Starší žačky odehrály velmi úspěšné 3. kolo žákovské ligy

Jelikož další kolo žákovské ligy se hrálo v neděli 11. 2. 2018 v Jindřichově Hradci, do místa konání jsme odcestovali již v sobotu. Holky měly k dispozici ubytování a stravu v penzionu, nadstandardní byla možnost využití bazénu. Takto poskytnuté zázemí bylo podle našeho názoru jedním s rozhodujících faktorů pro výsledky, kterých holky dosáhly.

SC Bohumín – DHK Zora Olomouc 6:23 (4:10)
První zápas jsme odehráli proti papírově nejslabšímu soupeři – SC Bohumín. Hned od začátku byla jasně patrná herní převaha na naší straně. Soupeře jsme přehrávali ve všech herních činnostech a mohli jsme si dovolit šetřit síly hráčkám základní sestavy. Do hry se tedy dostali i ty hráčky, které nejsou ve vyrovnanějších zápasech natolik vytěžovány.

DHK Zora Olomouc – Otrokovice 18:11 (12:6)
V druhému utkání jsme se postavili proti známému soupeři – TJ Jiskra Otrokovice. Tento soupeř má ve svém středu velmi rychlé hráčky Simonu Horákovou a Terezu Karlíkovou, které je nutné velice precizně bránit. Obranná taktika byla jasná – agresivní obrana s aktivním přistupováním s cílem nepustit otrokovické do jejich precizně nacvičených akcí. Naše taktika slavila úspěch a musíme konstatovat, že holky odehrály utkání, které muselo lahodit oku diváka. Poločas jsme s přehledem vyhráli 12:6 a nástup do druhé půle byl pro soupeře smrtící – prvních 10 minut druhé půle jsme vstřelili 4 branky, soupeř se neprosadil ani jednou. Následně opět došlo k prostřídání a šetření sil. V tomto úseku soupeř kosmeticky zkorigoval výsledek.

DHK Baník Most – DHK Zora Olomouc 15:21 (7:9)
Do utkání s DHK Baníkem Most jsme opět nastupovali s pokyny na aktivní obranu a trpělivou hrou v útoku, jelikož kvalita soupeře je na vysoké úrovni. Průběh první půle byl velmi vyrovnaný (7:9). V druhé půli se přece jen začala projevovat menší únava našich klíčových hráček a nástup do ní byl pro soupeře opět zdrcující – prvních 10 minut jsme soupeře převálcovali 6:1. Opět došlo k prostřídání hráček a k soupeřově korekci výsledku. Toto utkání nebylo házenkářsky pohledné, ale doslova ubojované.

DHK Zora Olomouc – Házená Jindřichův Hradec 21:16 (11:6)
S našim posledním soupeřem Házená Jindřichův Hradec se setkáváme na přípravných turnajích, kde se nám ho zatím ani jednou nepodařilo porazit. Hra soupeře je postavená na precizní obraně podpořené výbornou brankářkou a skvěle sehranými rychlými přechody. Na toto jsme holky upozorňovali, že je nutné se po neproměněné šanci, ukvapené střele, ztrátě míče okamžitě a bez rozpaků vracet do obrany. Proto jsme kladli důraz na velmi trpělivou útočnou hru s minimem ztrát míče. To se nám relativně dařilo, bohužel se projevila velmi nízká úspěšnost proměňování šancí z křídel. Soupeř nám doslova daroval prostor pro téměř spojková křídla, bohužel jsme neproměnili téměř nic. Průběh a vývoj utkání byl téměř totožný s předchozím zápasem – žádná házenkářská hitparáda :-), ale ubojované vítězství.

Celkově hodnotíme toto kolo žákovské ligy za velmi úspěšné. Je vidět, že holky házenou hrát umí. O tom není žádných pochyb, ale – je evidentní výkonnostní rozdíl mezi základní sestavou a dalšími hráčkami. Na herní pohodě těchto hráček musíme intenzivně pracovat. Dalším „problémem“ je proměňování“ střeleckých“ příležitostí. Na tomto budeme následující měsíc intenzivně pracovat.
Je také nutné podotknout, že i když se herně až tak moc nedaří, družstvo má obrovskou morální sílu dotáhnout výsledek do vítězného konce. Holky, děkujeme. 🙂

Chtěli bychom tímto také poděkovat vedení oddílu za poskytnuté zázemí, které podle nás hrálo velmi významnou roli v dosažených výsledcích.

Trenéři: Miloš Haloun a Petr Habermann