Také šesté kolo slibuje kvalitu, Veselí po dvou zaváháních čeká český mistr   

           Zatímco páté kolo interligy bylo ověnčeno několika zajímavými střetnutími, zejména při střetnutích  obou  mistrovských  celků, i když popravdě ani jedno z nich nepřineslo nijak zvlášť pohledná a zajímavá střetnutí, jaká by se při těchto zápasech dala očekávat.  Vždyť na příklad veselské panenky byly mnohými experty pasovány mnohdy přímo za černé koně letošního ročníků. Pravdou sice zůstává, že se Lubo Hudákovi podařilo poskládat mimořádně silný celek, který v sobě skrýval velký potenciál. Dobře poskládaný a tvárný „materiál“ v němž se zkušenost snoubí  s dravostí mládí, které se už začíná tvrdě prosazovat. Hodně se toho také očekávalo od Poruby, tam však, ale asi toho mládí bylo najednou  okolo Dušana Daniše  až mnoho. Samozřejmě ale Poruba ještě neřekla ani zdaleka své  poslední slovo.

          Také v dalším kole se dají  očekávat asi další šlágry, už ta páteční předehrávka by mohla navázat na předchozí hody, vždyť na Slovácku přivítají po Iuventě také hned českého mistra, to aby měli byl odborníci co srovnávat, každopádně se mají „fajnšmekři“ na co těšit.  Ani na  Slovensku nepřijdou příznivci zkrátka, do Šaľy přijede odvěký soupeř, který často domácím zle zatápěl  a často si odvážel i důležité body. V každém případě se dá  očekávat souboj dvou vyrovnaných vyspělých soupeřů,  kteří jistě promluví  výrazně také do celkového  pořadí v soutěži.  V dalších utkáních se již patrně nedočkáme nějak výrazných otřesů ve skóre, přesto že se nedají vyloučit ani některá dílčí překvapení. Na Hané budou příznivci zvědaví právem také ta druhého plzeňského zástupce města, které je dlouhodobě znám svou dlouhodobou prací s mládeží, a dorostenecká družstva  obou  klubů se střetávají pravidelně v soutěžích. V Ostravě uvidíme souboj  svou družstev  Sokolek, v roli favorita očekáváme domácí družstvo, stejně jako v souboji slovenského mistra s posledním týmem  tabulky. Svou pozici na čele soutěže si bude chtít určitě pohlídat překvapení soutěže ze Zlína, i když soupeř ze Šariše přijede jistě  s cílem  bodovat.

Pátek 19. října v 18:00 hod.: SHK Veselí n. Mor. – DHK Baník Most  

Jak už jsme v úvodu avizovali hned první utkání kola slibuje obou straně zajímavé klání , ve kterém může jít  o hodně. Oba soupeři se netjatí  vysokými ambicemi, kdy by chtěli promluvit mnohem výrazněji do nejvyšší trofeje. Před sezonou došlo zejména  v hráčském kádru Baníku k velkému úprku opor do hraničí /Szarková do Norska, Jeřábkovou do Maďarské ligy, Petra Maňáková dlouhodobě zraněná/, ale na výkonu celku jako by to vůbec nebylo znát. Družstvo se kvalitně posilnila, do hry se razantně zapojily mladé talenty  a na hře to moc znát není. Podobnou  kvalitu  však letos má i soupeř, takže o zápletku může být zaděláno.

Sobota 20. října v 17:30 hod. DHK ZORA Olomouc – DHC Plzeň

Nový přírůstek jsme zaznamenali na interligové  mapě mezi novým interligovými týmy házenkářek a  jsme rádi,  mezi jsme mezi  mini zaznamenali  po dvou letech opět zástupce  západočeské  ženské házené. Po letech dlouholetého tabu zvítězil zdravý rozum a házenkářky daly hlavy dohromady a vytvořily jeden společný konkurenceschopný tým, který by mohl hodně brzy usilovat o místo na výsluní. Určitě si to celá západočeská házená zaslouží. V hráčském kádru plzeňského týmu uvidíme několik zkušenějších  hráček, na příklad brankařku Mácalová (brála v Porubě),  Šelajsová v Písku ze Slavie přišla Svobodová, Líbalová a Holečkova a další hráčky, nejde tedy o nové házenkářky, některé  toho už mají za sebou dost a dost. Samozřejmně hlavní síla týmu bude spočívat především na mladých „teenagerkách“ ještě ani neodrostlých dorosteneckému věku, kterých mají v klub nejvíce a na které klub nejvíc spoléhá. Především hráčky jako na příklad Oravcová, Francová, Mudrová a řada dalších, jsou ty o kterých se bude nejvíc hovořit.  Věřme, že naše děvčata si s nadšeným plzeňským  mládím poradí a v soboru uvidíme na Hané rychlou a kvalitní házenou.

Sobota 20. října v 18.00 hod.: Slovan Duslo Šaľa – DHC Slavia Praha.

Druhým očekávaným utkáním šestého kola, bude tradiční utkání v souboji předních slovenského  a českého týmů. Slavia ukončila před týdnem  letošní rok účinkování v Evropském poháru, když, když byla v obou utkáních vyřazena rumunským družstvem SC Magura. Má tedy všechny předpoklady k tomu, aby se mohla plně zapojit do domácí soutěže.  Má také toho dost napravovat, když v posledních ligových duelech dvakrát remizovala s oběma českými soupeři Zlínem a v Písku a to se mu minulosti až tak často nestávalo. V sobotu bude tedy mít první reparát, i když soupeř patři mezi absolutně nejtěžší, Slávia přiliš čekat nemůže.

Sobota 20. října v 18:00 hod.: DHC Sokol Poruba – TJ Sokol Písek

Utkání dvou interligových sokolských týmů bude mít vysokého favorita v domácím, družstvu, který má dosud v této sezóně stoprocentní bilanci na domácím hřišti,  včetně výhry nad Slavií Praha. Na druhé straně ještě Ostravačky nezískaly ani jedinou výhry na hřištích soupeřů a to je také o lecčems vypovídající.  Ani Jihočešky zatím neudělaly ani v nové sezóně nijak výrazný pokrok, získaly pouze body se zatím posledními Bánovcemi, potěšitelný je naopak získaný bod se Slavií.

Neděle 21. října v 16:00 hod.: HC Zlín – ŠŠK Prešov

Posledním utkáním kola bude nedělní utkání ve Zlíně, ve kterém se představí zatím překvapující druhý tým tabulky sedmibodový Zlín v souboji s druhým slovenským družstvem Prešovem, který už pojede ke svém pátému soupeři mezi českými týmy, ale zatím si připsal  pouhé dva body u posledního družstva tabulky v Bánovcích. Zlín zatím válí, sedm bodů si připsalo mladé družstvo hned zkraje soutěže i když je třeba připustit, že na něj ještě nejtěžší soupeři čekají.

Poslední utkání kola Iuventa Michalovce – HK Sokol Bánovce n. Bebr.  bylo odloženo po dohodě soupeřů na sobotu 08. 12 v 17:00 hod.

Autor textu: Václav Dobeš