Hanačky vyhrály v Porubě a jsou čtvrté o dva body před Sokolkami

DHC Sokol Poruba – DHK ZORA Olomouc  23:26  (9:8)

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4, 4:4, 4:2, 8:4, 8:7, 9:7, 9:8 – 10:10, 12:13, 15:15, 15:17, 16:19, 17:20, 18:20, 19: 21, 20:22, 21:24, 22:25, 23:26.

Rozhodčí: Friedel, Kučerka   196 diváků   7 m hody: 3/2   – 5/5   vyloučení:   3 – 5

DHC Sokol Poruba: Krebs, Múčková, Devátá – Kučerová, Mýlková 2, Dybalová, Farářová, Smetková, Maiwaelderová 1, Andrýsková 8, Polášková 3/2, Prašivková, Desortová 3, Baumbachová, Šmídáková 4, Zemanovičová 2.

Trenér: Dušan DANIŠ

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Haládíková, PoláškováZávišková 8, Trumpešová, Kapsová, Jansová 2, Sovová, Protivánková, Kašpárková 5. Salčáková 2, Krajčovičová, Gajdošíková, Krůpová, Patrnčiaková 8/5, T. Fryčáková 1.

Trenér: Libor MALÍNEK

Ohlasy trenérů  Z TISKOVKY:

Dušan Daniš (Poruba): „Do zápasu jsme vstoupili celkem slibně a dobře. Vypracovali jsme si čtyřbrankový náskok a navíc jsme měli sedmičku, tu jsme ale zahodili a to se ukázalo být kritickým momentem. Mohli jsme jít do vyššího vedení, místo toho jsme se začali trápit. Byly fáze, kdy naše obrana hrála dobře, ale na druhé straně bylo mnohdy cítit, že nám ve středu chybí Míša Konečná. Těžko se nám ji nahrazovalo. Hlavní důvod porážky jde na vrub našich spojek, především střeleckých. Ať už je to Sisa Polášková, Valča Smetková nebo Eliška Desortová, které se neprosazovaly střelbou zvenku, rozehrávku zbytečně tahaly do šířky, nikoli kolmo do brankoviště. To o výsledku rozhodlo.“

Libor Malínek (Olomouc): „Jsme velmi spokojení s hrou a samozřejmě i těmi dvěma body. Na Porubu jsme se připravovali, hlavně teda v obranné činnosti, a ta si myslím, že dnes rozhodla. Dostali jsme 23 branek, což proti tak kvalitnímu družstvu je dobrá vizitka. V úvodu jsme se rozkoukávali, nebylo příjemné, když to ve 21. minutě bylo  už o čtyři branky, to bylo špatné, ale pak se to zlepšilo. Hlavně tedy vstup do druhé půle, kdy jsme stříleli „lehké“ branky z rychlých útoků po přechodu. To nám pomohlo. Jsem rád, že nás nerozhodily ani v závěru dvě přesilovky, Rašková něco chytila a zvládli jsme to.“

Autor textu: Václav DOBEŠ