Ukončení soutěžního ročníku 2019/20 MOL ligy, možnost odehrání národního play-off

Situace v ČR týkající se pandemie onemocnění COVID-19 je stále velice složitá a na základě aktuálního dění se v uplynulých dnech rozhodla Exekutiva ČSH o ukončení letošního soutěžního ročníku 2019/20 pro všechny soutěže řízené Soutěžní komisí ČSH, jak jsme vás již informovali. Výjimkou byly však nejvyšší soutěže v našem případě pak hlavně MOL liga žen, která však nakonec po dohodě mezi Slovenským a Českým svazem házené byla také ukončena. Jedním z důvodů je například uvolnění hranic obou zemí a hlavně pak zdraví všech hráček, které je v tomto případě nejdůležitější a nikdo netuší, kdy se situace obrátí k lepšímu. Tento ročník tak ani v této kategorii nezná vítěze. Výsledky soutěžního ročníku se anulují a tedy žádný z týmů nesestupuje ani nepostupuje do vyšší či nižší soutěže a není stanovené konečné pořadí týmů.

Ve vzduchu však stále zůstává otázka ohledně národního play-off, kdy již dvě kola před koncem byly jeho účastníci určeni. Odložený je také stále Český pohár. O případné realizaci těchto událostí bude jednat Český svaz se zástupci zúčastněných klubů. Termín jednání byl stanoven na 15.4. 2020. Aktuální rozhodnutí však očekávala většina klubů. Bohužel je situace taková jaká je a nikdo z nás nečekal takové předčasné ukončení. Samozřejmě však respektujeme všechna nařízení vlády, podporujeme je a snažíme se vymyslet různé způsoby, jak se s touto situací vypořádat. S tímto však pro klub přichází také značné problémy, a to ne jen po stránce ekonomické, kterou se vedení bude snažit vyřešit nejlépe, jak jen to bude možné a my věříme, že se zase všichni brzy potkáme v naší hale DHK Zora Olomouc. 

Velké zklamání přichází také z dorosteneckých kategorií, kdy se obě družstva držela na špičce tabulky a mladší dorostenky dokonce sahaly po titulu mistra ČR. Pozadu nezůstávaly ani žákovské kategorie. Věříme však, že děvčata v budoucnu ukáží, že letošní skvělé výkony nebyly náhodné a splní si své cíle. Jako klub si vážíme jejich práce a práce našich trenérů. Situaci sledujeme každým dnem a znovu musíme zopakovat, že nejdůležitější v této chvíli je zdraví, úspěchy ve sportovním světě ještě určitě přijdou, ale zdraví máme všichni jen jedno a je důležité věřit, že společně to všechno zvládneme. 

Všem tedy přejeme pevné zdraví a zahnat nudu s námi můžete na sociálních sítích, kde se snažíme vymýšlet různé formy rozptýlení v těchto nelehkých chvílích.