V posledních dnech roku 2019 můžete sledovat zápasy Českého poháru žen.

                Trochu na pokraji zájmu veřejnosti se odehrály v pátek první dvě utkání čtvrtfinálových zápasů Českého poháru žen. V první dvojici utkáni sehráli proti sobě v jižních Čechách Sokol Písek proti SHK Veselí nad Moravou a v utkání byly úspěšnějších hráčky domácích Sokolek, které tak vrátily Veselí nedávnou remízu 26:26 z utkání interligy před několika týdny při utkání v Písku. Při pohárovém utkání, které skončilo výhrou domácího družstva 30:25 se znovu představila v plné parádě opora Sokolek Hanka Kvášová, která nastřílela hostujícímu týmu  sedm branek, jen o jediný gól  za ní zaostala další kanonýrka Kristýna Kubišová. Z družstva hostí se nejvíc dařilo Kubáčkové, která nastřílela také sedm branek, naopak nejlepší interligové střelkyně Kučerová družstvu moc nepomohla, když skončila, jen u jediné branky s jedinou proměněnou sedmičkou. V druhém utkání ve Zlíně neponechal úřadující český mistr nic náhodě a bez problémů si s domácím týmem poradil vysoko  23:39, když jim nastřílel bezmála čtyřicet branek zastřílely si všechny hráčky z lavičky s výjimkou brankařek a jediné dorostenky.

               Druhá dvojice čtvrtfinálových soupeřů se proti sobě postaví těsně před koncem roku, nejprve v pátek 28. prosince 2019 od 11:00 hod. nastoupí v olomoucké hale Zory domácí DHK ZORA Olomouc, proti HK Hodonín a od den později 29.12. 2019 hraje Slávia Praha v Porubě v 16:00 hod.  Interligový program bude pokračovat v sobotu 4. ledna 2020, kdy v naší hale uvidíme utkání domácí Zory proti slovenkému týmu ŠŠK Prešov.

               Dovolte, abychom Vám ještě touto cestou poděkovali za přízeň, kterou jste všem našim družstvům v uplynulém roce prokazovali a popřáli Vám příjemné prožití svátků Vánočních a popřáli mnoho zdraví, štěstí a spokojenosti v roce 2020.

Autor textu: Václav DOBEŠ