Dvě kola starších dorostenek za námi

Soutěž starších dorostenek má po dvou kolech mimo jiné remízu dvojice favoritů Olomouc – Zlín, když v Olomouci obě favorizovaná družstva starších dorostenek předvedla v plných sestavách zápas v němž oba soupeři předvedli všechno co se od  takovéhoto utkání očekávalo. Od prvních minut se více dařilo hostujícímu týmu, když domácí byly zpočátku jakoby trochu zaskočeny, v prvních minutách se příliš nedařilo obvyklé oboře domácích brankařce Anitě Poláčkové a naopak oporám hostí (Daňkové. Hvozdenské, Sedláčkové i brankařce Jechové se dařilo na co sáhly. Nebylo proto divu, že za deset minut hry svítil na ukazateli skóre stav 4:8, za několik minut pak 5:9. U hostujícího týmu se ve vynikajícím světle ukazovala maličká vzrůstem, ale veliká výkonem – Kristýna Sedláčková abnormálně se však dařilo i na pivotu hrající Žákové, dobře zásoben přesnými přihrávkami hlavě od Daňkové. Na vzniklou situaci zareagoval domácí trenér a v čase 9:17 byl na světě první „team time- out“ a ten byl živou vodou na nervozitu domácích. Jako mávnutím kouzelným proutkem nervozita byla ta tam, naopak se začaly množit chyby na straně hostů, domácí brankařce Anitě se začalo dařit jako obvykle a během šesti minut nastřílela domácí děvčata pět branek a otočila vývoj utkání pro domácí tím správným  směrem. Bohužel domácí hráčky nevydržely v nasazeném tempu, střelecky se chytila další ze zlínských střrlkyň, Sarah Podškubková, která i když hrála před tím už v utkání za mladší dorostenky se pohříchu  do poločasu trefila ještě třikrát, domácím se však podařilo vývoj utkání zabrzdit a do šaten se odcházelo s výsledkem 14:14. Celý druhý poločas se hrála naprosto vyrovnaná partie, obě družstva se několikrát vystřídala ve vedení, zpočátku vedlo častěji hostující družstvo, po 15 minutách převzala opticky do rukou domácí děvčata, ta vedla několikrát bohužel však vždy jen dvoubrankovým rozdílem 26:24, 27:25), pět minut před koncem však Zlíňačky zase výsledek otočily na své vedení 28:29, vzápětí Štěpánka Hejlová třemi brankami v řadě stanovila vedení 30:29, hostující hráčky však 5 sec. před koncem zásluhou Hvozdenské šťastně vyrovnaly. Domácí hráčky byly po vyrovnání zklamané, nevoli se závěrem utkání projevoval i domácí trenér, vše marno, utkání skončilo dělbou bodů, jestli zaslouženou, nebo s pocitem křivdy, zůstane navždy nerozhodnuto.