ŠKOLSKÝ POHÁR, aneb další školní akce za podpory našeho klubu

Kromě Školních lig patří mezi školní projekty také ŠKOLSKÝ POHÁR, který je určen žákům 6-7. tříd základní školy. V minulém roce byl náš klub spolupořadatelem republikového finálového kola kategorie dívek, tradičně však spolupracujeme s krajským svazem při pořádání také kol krajských či okresních, a to jak pro kategorii dívek, tak chlapců. 

V letošním roce byl zájem větší než v loňském i přes to, že AŠSK již posunula sport HÁZENÁ mezi vedlejší sporty a z této strany, tak podpora vymizela. Vše tak stojí hlavně na přístupu ČSH, OLKSH a hlavně potom jednom důležitém jménu z řad našich trenérů, a to je Míša Janotová, která se pravidelně těmto školním projektům ze své pedagogické pozice na ZŠ Holečkova věnuje. 

V kategorii dívek se za ZŠ Heyrovského účastnila trojice hráček našeho klubu pod vedením paní učitelky Kratinové, které patří také velké díky, stejně jako ostatním učitelům či vychovatelům za dlouholetou práci při kroužku házené na základní škole. Za spoustu našich hráček vděčíme právě takovým lidem, kteří vedou děti ke sportu právě na ZŠ. Zmiňováná základní škola Heyrovského v kategorii dívek postupuje do krajského kola, v zastoupení hráček: Julie Mráčkové, Nela Sadilová, Dita Vejražková. Holkám a celému družstvu gratulujeme a přejeme hodně štěstí do dalšího kola. Za kategorii chlapců postupuje ZŠ Velká Bystřice.