Vyrovnané utkání na Hané, skončilo pátou dělbou bodů Hanaček.

DHK ZORA Olomouc – DHC PLZEŇ 20:20  (10:11)

Průběh utkáni: 0:3, 2:4, 3:4, 3:5, 5:5, 6:5, 8:6, 10:7, 10:11 – 12:11, 12:13, 12:14, 15:14, 16:16, 18.17, 18:19, 18:20, 20:20.

Rozhodčí: Hanák, Pavlíček           Diváků: 120     7 m hody: 1/1 – 2/2        Vyloučení:  2 – 1

DHK ZORA OLOMOUC: Haládiková, Poláčková – Závišková 6, Kapsová , Jansová 3 , Sovová 1/1, Kašpárková 2, Přikrylová 2, Roupcová 1, Machačová 1, Krajčovičová 2, Možíšová, Hejlová , Kuxová 1, Kubálková 1, Kubáčková.

Trenér: Libor MALÍNEK

DHC Plzeň: Řezářová, Malá – Kepková, Šmrhová, Bušauerová, Formanová, Drozdová 3, Franzová 5, L. Galušková 2, Lásková, Melicharová 1, D. Galušková 1, Tomanová 1, Vlachová 7/2.

Trenér: Richard ŘEZÁČ

Další remíza Hanaček v domácím prostředí je celkově jejich pátou plichtou, a Olomoučanky tak bezpečně vedou pořadí nerozhodných výsledků v současné soutěži. Přiznejme však, že Plzeňačky dorazily do Olomouce oslabeny o svou elitní střelkyni Veroniku Galuškovou a to je fakt, který domácím střelkyním  jejich snahu  o ztečení branky obsazené dvojicí hostujících reprezentačních gólmanek Karin  Řezáčová – Michaela Malá jak se patří ztížil. Tento fakt byl také asi rozhodujícím pro samotný vývoj utkání, kdy na obou stranách hrály prim brankařky, i proto nakonec padlo i tak trochu netypicky málo branek. Plzeňský tým potvrdil, své předpoklady, ze jeho hra není postavena pouze na jedné hvězdné střelkyni, kterou samozřejmě Veronika Galušková bezesporu je, ale na druhé straně je třeba uznat i to, že hra Plzně nestojí pouze a jen na výkonu této mimořádné kanonýrky, ale je zde i řada dalších kvalitních hráček (Drozdová, Francová, Vlachová a podobně), které jsou schopny chybějící hvězdu nahradit. Samozřejmě nelze pominout ani skutečnost existence, dvou mimořádných brankařek v týmu o nichž už byla řeč, ale ukažme si, které družstvo má k dispozici takovou sílu v brance.

Už první pětiminutovka naznačila, že i přes handicap nelze očekávat, že by si Plzeňačky přijely na Hanou jen tak si zahrát, naopak, celý první poločas se odehrával v režii hostujícího celku, domácí hráčky, jako by nemohly najít klíč k otevření hostující branky. Na lepší časy pro domácí  se začalo blýskat na začátku první dvacetiminutovky, kdy se dostaly poprvé až do tříbrankového trháku na 10:7, hostujícímu týmu však patřil závěr poločasu, kdy čtyřmi přesnými zásahy v řadě otočily vývoj utkání na svou strany, takže do šaten se šlo v poločase za vedeni hostí 10:11. Druhý poločas začal náporem dvojice Jansová – Kašpárková, která otočila na vedeni domácích 12:11. Vedení domácího celku netrvalo dlouho, oba týmy se několikrát vystřídaly  ve vedení, v končící první desetiminutovce se dvoubrankového vedení vedeni ujaly domácí 16:14, vzápětí však hostující celek znovu otočil na 16:17. Oba týmy se znovu ve vedení vystřídaly, chvíli vedlo domácí družstvo 18:17, hostující družstvo však na začátku poslední dvacetiminutovky znovu převzalo otěže a čtyři minuty před koncem zvýšilo vedení na dvě branky 18:20 a s domácím týmem to začalo být velmi bledé.  Hostující tým i za pomoci dvou sedmimetrových hodů, si udržovalo slibný náskok , druhá sedmička se podařila domácí brankařce Zuzaně Haládíkové  za pomoci bravurního zákroku zlikvidovat a domácím se podařila Kuxovou snížit na rozdíl jediné branky. V končící 28. minutě se podařilo znovu Natálii Kuxové najít na brankovišti Nikolu Jansovou a ta se při střelbě z pivota nemýlila a vyrovnala stav utkání na 20:20. Necelou minutu před koncem ještě získala domácí děvčata výhodu Team time outu, zakončit útok  úspěšnou brankou se jim však už nepodařilo, rozhodčí posoudili poslední útok domácích  jako „prorážení“.

Au0tor textu: Václav Dobeš