Univerzita pro sport

Univerzita pro sport, právě to je název nového projektu, který byl včera představen studentem fakulty tělesné kultury Michalem Zbraňkem, kterého tato myšlenka propojení klubů s univerzitou napadala. Tento projekt nabídne zajímavé příležitosti, jak studentům UP, tak i občanům města, fanouškům partnerských klubů a samozřejmě klubům samotným.

První klub, který Michal Zbraněk oslovil, byl fotbalový klub SK Sigma Olomouc. „Během 15 minut jsme se domluvili, že do toho jdeme,“ uvedl na tiskové konferenci, právě autor projektu. Na spolupráci se těší také marketingový manažer SK Sigma Olomouc David Holly: „Věřím, že tento projekt bude úspěšný, a moc se na něj těšíme.“ Jako další jsou do projektu zahrnuty kluby jako například: volejbalový klub VK UP Olomouc, hokejový klub HC Olomouc, Golf Resort Olomouc a nesmí chybět také náš klub DHK Zora Olomouc. Také náš klub hodnotí myšlenku projektu velice pozitivně, určitě to bude pro klub velice dobrý krok v před.

Projekt nabízí například studijní stáže studentům, sdílení sportovního i laboratorního zázemí zapojených klubů a univerzity, vzdělávání formou besed a vědeckých poznatků, zlepšení podmínek pro rekreační i vrcholový sport, rozvoji klubů společně s univerzitou a spoustu dalšího.

Více informací o projektu a samotné tiskové konferenci: https://www.zurnal.upol.cz/nc/zprava/clanek/up-zahajuje-ojedinelou-spolupraci-s-olomouckymi-sportovnimi-kluby/

zdroj fotografie: https://www.zurnal.upol.cz