Po dvou důležitých výhrách budou hrát Hanačky zase v Ostravě

Starší dorostenky

Olomoucké starší dorostenky dohrávaly před týdnem už skoro dva měsíce odložené utkání 14. kola soutěže způsobené chřipkovou epidemií v Olomouci. Skoro jakoby Hanačky čekaly až nastane den „D“ a mohou v ten pravý čas udeřit. Podařil se jim totiž husarský kousek v podobě plného bodového zisku v dohrávce s lídrem Sokolem Poruba, o kterém děvčata snila, ale příliš v něj nevěřila. Vše se však sešlo náramně, naše holky prokázaly velkou morálku, chuť po vítězství ale zejména velkou dávku házenkářského umu a bojovnosti. Sen se tedy proměnil ve skutečnost a  zejména už stoprocentně platí to, že Hanačky budou mezi vyvolenými v nové soutěži starších dorostenek, a to bez ohledu na výsledky ostatních družstev. Děvčata si tedy splnila cíl, který si před sebe postavila a přidala ještě i třešničku na dortu v podobě skalpu lídra. Nejen výhra Olomoučanek pařila mezi překvapení kola. Moc se nečekala ani porážka Ivančic doma v souboji se Zlínem, svěřenkyně trenérky Lenky Černé ale jdou za výhrami s plnou vervou, skládají výhry jako korálky a kráčejí s jistotou, aby si to rozdaly o titul, který jim v kategorii starších dorostenek  už hodně roků uniká. Zajímavý souboj na dálku svádějí družstva dorostenek Veselí a Otrokovic, obě by velice rády statovaly také mezi elitou starších dorostenek v příští sezoně. Před týdnem měly obě snazší soupeře, stále bojují prsa na prsa, takže uvidíme. Rozdají si to totiž hned v dalším kole a výhodu domácího prostředí bude mít Veselí.

Kromě již avizovaného střetnutí ve Veselí, dojde také ke střetnutí další dvojice ze samotného čela tabulky. Ve Zlíně přivítají v souboji dvou 24 bodových týmů Porubu. Obě družstva sázejí na kvalitu svých hráček, kterou prokazují oba týmy v interligových kláních. Jak domácí Zlín, který neváhá postavit do utkání dorostenek to nejlepší co v příslušné kategorii má k dispozici, tak také Poruba do klíčových zápasů dorostenek vyrukuje s tím nejlepším včetně trojice hráček z interligy v čele s Desortovou. Tak se vkrádá myšlenka, nesouvisí na příklad to, že obě interligová družstva Poruba i Zlín chybí letos mezi elitou v play-off, že jsou některé klíčové hráčky přetěžovány?  Naše děvčata hrají v neděli v Ostravě své utkání 19. kola. Soupeř sice nepatří mezi TOP týmy soutěže starších dorostenek, v družstvu je však několik velmi talentovaných děvčat, zejména Charlota Cholevová, Martináková a řada dalších talentů, které hrají prakticky souběžně za  družstvo  starších i mladších  dorostenek a v neděli budou hrát také obě soutěže těsně po sobě.

Rozpis utkání 19.kola 1.ligy starší dorky východ

Sobota 28. 04. 2018 v 11:00 hod.: HC Zlín – DHC Sokol Poruba

Sobota 28. 04. 2018 v 13:00 hod.: Tatran Bohunice – HK Ivančice

Neděle 29. 04. 2018 v 13:00 hod.: SHK Veselí – Jiskra Otrokovice

Neděle 29. 04. 2018 v 15:30 hod.: Sokol Ostrava-Zábřeh – DHK ZORA Olomouc

Volný los mají: Sokol Velké Meziříčí a HC Hlučín

 

Mladší dorostenky

V minulém kole jako by padla bomba do poklidných vod nejvyšší soutěže mladších dorostenek, což však bohužel nepříjemně zasáhlo i naše družstvo mladších dorostenek. Dosud poslední družstvo soutěže HC Praha Háje, nepočítáme-li družstvo Ivančic, které soutěž po polovině soutěže opustilo, dosáhlo na svou první výhru v soutěži, když po čtyřech remízách dokázalo vyhrát na horké půdě v Plzni nad čtvrtým týmem soutěže a rázem se dostalo před naše družstvo, které tak odsoudilo na věřme že zatím, poslední místo tabulky. Úprk z pozic ohrožených sestupem se podařil také dalšímu z ohrožených – Sokolu Vršovice, který si dokonce smlsnul na zatím druhému Jindř. Hradci, pro který to byla druhá porážka v soutěži, když zatím prohrál jen jednou se suverénní pražskou Slavií. Pozice našich děvčat je  po těchto výsledcích dost složitá. Do konce soutěže mají před sebou čtyři utkání a všechna jsou takříkajíc hratelná. Hrají totiž se všemi soupeři, kteří jsou v tabulce bezprostředně před nimi, ovšem s výjimkou Plzně kam zajíždějí právě k příštímu zápasu, mají tedy vše ve svých rukách, dvakrát hrají na hřištích soupeřů v Plzni a na závěr v Mostě a mezi tím dvakrát doma postupně s oběma pražskými soupeři Hájemi a Vršovicemi. Tak holky,  žádný strach před velkými soupeři, chce to zabojovat a ukázat co ve Vás je !!!

Rozpis utkání 19. kola 1.ligy mladších dorostenek

Sobota 28. 04. 2018 v 12:00 hod.: HC Praha Háje – Sokol Vršovice

Neděle 29. 04. 2018 v 14:00 hod.: DHC Plzeň  – DHK ZORA Olomouc

Úterý     01. 05. 2018 v 13:00 hod.: DHC Slavia Praha –Jiskra Otrokovice

Čtvrtek 03. 05. 2018 v 17:00 hod.: HC Zlín – Házená Jndř. Hradec

Volný los má: DHK Baník Most

Autor textu: Václav Dobeš

Foto:  Radim Krůpa