Interligová soutěž  se blíží svému vyvrcholení

Co se hrálo o víkendu ?

První sobotní utkání 17. kola se hrálo v Šaľe, kde se domácímu Duslu postavilo moravské družstvo Handball Club Zlín. Domácí družstvo nenechalo nikoho na pochybách, kdo je tady dnes pánem a bez problémů si připsalo dva cenné body, když už po prvním poločase vedlo nad Zlínem rozdílem čtyř branek. Domácí družstvo pokračovalo ve svém náporu i po změně stran a bez problémů si dokráčelo pro výhru rozdílem šesti branek. Druhé utkání se hrálo na Slovácku, kde domácí, poslední tým tabulky Hodonín, nestačil vzdorovat aktuálně třetímu týmu soutěže Kynžvartu a připsal si další vysokou výhru skoro dvacetibrankovým rozdílem. Nejlepší střelkyní zápasu se stala kynžvartská Dresslerová, která zaznamenala 12 branek. Na Hané se hrálo očekávané utkání, v němž domácí družstvo Zory hostilo lídra soutěže Iuventu Michalovce. Slovenský favorit vstoupil do zápasu ve velkém stylu a k velkému   překvapení si do branky nestoupla dlouholetá jednička Iuventy brazilská gólmanka Naira Almeida, ale Ukrajinka Irina Bobal. Ta se ukázala ve vynikající formě, likvidovala jednu šanci Hanaček za druhou a první úspěšný zásah si domácí tým připsal až v čase 05:14. Na začátku první desetiminutovky byl už na ukazateli hrozivý stav 2:8. Poté se sice začaly už více a častěji prosazovat i domácí hrčky a pět minut před poločasem se domácím podařilo dokonce dotáhnout na dvoubrankový rozdíl a poločas nakonec skončil 12:15. Domácí střelkyně se po poločase rozvzpomněly na dřívější vzájemné duely, kdy se Hanačkám dařilo držet s favoritkami vcelku vyrovnané skóre (na příklad v minulém roce na jaře se podařilo vyhrát domácím 24:23, nebo těsně po covidu doma remízovat 25:25). Po 10 odehraných minutách druhého poločasu se poprvé v zápase podařilo domácím jít do vedení 19:18. Všudybylka Klučková (v zápase 9 gólů) však znovu vedení hostujícího týmu otočila na 19:21. V polovině poločasu se obě družstva několikrát vystřídala ve vedení, nejčastěji plichta nebo nejtěsnější vedení o gól jedním z týmů. Až v čase 27:21 se podařilo Iuventě odskočit na dvoubrankový rozdíl, domácí však nehodlali rezignovat, zabojovali a sice i s trochou štěstí v čase 28:51 Daňková a v čase 29:55 Protivánková vyrovnali. Další střetnutí se hrálo v pražském Edenu a s trochou překvapení si dva body odvezly z Prahy Sokolky z Písku, vedené, kým jiným než Korešovou. Namísto radosti ze zisku bodu v boji do play-olf ze souboje s Iuventou si Korešová a spol navýšily své vedení v play-off na rozdíl 5 bodů a play-off už můžeme pomalu zamávat!? V Mostě došlo k rekordnímu střeleckému koncertu, když zde padlo 69 branek, což je zdaleka nejvíc v této sezoně. Vždyť se také střetly nejproduktivnější týmy soutěže dvojice plzeňských kanonýrek Fenclová a Schreibmeirová a v týmu Mostu obě devítimetrové Stříšková a Ogonovszky, tedy vlastně s výjimkou super Korešové to nejlepší, co dnes běhá po našich interligových halách. Nedělní dohrávka v Ostravě, kde se domácí Sokolky střetly se slovenskou Dunajskou Stredou skončilo podle očekávání vysokou výhrou slovenského týmu, kde se nejvíc dařilo se sedmí úspěchy bývalé hráčce Poruby Elišce Desortové, stejný počet pak ještě přidala Barbara Sári, ovšem za pomoci pěti sedmiček. Z družstva domácích byla nejúspěšnější střelkyní Anežka Farářová, která se trefila dokonce desetkrát. Dunajská Streda se po výhře vyhoupla znovu za Iuventu na druhou pozici soutěže,

Co se připravuje na víkend?

Už ke svému pátému letošnímu domácímu duelu se postaví písecké Sokolky v čele s Korešovou, proti slovenskému Duslu Šaľa a budou chtít vydolovat další body a vlastně už jistotu postupu do play-off. Moc bychom se divili, kdyby si s tím Sokolky doma neporadily a nechaly si play-off proklouznout mezi prsty. Naše děvčata pocestují za svými soupeřkami až do nejzápadnější výspy interligy, do majestátního a lítými házenkářskými bitvami protřelého Chebu, za svým lázeňským soupeřem Kynžvartem. Hanačky po dvou vynikajících vystoupeních před týdnem v Mostě, kde jen nehorázná smůla jim nedovolila odvést z házenkářského svatostánku nějaký bodový zisk, naopak v domácím prostředí proti úřadujícímu lídrovi Iuventě Michalovce si vyšláply na suveréna a moc nechybělo, aby si zapsaly po loňské výhře další cenný skalp. I tak je ale remíza dalším zlatým vkladem do pokladnice olomouckých úspěchů. Hanačky znovu potvrdily, že se mohou už směle rovnat k nejlepším týmům celé interligy i když to musejí ještě znovu potvrdit dalšími svými výsledky. Další sobotní dvojicí bude v západních Čechách v Plzni střetnutí domácích proti Sokolkám z Poruby. Favoritkami by měly být bezesporu domácí ostrostřelkyně. Sokolky se jaksi ani letos nejsou schopny se vymotat z osidel hrozby posledního místa, své čtyři získané body jsou ještě z podzimní části, kdy porazily ve Zlíně domácí a doma Hodonín. Ale to je ale proklatě málo a na jaře pak nic než samé nicky, tedy nuly. K zajímavému souboji se v sobotu schyluje ve Zlíně, kde přivítají svého geograficky nejbližšího souseda z nedalekého Slovácka družstvo HK Hodonín. Domácí Zlín má za sebou úspěšnou odvetu z Poruby před dvěma týdny, rád by vymazal i další svou kaňku v podobě porážky v Hodoníně. Sobotní podvečer pak bude patřit dvěma slovensko-českým soubojům. Nejprve se na Zemplíně střetnou Iuventa Michalovce s Baníkem Most a o dvě hodiny později pak dojde na slovensko-maďarském pomezí k souboji Dunajské Stredy a Slavie Praha. Na Zemplíně budou chtít domácí každopádně smazat pachuť ze svého neúspěchu v sobou na Hané, odkud si odvezly jen jediný bodík. Slavistkám zase zůstala pachuť po porážce doma od píseckých Sokolek. No každopádně mají jak slovenský, tak pražský favorit   co napravovat, i proto také oba podvečerní zápasy slibují hodně zajímavé zápasy. Mají se tedy slovenští příznivci opravdu nač těšit.