Zora s Decathlonem přes bariéry

V neděli 6.5. 2018 náš klub podpořil akci s Decathlonem přes bariéry, tato benefiční akce byla uskutečněna na podporu studentského projektu Fakulty tělesné kultury Expedice Přes Bar. Cílem projektu je zprostředkovat nevšední zážitky pomocí různých outdoorových aktivit v zahraničí pro osoby se specifickými potřebami. V neděli se tedy spojili ve spolupráci s Decathlonem mimo náš klub také FBS Florbal Olomouc a právě studenti FTK, kteří organizují právě Expedici přes Bar.

Během dne byla možnost vyzkoušet si například jízdu na tandemovém kole, handbike, nové čtyřkolce pro sjezd v terénu nebo malou ukázku házené a florbalu na vozíku. Aktivity pro širokou veřejnost mnohdy nové a někdy i neznáme jsou právě pro lidi se specifickými potřebami běžné a díky nim se mohou zapojit do aktivního života v oblasti sportu a outdoorových aktivit. Celý den si užili jak děti, tak dospělí. Možnost finančně podpořit tuto akci byla pomocí speciálního sportovního balíčku, výdělek z těchto balíčků z části pokryje náklady a vše ostatní jde na podporu realizace projektu Expedice. U stánku házené na vozíku se prostřídala velká část A-týmu, podpora opět nechyběla ani od některých hráček žákovských kategorií a jejich rodičů, čehož si velice vážíme. Na akci se objevil také bývalý trenér A-týmu pan Bělka. Házená na vozíku není běžným a známým sportem, v zahraničí se vyskytuje více než u nás, jedná se však o zajímavý sport, který se určitě brzy vyrovná více známému basketbalu na vozíku. Jsme rádi, že holky z A-týmu se zapojily v hojném počtu i přesto, že za sebou měli těžké utkání v Mostě. Během dne se také dozvěděli, kdo bude jejich dalším soupeřem v zápasech o bronzovou medaili. V sobotu je tedy čeká Veselí n.M. a to v domácím prostředí.

Děkujeme Decathlonu Olomouc za možnost se podílet na této akci a všem návštěvníkům, kteří akci podpořili. Více o akci S Decathlonem přes bariéry a o projektu Expedice přes Bar dočtete jak na webových stránkách, tak na facebooku právě Expedice nebo Decathlonu.