5. kolo Žákovské ligy se tentokrát žačkám nepovedlo

K 5. kolu ŽL odjela družstvo starších žaček až do dalekého Chebu, holky hrály v neděli, na cesty se však tým vydal už v sobotu vlakem, kvůli velké vzdálenosti. Cheb děvčatům příliš nepřál, i když holky měly možnost se oproti většině družstvům vyspat do růžova na ubytování 1 minutu od sportovní haly, na výkonech to nebylo moc znát. Při prvním utkání holky naproto zaskočilo domácí družstvo, které předvedlo hezkou házenou, což se o našich děvčatech nedalo vůbec říct. Spoustu technických chyb, neplnění pokynů a ustrašná hra. Paradoxně nejlepší utkání holky odehrály proti silnému soupeři z Plzně a Slavie Praha. Přesto, že tyto dvě utkání holky prohrály, jednalo se o vyrovnanou partii v obou případech a bojovnost celého týmu. Proti utkání se VŠ Plzeň si holky doslova vylámaly zuby na soupeřově skvěle chytající brankářce, což se bohužel nedalo říct o našich holkách, tentokrát ani jedna z děvčat v bráně se nemohla chytnout. Jediné vyhrané utkání bylo proti soupeři z Klimkovic, což sice přineslo bodový zisk, ale důležitější je pro nás posun a projev hráč a ten byl opět špatný, dalo by se říct úplně bez obrany, což právě ani holkám v bráně moc nepomohlo. 

Pochvalu kterou holky zaslouží je za dřinu, kterou tentokrát odmakalo pouze deset hráček z toho jen 2 brankářky, celé 5. kolo jsme tak odehrály s dvěma hráčkami na střídání, tentokrát nebylo ani možnost posílení družstva ze starších žaček B. Pro výkon a vůbec přístup k těmto utkáním to však není žádná omluva, protože ostatní týmy byly také na PHC, některé vstávaly ve 4:00 ráno apod., takže opět pouze přístup hráček, za poslední dobu nás nejvíce limituje přístup některých hráček, kdy se velice často během sezóny potýkáme s malým počtem hráček na tréninku. Chybí zodpovědnost za tým, což se vše přenáší do těžkých utkání, kde rozhodují maličkosti, některé věci je však nereálné natrénovat v počtu 6 hráček. Největší bojovnost předvedla určitě Klára Hodaňová v patách jí byla Adéla Rumianová s Májou Fabiánovou za zlepšenou obranu a alternaci na pivotu patří pochvala Marušce Polednové. 

Sestava a branky za celý turnaj: Tinklová, Zemanová – Růčková 7, Fabiánová 10/1, Rumianová 17/4, Čevorová 3, Hodaňová 22/2, Polednová 10, Šmídová 9/1, Vymětalová 1.

Jednotlivá utkání:

  • DHK Zora Olomouc – Cheb 17:21
  • Slavia Praha – DHK Zora Olomouc 21:18
  • DHK Zora Olomouc – Klimkovice 29:23
  • HK Slavia VŠ Plzeň – DHK Zora Olomouc 20:15