Starší dorky Hanaček skončily druhý rok třetí ve skupině východ

DHK ZORA Olomouc – HC Hlučín  41:21  (20: 8)

Průběh utkání: 2:0, 5:2, 7:4, 11:5, 13:6, 18:7, 20:8 – 22:10, 26:11, 27:13, 29:16, 32:17, 34:19, 37:20, 41:21.

Rozhodčí: Dalajka, Šohaj     80 diváků     7 m hody: 5/2 – 6/6   vyloučení: 3 – 5

DHK ZORA Olomouc: Hašlarová, Švábová, Polášková –  Gazdíková, Pšenicová 6/1, Veselá 5, Protivánková 4 Molíková 4, Kristková 4, Juříčková 1, Konvičná 3, Dobrovská 5, Rožková 8/1, Krůpová 1.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

HC Hlučín: Víchová, Skibová – Dřevjaná, Pazourková 2, Kovalová 6/6, Marcinková, Nadhajská 1, Jedličková, Dostálová 1, Czyžová 5, Vachtarčíková 5, Witassková, Konetzná 1.

Trenér: Roman JANÍK

Závěrečná utkání  základní části soutěže starších dorostenek už nepřineslo žádná větší překvapení, naše děvčata si s chutí zastřílela a ukončila sezonu svou jedinou čtyřicítkou, kterou uštědřila poslednímu týmu soutěže Hlučínu. Zatímco ve skupině východ  se o účastnících závěrečných zápasů o medaile rozhodlo před několika týdny, do boje o zlato postoupila Poruba a o třetí místo HC Zlín, o účastnicích medailistů se ve skupině západ rozhodlo až v závěrečném utkání obou protagonistů až v posledním možném termínu v posledním zápase v neděli  mezi Baníkem Most a DHC Plzeň, ve kterém při rovnosti bodů rozhodovala vzájemná utkání z nichž vyšly vítězně Mostečanky, Ty si to tedy v boji o titul rozdají se Sokolem Poruba a o třetí místo se utkají Plzeňačky se Zlínem.

Poslední utkání Hanaček v sobě mělo kromě radosti ze hry, kterou si holky užívaly, také trochu nostalgie. Vždyť v dorostenecké kategorii končí po sezoně několik děvčat, která dovršila věk a od podzimu už z nich budou po házenkářské stránce ženy. Co ale bude dál ? Olomoucký klub před rokem zrušil své tradiční “B” družstvo žen, které patřilo k nejúspěšnějším družstvům prvoligové soutěže vůbec. Holky, které končí působení v dorostenkách a mají svůj sport rády mají jedinou možnost, v případě že výkonnostně nemohou pomýšlet na zařazení do interligového týmu našeho klubu, musejí tedy vzít za vděk působení v jiných družstvech, na přiklad přejít do některého z okolních druholigových celků, v SK UP Olomouc, nebo v SK Velká Bystřice, případně si zahrát v některém z prvoligových okolních týmů, na přiklad v  Otrokovicích. V příštím roce už mezi staršími dorostenkami neuvidíme brankařku Kristýnu Hašlarovou, Johanu Gazdíkovou, Nikolu Glogarovou, ani dvě hráčky, které u nás hostovaly z Lesany Zubří – Katku Pšenicovpu, ani Elišku Konvičnou. Holky za všechno, co jste v našich dorostenkách odvedly Vám upřimně děkujeme a přejeme hodně úspěchů a radosti v házenkářských družstvech, do kterých Vás vítr zavane !!!

Vraťme se ale v krátkosti k nedělnímu utkání. Podle očekávání mělo naprosto jednostranný průběh, naše družstvo mělo utkání plně pod svou kontrolou, ani jednou nepustilo svého soupeře do vedení, první čtvrtinu utkání vedlo 9:4, poločas skončil naším vedením dvanácti brankovým rozdílem. Na začátku druhého poločasu se strhla na hřišti nečekaná oboustranná přestřelka, během prvních pět minut nastřílely domácí 6 a hosté 5 branek, první patnáctiminutovka skončila výsledkem 11:9. Druhou polovinu poločasu vyhrálo naše družstvo 10:5 a celé utkání pak  pohodlným dvaceti brankovým rozdílem.

V brance dostaly větší prostor v prvním poločase Hašlarová a druhou polovinu odchytala Švábová, která musela čelit už zmiňované přestřelce na začátku druhého poločasu, obě předvedly několik úspěšných zákroků. Střelecky se prosadily zejména spojky, nejvíce pak Julie Rožková, dařilo se také Pšenicové, v závěru utkání se střelecky zaskvěla Dobrovská. Bětka Krůpová se stala několikrát obětí poměrně vice než tvrdě hrajícího družstva hostí a musela být opakovaně ošetřována. Její pobyt na hřišti se tak snížil jen na 22 minut. Poměrně vysokou vytíženost ve hře měla Kristková a projevilo se to také na vyšší střelecké úspěšností, kdy zaznamenala čtyři branky.  Úspěšnou střeleckou účinnost měla také křídla, Tereza Veselá se trefila pětkrát, Monika Molíková vstřelila čtyři a Eliška Konvičná tři branky, na pivotu se prosadila Adéla Protivánková. Solidním počinem byl také nízký počet technických chyb, kterých jsme napočítali jen čtyři.

U družstva hostí zaujala zejména úspěšná autorka všech šesti zahrávaných sedmiček Adéla Kovalová a pětibrankové střelkyně Štěpánka Czyžová a Karolína Vachtarčíková.