Starší žačky za sebou mají další kolo žákovské ligy

Starší žačky tentokrát odehrály žákovskou ligu na domácí palubovce. Ve třetím kole holky posbíraly celkem 5 bodů. Do Olomouce zavítaly družstva: Sokol Písek, Sokol Měnín, Velké Meziříčí, HC Zlín B a nechyběl domácí tým našich starších žaček převážně z družstva A, doplněný dvě hráčkami družstva B. Holky se po třetím kole drží na 7. příčce.

Přesto, že se hokám podařilo posbírat celkem pět bodů, trenérky nebyly s celkovým výkonem úplně spokoné. Holkám se někdy nedaří přenést na hřiště věci z tréninku, za nejlepší útkání se dá považovat utkání s Pískem, které domácí prohrály a další proti HC Zlín B. Tady se jednalo o utkání opravdu na úrovni, v zápase proti Velkému Meziříčí došlo již tradičně k podcenění začátku utkání, kdy si soupeř vytvořil náskok a jediné co se holkám nedá upřít je hezký návrat do utkání, avšak trenérky by byly raději, kdyby hráčky v utkání byly od první minuty. Poslední zápas proti Měnínu bylo již trochu unavené, soupeř dorazil kvůli nemocnosti pouze s menším poštem hráček, takže v tomto utkání už z obou stran chyběl drive. 

Přesto, že jsme od tohoto kola žákovské ligy čekaly z trénérského pohledu více, nesmíme holkám upřít bojovnost a určitě herní posun od předchozího kola, holkám se daří konečně hru roztáhnout při přechodu do rychlého útoku do šířky hřiště, křídla zlepšila svoje načasování do rychlého útoku, celý tým maká na aktivní obraně, a tady musíme vypíchnou určitě výkon Terky Lakomé, která celý turnaj odmakala super obranu i přesto, že nedala žádnou branku, má obrovskou zásluhu na výsledku většiny zápasů. Střelecky se nejvíce dařilo Adéle Rumiánové, Kláře Hodaňové a Jolaně Šmídové. Bohužel se nám nedaří v těškých zápasech probudit k střelecké aktivitě většinu hráček. 

Sestava a branky: Tinklová, Zemanová – Lakomá 0, Růčková 4, Fabiánová 7, Rumianová 18, Čevorová 3, Alexová 0, Nakládalová 1, Hodaňová 12, Polednová 1, Šmídová 12, Vymětalová 6, Mráčková 7.

Výsledky utkání:

  • Sokol Písek – DHK Zora Olomouc 19:14
  • DHK Zora Olomouc – HC Zlín B 23:16
  • DHK Zora Olomouc – Velké Meziříčí 21:21
  • Sokol Měnín – DHK Zora Olomouc 7:14

 

Trenérky: Sovová, Kapsová, Mašlaňová