Ve středu je na pořadu předposlední kolo první části interligy.

V uplynulém kole skončila tři utkání výhrami domácích družstev a stejný počet skončil výhrami hostí, jinak řečeno v domácím prostředí vyhrály všechny slovenské týmy s výjimkou poslední Stupavy, která nestačila na favorizovanou Plzeň. V domácím prostředí naopak neupěly domácí celky Olomouc a Poruba. Pojďme ale postupně. Iuventa Michalovce se vypořádala s úlohou favoritek, když vyhrála své druhé utkání v řadě a poté, kdy vyhrála v Plzni, vyhrála i své domácí utkání. Vyhrála poměrně jednoznačně se Zlínem sedmibrankovým rozdílem. Naše družstvo po výborném výkonu před týdnem v Mostě, odkud si přivezlo zlatý bodík a které stálo krk polského trenéra Adriana Struzíka se nedokázalo vypořádat s oběma začátky poločasů proti pražské Slavii. V první polovině, kdy za deset minut prohrávalo 6:1, ale za dalších devět minut dokázalo manko vyrovnat. Druhá polovina měla podobný scénář, když Pražanky vedly v polovině druhého poločasu už 16:21, tak dokázala naše děvčata znovu zabojovat a za necelých pět minut znovu vyrovnala na 21:21. Pak držela se soupeřkami krok až do konce utkání, ale v závěru se k nim otočilo bohužel zády to pověstné štěstíčko. Pražanky byly tentokrát ne lepší, ale pouze šťastnější. Naše děvčata nemusejí být smutná, vždyť i to samotní štěstí se snad jednou také unaví, a i nám zase jednou začne svítit sluníčko. V dalším utkání se potvrdilo, že DAC se stal, samozřejmě s výjimkou Dusla, momentálně nejlepším týmem interligy. V současnosti má za sebou šňůru čtyř výher a k dobru ještě nedohraný zápas v Písku. Kynžvart neměl tentokrát vůbec šanci, schytal debakl, který už hodně dlouho nepamatuje, osmibrankový příděl je pro tým Kynžvartu hodně krutý.

Stupava zůstala i v dalším zápase tak trochu v intencích toho, co předváděla celou sezonu.  V některých zápasech se totiž už zdálo, že dochází přece jen k obratu, a nebyly to jen zápasy s Porubou a Zlínem, ale bohužel však šlo asi jen o záblesk dvou hráček Bahorecové a Kovácsové, které se drží v tabulce střelkyň hodně vysoko a soupeř DHC Plzeň byl se svým týmem přece jen hodně nad síly domácích a podle toho skončil i zápas ve Stupavě. Hodně se čekalo v sobotu v od píseckých Sokolek, jejichž duo Korešová – Stellnerová zatápí soupeřkám kam přijedou.  Ne náhodou se vyhřívají v interligové tabulce hodně vysoko. Utkání v Šaľe se jim asi moc nepovedlo, vysoká porážka rozdílem 16 branek, není skoro ani hodna postavení, které v tabulce Sokolky zaujímají. Šaľa naopak válí o sto šest a nenechává nikoho na pochybách, že chce soutěž vyhrát. Moc jim k tomu už v posledních kolech už nechybí. Uvidíme, jek si s tím chemičky popasují, mají však před sebou cestu do Mostu a doma přivítají rozjetou Slavii. Poslední zápas 9. kola se hrál až v neděli v Ostravě, kde Sokolky přivítaly Banik Most, který přijel už bez polského trenéra a se staronovým trenérem Jiřím Tancošem. Hostující tým po dvou nepovedených zápasech považoval ostravský zápas za jakousi satisfakci, další zaváhání by už asi „Černi andělé“ jen těžce zkousávali. Takže to dopadlo tak, jak mělo, Severočešky si odvezly plný bodový zisk a vše může tedy pokračovat ve starých kolejích.

Předposlední kolo první poloviny soutěže se s výjimkou duelu DHC Plzeň – Handball PSG Zlín, kterou si oba kluby přeložili na sobotu 3. prosince, bude se hrát už ve středu 30. listopadu. Realizuje se v něm s výjimkou citovaného duelu v Plzni kompletní program, který bude mít čtyři utkání v Česku a jeden na Slovensku, kterým bude zápas DAC Dunajská Streda – Tatran Stupava. Prvním středečním zápasem bude v pražském Edenu střetnutí domácí Slavie s ostravskými Sokolkami. Vysokými favoritkami byl měl být domácí tým, který prokázal v sobotu v Olomouci velmi dobrou formu. Druhým střetnutím bude v Písku česko-slovenský duel Sokol Písek – Iuventa Michalovce. Půjde o střetnutí, v němž očekáváme vyrovnaný souboj o body i když dáváme přece jen více šancí hostující Iuventě, Sokolky v sobotu podlehly vysoko v Šaľe. Lídr tabulky působil naprosto suverénním dojmem, naopak Sokolky jako by nebyly zcela ve své kůži. Naše děvčata mají namířeno na západ Čech do Kynžvartu, kde by se chtěla pokusit zabojovat proti nepřízni štěstí, které je v posledních zápasech mnohdy provází. Hanačky jsou si vědomy vysoké kvality domácího týmu, který má k dispozici vyzrálé družstvo s řadou mladých opor a několik zahraničních hráček, které dokážou hře vtisknout vysokou kvalitu. Uvidíme, v jakém rozpoložení se naše děvčata budou ve středu nacházet a hlavně, jak jim bude přát štěstí. Jediné čistě slovenské utkání se bude hrát ve Stupavě a soupeřem bude vysoký favorit DAC Dunajská Streda. Největším šlágrem kola tentokrát bude zápas v Mostě, kam přijede vedoucí tým tabulky Slovan Duslo Šaľa. Půjde bezpochyby o vyvrcholení celého poločasu sezony. Jen velmi těžko se letos hledá favorit tohoto duelu. Duslo je totiž v letošním roce natolik suverénní, že předčí celou plejádu současných i minulých lídrů, ať to byla Iuventa nebo Baník Most. Jinak nikdo jiný už ani snad nepřipadá v úvahu. No budeme na středeční výsledek jistě hodně netrpělivě čekat. Bez zajímavého náboje nezůstane ani sobotní dohrávka. Bude zajímavá zejména proto, že Plzeň letos tápe, moc jí chybí hodně do minulých oslnivých výsledků, když v minulé sezoně si připsala stříbro v play-off. Budeme hodně zvědaví, jak se oba soupeři vyrovnají s postavením v současné tabulce soutěže

10. kolo:

Středa 30.11. 2022 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha – DHC Sokol Poruba  (Beňuš – Háza)

Středa 30.11. 2022 v 18:00 hod.: TJ Sokol Písek – Iuventa Michalovce   (Brzósková – Sovová)

Středa 30.11. 2022 v 18:00 hod.:  Házená Kynžvart – DHK ZORA Olomouc  (Hájek – Kozler)

Středa 30.11. 2022 v 18:00 hod.: Tatran Stupava – DAC Dunajská Streda (Bočáková – Janošíková)

Středa 30.11. 2022 v 18:00 hod.:  DHK Baník Most – HK Slovan Duslo Šaľa  (Bareš – Uhlíř)

Sobota 03.12. 2022 v 18:00 hod.: DHC Plzeň – Handball PSG Zlín   (Šlezingr – Špunar)

Autor textu: Václav DOBEŠ