12. kolo interligy odstartovalo již ve středu

V gólové přestřelce na Slovácku v Hodoníně si oba body odvezlo kompaktnější, a přece jen bojovnější družstvo hostujícího celku Dusla, kterému jen velmi málo chybělo k pokoření čtyřiceti gólové hranice i když pohříchu ani domácí družstvo k ní nemělo moc daleko. Byla to prostě přestřelka se vším všudy, když i dvojice domácích střelkyně Víchová s 9 gólovými trefami a Drexlerová z pěti patří mezi kanonýrky, stejně jako z týmu Šaľy Ščípová s deseti góly, Vargová se sedmi trefami a Pócsiková se šesti góly, byly nejlepší v celku hostí. Vždyť 73 vstřelených branek v zápase je slušná porce. Také druhé, tentokrát remízové utkání (31:31), přineslo slušnou brankovou nadílku. U domácího celku se prosadila zejména s dvanácti góly branková střelkyně Fencová, na straně Zlína se prosadily 3 pětibrankové střelkyně Herbočková, Ševčíková a Křičková, když Polomíková přidala branek šest. Olomoucké házenkářky se představily s dorostenkou Kräuterovou a na lavičce se už také objevila Kunovická Lucie Fleková, která do hry však ještě nezasáhla. Snad se už ale brzo v základní sestavě také objeví. Jinak začátek utkání naznačoval, s jakou perspektivou domácí celek do zápasu vstupoval. Každopádně chtěl zopakovat nejméně podzimní plichtu z Edenu a první minuty zápasu tomu také napovídaly. Domácí po několika minutách vedly 4:1, poté však neprodyšně zavřela branku hrdinka z nedávného MS ve Skandinávii Petra Kudláčková a hned  to bylo 4:4. V polovině poločasu svítil na ukazateli skóre stav 6:12 v polovině poločasu se ještě navýšil na 12:19 a to už začínalo být zle nedobře. Za pár minut po změně stran navýšily Slavistky poprvé na rozdíl deseti branek 13:23. Za stavu 16:27, se brankostroj hostujícího týmu jako by trochu zasekl a ke slovu se dostaly také domácí. I když postupně, ale pomaličku snižovaly hrozivé skóre. Nejvíc se jim to podařilo čtyři minuty před koncem, kdy snížily až na konečný šestibrankový rozdíl.  Bylo to ze strany domácích nepovedené utkání, v zápase nadělaly množství nepřesností a chyb, které Slavistky nemilosrdně trestaly. V dalším zápase se hostující celek Poruby trochu překvapivě držel proti favorizovaném Baníku Most, a i když nakonec zůstal na štítě, zanechal na severu Čech celkem příznivý dojem. Z domácích se dařilo nejvíc bývalé Olomoučance Kuxové, která se trefila celkem sedmkrát. Posledním sobotním zápasem bylo Slovenské derby v Michalovcích, kde si Zemplíňačky uchovaly své vedení nad Dunajskou Stredou, nejvíc se dařilo Habánkové z Iuventy, která se trefila desetkrát, z družstva Dunajské Stredy se nejvíc prosadila devíti brankami Réka Bizik. Poslední zápas 12.kola se odehrával až v nedělním podvečeru. V Chebu nastoupila jako domácí děvčata z Kynžvartu, která zde v azylu házené zaslíbenému útočišti, vyprovodila s pěkným debaklem jihočeský Písek, jehož elitní kanonýrka Iveta Korešová neopomněla zatížit soupeře třináctibrankovým přídělem. To v družstvu domácích s výjimkou obou brankařek a trochu překvapivě i slovenské kanonýrky Némethové zatížilo střeleckou listinu všech deset hráček, které se na hřišti objevily, a to je také tak trochu unikát. Nejvíc se dařilo dost překvapivě zatím trochu méně známe střelkyni Hejkalové, která měla s těmi devíti brankami v sobotu nastříleno jen 21branek.

13.kolo  interligy se roztáhne celkově do více než dvou týdnů. Začne se ve středu 10. ledna a skončí další středu 31. ledna. Hodně zvědavi budeme zejména na to jak si povedou na horké půdě na Slovensku v Dunajské Stredě hráčky Kynžvartu, které v neděli nastřílely do sítě Sokolek z Písku hned 37 branek. Dunajské Stredě se o víkendu moc nevedlo. Odešla poražena z Michalovců, které si tak upevnily své vedoucí postavení na čele tabulky. Dalšími třemi zápasy bude trojice českých zápasů. Písecké Sokolky budou chtít co nejdřív odčinit nepříjemný debakl, který si v neděli přivezly z Chebu. Naopak jejich soupeřky ze Zlína si přivezly z Plzně více než zlatý bod za remízu, kterou v Plzni uloupily. Velmi zvědavi budeme na souboj stále se lepšícího Hodonína a Plzně, který by mohl překvapit ve vzájemném zápolení. Utkáním kola bude tentokrát souboj pražské Slavie a Baníku Most. Oba soupeři svádějí spolu v současnosti vzájemné souboje o prvenství a nikdy nebývá zcela jisté kdo z nich vyjde jako vítěz klání. Posledním sobotním soubojem bude utkání v Šaľe, kam cestuje naše družstvo. Souboje obou týmů bývají navýsost vyrovnané, oba soupeři vzhledem k častým stykům se velmi dobře znají a dávají to v zápasech často na odiv. Jejich zápasy jsou velmi kvalitní. I proto tato utkání obou soupeřů si stále udržují říz a vysokou kvalitu. Poslední utkání bude až součástí 14. kola, proto se o něm jako takovém zmíníme až při hodnocení tohoto kola.

• Středa   10.01.   v 18:00 hod.: DAC Dunajská Streda – Házená Kynžvart         (Budzák – Záhradník)
  • Sobota 13.01.  v 15:00 hod.: Sokol Písek – Handball Club Zlín                            (FrIedel  – Kučerka)
  • Sobota 13.01.  v 16:30 hod.: HK Hodonín – DHC Plzeň                                       (Kichner – Vacula)
  • Sobota 13.01.  v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha – DHK Baník Most                    (Fukala – Mohyla)
  • Sobota 13.01.  v 18:00 hod.: Slovan Duslo Šala – DHK ZORA Olomouc  (Bočáková – Jánošíková)
  • Středa  31.01.   v 18:00 hod.: Sokol Poruba – Iuventa Michalovce                       (Beneš – Kubis)

Autor textu: Václav DOBEŠ