Výhra mladších dorostenek

DHK Zora Olomouc – Házená Jindřichův Hradec 36:16 (17:9)

Sestava a branky:Habermannová K..- Coufalová A.,Selingrová K. 1, Litvínová E.,Maráčková M., Kuxová N. 8/2, Hejlová Š. 3, Smějová Michaela 5, Foretová M. 5/1, Smějová Monika 1, Machačová M. 5, Kubálková K. 1, Spurná M. 3, Krejzlíková E. 4

V 6. kole 1.ligy mladších dorostenek jsme se na domácím hřišti utkali s děvčaty z Jindřichova Hradce. V úvodní desetiminutovce utkání se nejednalo o příliš pohlednou házenou, kdy hlavně naše holky působily nervózně. V této části utkání nás podržela několika úspěšnými zákroky brankářka Habermannová. Postupem času jsme se však zlepšili v obraně a začali se nám dařit i útočné kombinace. Soupeři jsme brankově odskočili a do kabin se rozcházeli za stavu 17:9 v náš prospěch. Ve druhé třicetiminutovce jsme chtěli pokračovat ve hře odehrané na konci poločasu. Měli jsme trochu obavy, protože druhé poločasy se nám herně ani výsledkově v předešlých utkáních nedařily.

V úvodu poločasu jsme se opět trochu zahřívali, kdy soupeř na naši vstřelenou branku dokázal vždy odpovědět brankou. Závěr nás však zastihl v dobré formě, kdy jsme závěrečnou dvanáctiminutovku vyhráli 13:1. Obrana pracovala vcelku slušně, v brance se dařilo Habermannové, z čehož jsme těžili hlavně z druhé vlny. Už byly vidět i některé prvky, které se snažíme do holek dostat jak v útoku tak obraně. Spokojeni jsme s nasazením po celých šedesát minut, které jsme v předešlých utkání nedokázali udržet. Vše vychází z tréninku a přístupu k němu. V tomto režimu musíme pokračovat i v dalších utkáních. Pochvalu zaslouží všechna děvčata!

Trenéři: Zemánek K., Táborský V.