovky už prohrávaly 4:8, závěr poločasu byl vcelku vyrovnaný a skonči vedením hostí 8:12. Začátek druhého poločasu naznačoval, že hostující zkušenější tým postupuje v navyšování svého náskoku, který za pět minut narostl na 10:16. Domácí však opět zabojovaly a třemi brankami v řadě snížily do 10. minuty na 13:16. Víc jim však soupeř nechtěl povolit a udržoval si stále tří až čtyřbrankový náskok. Mezi 23. – 25. minutou se domácím podařilo dotáhnout se až na dvoubrankový rozdíl, Mostečanky však kontrovala a třemi rychlými brankami potvrdily a navíc zvýšily svůj náskok na konečný šestibrankový rozdíl. Poslední pětiminutovka našemu družstvu nevyšla podle představ, na pětibrankovou smršť hostí dokázaly zareagovat jen rychlým brejkem Salašové, to však na víc nestačilo. I přes bojovný a soustředěný výkon celého našeho týmu to dnes bylo málo.

Zdroj fotografie: Regionsport