Bojovný zápas starších žaček B

DHK Zora Olomouc B – Jiskra Otrokovice 30:33 (13:17)

Sestava a branky: Šťastná, Niklová – Polesová, Hynková 10, Florianová 3, Marešová 7/4, Hoffmannová 4, Šebestová 1, Kalabisová 2, Himrová 3, Veselá

Tři kola před koncem podzimní části sezóny jsme nastoupily proti družstvu Otrokovic. Během první poloviny 1.pol. jsme se soupeřkami držely krok a dostaly jsme se, díky rychlým přechodům do útoku do 4 brankového vedení. Že tento zápas nebude procházkou růžovou zahradou jsme věděly od začátku a hráčky soupeře nám to v následujících minutách, kdy nejenom, že své manko stáhly, ale dostaly se i do vedení, rychle předvedly. Svůj náskok udržely až do konce 1.poločasu.

Do druhé půle jsme šly s tím, že chceme skóre srovnat, ale místo toho jsme nezvládaly pokrývat dvě střelkyně (nikdo jiný nestřílel), které nás rozstřílely. Byl to další zápas v řadě, kdy dovolíme hráčce soupeře, aby nám vstřelila 12 branek za utkání. Víme, že žádné jiné hráčky nestřílý a stejně nejsme schopné jednu dvě střelkyně ubránit. Střílely jak z 9m, tak po akcích 1 na 1 z 6m. Na obranu naší obrany je nutno dodat, že tyto hráčky nastupují i v kategorii dorostenek, jsou kondičně a technicky na jiné úrovni než my. Na druhou stranu je pravda, že máme větší střeleckou aktivitu všech hráček na rozdíl od soupeře. To nemění nic na faktu, že svými chybami, neproměňováním šancí jsme se dostaly do 7 brankového skluzu. Konečný výsledek 30:33 vypovídá o bojovnosti družstva, které zápas za nepříznivého stavu nevypustilo a stále se snažilo vybojovat remízu.

Trenéři: Monika Vykoukalová, Kateřina Růžičková